شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

سومین دوره مدرسه تابستانی دانشگاه علوم‌پزشکی شاهرود به خط پایان رسید

مدرسه تابستانی

سومین دوره مدرسه تابستانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که با حضور ۶۷ شرکت کننده و در سه سطح در این دانشگاه برگزار شده بود، به کار خود پایان داد.

به گزارش مفدا شاهرود، دبیر کل کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در مراسم اختتامیه سومین دوره مدرسه تابستانی دانشگاه در تالار پورسینا اظهار داشت: بنای مدرسه تابستانه از ابتدای اجرای طرح بر پایه فناوری گذاشته شده بود.

وی افزود: تا امسال در ارزیابی کمیته تحقیقات کشور فناوری وجود نداشت اما امسال فناوری اضافه شد که به ازای هر ثبت اختراع ۵۰ امتیاز را به خود اختصاص داده‌ و در سال بعد مقالات علمی پژوهشی هم برای دانشجویان امتیاز خواهد داشت و در ارزیابی کمیته تحقیقات سنجیده خواهد شد.
مرتضی کرمانی با تاکید بر اهمیت مشق پژوهش در رسیدن به فناوری، بیان کرد: کمیته تحقیقات شاهرود امسال با داشتن ۱۶‌مقاله در رتبه ۱۴ کشور قرار دارد و از تمام دانشگاه‌های تیپ ۳ بالاتر است و همچنین جز دانشگاه بابل‌ و بیرجند، از تمام دانشگاه های تیپ ۲ هم بالاتر است.

کرمانی خاطرنشان کرد: در سال گذشته هفت اختراع‌ دانشجویی داشتیم و در این دوره ۱۰‌ اظهار نامه‌ داریم که به ثبت‌ اختراع‌ خواهیم رساند و با وجود محدودیت‌های بسیار تقریبا به هدفی که می‌خواستیم، رسیده‌ایم.


دبیر کل کمیته تحقیقات‌ دانشجویی دانشگاه علوم‌ پزشکی شاهرود تصریح کرد: سومین دوره مدرسه تابستانی در سه سطح مقدماتی، پیشرفته و فناوری محور در ۴ روز برگزار شد که در سطح مقدماتی ۴۰‌ نفر و در سطح پیشرفته ۱۰‌نفر و در فناوری ۱۷ نفر شرکت‌کننده حضور داشتند که‌ تا پایان چهارمین روز این‌ دوره ۲۷‌ پروپوزال، ۱۰ مطالعه کارآزمایی بالینی و ۱۰ اظهارنامه به ثبت می رسد.
کرمانی اضافه‌ کرد: قطعا در آینده با ارتباطی که با دانشجویان‌ دانشگاه های همجوار برقرار کردیم، پیشرفت خوبی را در این طرح خواهیم‌ دید.
وی در پایان بیان کرد: اینکه صفر تا صد این‌ برنامه دانشجویی بود از افتخارات این مدرسه تابستانی است.خیلی خوب است که ما این پتانسیل را داریم که خودمان‌ به‌ تنهایی برای خودمان‌ برنامه ریزی‌کنیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.