پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

خبرنگاری شغل نیست ، یک مسیر تاریخ ساز، سرنوشت ساز است

روز خبرنگار

خبر نگار شخصیتی جریان ساز است که به فرایند ارتباطات و اطلاعات حرکت و برای صلح و ترقی و پیشرفت جامعه صالحانه گام بر می دارد.

خبرنگاری شغل نیست ، یک مسیر تاریخ ساز، سرنوشت ساز است

خبر نگار شخصیتی جریان ساز است که به فرایند ارتباطات و اطلاعات حرکت و برای صلح و ترقی و پیشرفت جامعه صالحانه گام بر می دارد.

به گزارش مفدا هرمزگان ؛معاون فرهنگی و دانشجویی با گرامیداشت یاد خاطره شهید صارمی گفت: رسالت اصحاب خبر و رسانه بسیار خطیر و حساس است. چنانچه پیامبر خدا صلی الله علیه و آله در حدیثی فرموده است: «حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس». از همین روست که می توانیم حق گویی و مطالبه گری حق توسط خبرنگاران عزیز را مجاهدتی عظیم و فداکاری فرهنگی سترگ بنامیم و قدردان آن باشیم.

دکتر عبدالعظیم نجاتی زاده گفت:خبرنگاری از شغل های ست که قداست قلم و تفکرآن بسیارمورد تاکید قرارگرفته است.زیرا با تولید و انتشار پیام های گوناگون در گستره ای وسیع با حضور و نفوذ عمیق در ابعاد مختلف انسانی در امر تبادل اطلاعات و اخبار،اندیشه و فرهنگ، ایجاد تلقی،باور و رفتار مخاطبان، نقشی ممتاز و انحصاری دارند.

نجاتی زاده با اشاره به اینکه خبرنگاران درجامعه مسوولیت خطیرفرهنگی دارند،افزود: خبرنگاران در باورها و اعتقادات مردم، منافع ملی، تجاوز فکری و اندیشه ای بیگانه به مرزهای فرهنگی، در برابراخلاق جامعه و... مسئول هستند تا با نوشتارهای خود از این حریم ها دفاع کنند.

وی  با تبریک روزخبرنگار به خبرنگاران حوزه سلامت به ویژه خبرنگاران پایگاه خبری مفدا گفت : روز خبرنگار تقدیر از زحمات کسانی است که با مسئولیت و آزادی و تحمل سختی‌های فراوان به نگاشتن حقایقی می‌پردازند که رشد و توسعه جامعه را ثمر می‌بخشد و همواره به مثابه دیده‌ بانان امین جامعه در عرصه‌های مختلف پرچم آزادی، آگاهی و امید را افراشته‌اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.