شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷

دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

حیات تشکل های دانشگاه علوم پزشکی گیلان وابسته به تلاش دانشجوهاست

سمانه میرزایی

دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: حیات تشکل های دانشگاه علوم پزشکی گیلان وابسته به تلاش دانشجوهاست که ان شاء الله کمیته تحقیقات دانشجویی هم از تلاش بچه ها بی نصیب نماند.

به گزارش مفدا گیلان؛ در بخش اول از مجموعه مصاحبه های مفدا گیلان، خبرنگار مفدا به گفتگو با سمانه میرزایی دبیر کل کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان پرداخته است.

کمی از خودتان بگویید تا دانشجویان بیشتر با شما آشنا شوند.
سمانه میرزایی هستم، دانشجوی کارشناسی ارشد پرستاری، گرایش داخلی جراحی، ورودی ۹۷؛ دوران کارشناسی ام را نیز در همین دانشگاه و دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی گذرانده ام. از سال گذشته نیز به عنوان دبیر کل کمیته تحقیقات دانشجویی در کنار هم دانشگاهی های عزیزم هستم. 

چگونه وارد حیطه پژوهشی دانشگاه شدید؟
از طریق دوستانم که در کمیته تحقیقات دانشجویی فعالیت داشتند با کمیته آشنا شدم؛ کم و بیش از ترم 3 کارشناسی پیگیر کارهای پژوهشی بودم اما از ترم 5 به صورت جدی کارم را شروع کردم و بعد از انجام مسوولیت دبیری کمیته تحقیقات دانشکده پرستاری و مامایی رشت در دوران کارشناسی، به عنوان دبیر این کمیته در دانشگاه، فعالیتم را دوران کارشناسی ارشد آغاز کردم.

از کمیته تحقیقات دانشجویی و حال و هوایش برایمان بگویید.
گروهی پویا و بسیار مستعد داریم و با همکاری همدیگر، سیاست های جدید و خلاقانه را درپیش گرفته ایم  و امیدوارم در آینده ی بسیار نزدیک شاهد درخشش کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاهمان در سطح کشور باشیم. در نیمه ی اول شهریور ماه، مدرسه ی تابستانه ای را در سطح دانشگاه برگزار می کنیم که دانشجویان با حضورشان می توانند علاوه بر آشنایی با ماهیت پژوهش، رزومه شان را قوی کنند و در انتها یک طرح پژوهشی داشته باشند.

به جز بخش پژوهشی و تحقیقات در زمینه های دیگری فعال هستید؟
من علاوه بر پژوهش در زمینه مجری گری و اجرای صحنه فعالیت دارم و در سال جاری مثل سال های گذشته افتخار این را داشتم که برنامه های مختلف دانشجویی و دانشگاهی که به همت دانشجویان و مسوولین برگزار شد را اجرا کنم؛ اما متاسفانه به دلیل مشغله ی کاری نتوانستم برای جشنواره ی سیمرغ اثری ارسال کنم.

به نظر شما چرا دانشجوها آن طور که باید و شایسته است پیگیر فعالیت های تحقیقاتی نیستند؟ منشا این مشکل از کجاست؟
من یقین دارم که دانشجوهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان، پتانسیل درخشش در هر زمینه ای به خصوص پژوهش دارند، اما متاسفانه ارتباط خوبی بین اساتید و دانشجویان به این صورت که خط پژوهشی اساتید به صورت مکتوب و مشخص در دسترس دانشجویان باشد، وجود نداشت و دانشجویان سردرگم بودند؛ اما در حال حاضر، روز به روز شاهد حمایت بیشتر مسوولین و اساتید از کمیته تحقیقات دانشجویی و پژوهش در قالب دانشجویی هستیم و از سویی می بینیم که انگیزه ی دانشجویان افزایش یافته؛ دوستان زیادی در مورد برنامه های کمیته، سوال می کنند که این نشان می دهد به زودی اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

فعال ترین تشکل دانشگاه در حال حاضر از نظر شما کدام تشکل است و دلیل موفقیتشان را در چه می دانید؟
 فکر میکنم دوستان در کانون های فرهنگی و بسیج بسیار فعال هستند که این موفقیت یقینا به دلیل پشتکار قوی آنهاست.

بزرگ ترین انتقاد وارده به دانشگاه از نظر شما چیست؟
نداشتن یک مجتمع دانشگاهی باعث شده که دانشجوها وقت و انرژی زیادی را صرف رفت و آمد بین دانشکده ها و معاونت ها کنند و اگر این مورد هم اصلاح شود یقینا شاهد درخشش بیشتر دانشجویان خواهیم بود. البته از نظر من "دانشجوی علوم پزشکی گیلان در هر صورت موفق خواهد بود".

بهترین خاطره دوران دانشجویی تان تاکنون چه بوده است؟ 
 بهترین خاطره های من در کنگره های دانشجویی و برنامه های اجرایی بوده که فضای بسیار دوستانه ای دارد و انگیزه ام را برای ادامه ی راه بیشتر می کند.

به عنوان دبیر کمیته تحقیقات دانشگاه چه خواسته ای از دانشجوهای دانشگاه دارید؟
حیات تشکل های دانشگاه علوم پزشکی گیلان وابسته به تلاش دانشجوهاست که ان شاء الله کمیته تحقیقات دانشجویی هم از تلاش بچه ها بی نصیب نماند. ما در دفتر اصلی کمیته تحقیقات دانشجویی منتظر حضور دانشجو های پرشور و علاقه مند هستیم. 

بزرگترین دستاوردتان از دوران دانشجویی رو چه میدانید؟
 بزرگترین دستاوردم از دانشگاه، دوستان و اساتیدم هستند که خالصانه و صمیمانه مرا برای رسیدن به اهدافم تشویق می کنند، پشتم به حضورشان گرم است و خدارا شاکرم که با آنها آشنا شدم.

چند خط پایانی این گفتگو برای شماست که هر مطلبی جا افتاده را بفرمائید.
معتقدم اولویت هر دانشجو باید درس و هدف اصلی دانشجویان علوم پزشکی باید کمک به مردم باشد پس دانشجویان فعالیت های جانبی‌شان را باید طوری برنامه ریزی کنند که در راستای نزدیک شدن به هدف هایشان باشد.

تهیه مصاحبه: فائزه سبحانی فر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.