شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴

انتشار مقاله کارشناس مشاوره دانشگاه علوم پزشکی فسا در ماهنامۀ اختصاصی پیشگیری از وقوع جرم استان فارس

نوجوان و فضای مجازی

"عبدالرضا مباشری جو" با انتشار مقاله ای تحت عنوان "نوجوانان و فضای مجازی" در ماهنامۀ اختصاصی پیشگیری از وقوع جرم استان فارس، بر اهمیت مراقبت استفاده از فضای مجازی تاکید کرده است.

به گزارش مفدا فسا، "عبدالرضا مباشری جو" کارشناس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی فسا با انتشار مقاله ای تحت عنوان نوجوانان و فضای مجازی در ماهنامۀ اختصاصی پیشگیری از وقوع جرم استان فارس بر اهمیت مراقبت استفاده از فضای مجازی تاکید کرده است: در حال حاضر، اینترنت ابزاری مناســب برای توسعه افکار و اندیشه های بشری محسوب می شود به شرط آن که در راه صحیح استفاده شــود.

در این مقاله آمده: امروزه موبایل و تبلت، وســایلی هستند که در دست های هر قشر و سنی از جامعه دیده می شود. این گونه وسایل ارتباطی دارای فوایدی مثل ســهولت ارتباط و مضراتی مانند اعتیاد اینترنتی و کند شدن فرایند یادگیری در نوجوانان می‌شود.

کارشناس اداره مشاوره دانشگاه همچنین در این مقاله به اثرات مثبت رســانه های اجتماعی بر نوجوانان اشاره کرده است.

گفتنی است، راهکارهای مقابله با آسیب های فضای مجازی بر نوجوانان از قبیل برگزاری جلســات آموزشــی در مورد فناوری های جدید برای نوجوانان و خانواده های آنها، پخش آگهی ها و پیام های آموزنده از طریق رادیو و تلویزیون، ساختن فیلم ها و سریال ها با موضوعات اینترنت، وضع قوانین سخت گیرانه جهت برخورد با جرایم اینترنتی، طراحی بازی های رایانه ای با محتوای مناسب با فرهنگ ایرانی- اسلامی، تدوین و اختصاص بخشی از کتب درسی نوجوانان در مورد فضای مجازی و هنجارسازی های مثبت و ترویج فرهنگ صحیح استفاده از فضای مجازی از دیگر مباحث مطرح شده در این مقاله بوده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.