شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

مشاوره رایگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خلیج فارس بوشهر به داوطلبان کنکور

بوشهر

دانشجویان پرتلاش و موفق تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه خلیج فارس بوشهر به داوطلبان کنکور برای انتخاب رشته مشاوره رایگان می‌دهند.

به گزارش مفدا بوشهر به نقل از روابط عمومی تشکل جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، تشکل‌های دانشجویی بوشهر شامل جامعه اسلامی، بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی به داوطلبان کنکور برای انتخاب رشته مشاوره رایگان می‌دهند.

"مهدی شکاری" با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۸، اظهار کرد: دانشجویان پرتلاش و موفق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مشاوره رایگان انتخاب رشته کنکور ریاضی و تجربی برگزار می‌کنند.

وی افزود: داوطلبان بوشهری کنکور می‌توانند در تاریخ ۱۶تا ۲۰ مرداد با حضور در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از مشاوره رایگان انتخاب رشته بهره‌مند شوند. دانشجویانی که خود در حال تحصیل هستند، بهتر از هرکس دیگری می‌توانند خوبی‌ها و بدی‌های رشته‌های مختلف را برای داوطلبان کنکور تشریح کنند تا فرد بتواند براساس علایق خود به رشته موردنظرش برسد و آینده مطلوب خود را پایه‌ریزی کند.

دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه سال‌هاست مسئولان آموزش کشور حرف از حذف کنکور می‌زنند، خاطرنشان کرد: حذف کنکور و استفاده از روش گزینش دانشجو در دانشگاه‌ها شاید نتواند عدالت را به‌طور کامل در گزینش افراد برقرار کند. اگر بخواهیم مبنا را صرفاً نمرات تحصیلی دانش‌آموزان در سال‌های آخر دبیرستان لحاظ کنیم، اژدهای هفت‌سر فساد را قدرتمندتر کرده‌ایم و راه را برای پارتی‌بازی در پذیرش‌ها و رشوه دادن به معلمان یا مراقبان امتحانات هموارتر کرده‌ایم.

شکاری تصریح کرد: برخی از پذیرفته‌شدگان در رشته‌های خوب دانشگاهی معدل بالایی در دبیرستان نداشته‌اند و با تلاش در دوران کنکور توانسته‌اند به هدف خود دست پیدا کنند. مافیای کنکور و افرادی که از آن نفع می‌برند به خاطر گردش مالی نجومی آن که بالغ بر هشت هزار میلیارد تومان است، با نفوذ خود در مسئولان و فشار همه‌جانبه، به‌سادگی اجازه حذف کنکور را نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه مؤسسات کنکور و مشاوران سودجو و کم‌سواد بلای خانمان‌سوزی بوده که بر آینده دانش‌آموزان این سرزمین سایه افکنده است، گفت: کلاس‌های کنکور صرفاً پول‌محور بوده و با آموزش روش‌های تستیِ محدود به تست‌های خاص، دانش‌آموزان را فریب می‌دهند و آنان با حفظ کردن طوطی‌وار فرمول‌های عجیب‌وغریب و نکات تستی بی‌فایده، از اصل مطلب درسی خود دور می‌مانند.

دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد: برخی از مؤسسات کنکور با طراحی آزمون‌های غیراستاندارد و متفاوت با سؤالات کنکور، وقتی نتایج آزمون‌های خود را اعلام می‌کنند، دانش‌آموز را نسبت به آینده بدبین و افسرده می‌کنند. سی‌دی‌های آموزشی بسیار گران‌قیمت و با محتوای طولانی که وقت دانش‌آموز کنکوری را می‌گیرد و دانش‌آموز با اعتماد به برخی از این کلاس‌های کنکور در آخر می‌بیند که بخشی از مطالب کنکور را نخوانده و وقتش به هدر رفته است.

شکاری در پایان خاطرنشان کرد: از صداوسیما انتظار داریم که تبلیغات مؤسسات خاص کنکور را کاهش دهد و در جهت اهداف افراد سودجو قدم برندارد. برخی از مشاوران سودجوی کنکور حتی مدرک درست‌وحسابی ندارند و به خود عناوینی همچون دکتر و استاد می‌چسبانند و صرفاً با چرب‌زبانی و تبلیغات، سودهای کلان به جیب می‌زنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.