شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جلسه نهایی هماهنگی کمیته های المپیاد؛

دانشگاه علوم پزشکی تبریز همیشه انتخاب اول وزارت بوده است

جلسه کمیته های المپیاد در معاونت دانشجویی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جلسه نهایی هماهنگی کمیته های چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت گفت: میزبانی چهاردهمین المپیاد دانشجویان دختر، چهارمین میزبانی این دانشگاه در المپیادهای ورزشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی است. 

به گزارش مفدا تبریز، دکتر محمد آقازاده به جایگاه خاص این دانشگاه در انتخاب به عنوان میزبان چنین مسابقاتی در سطح ملی اشاره کرد و ادامه داد: این موقعیت ممتاز دانشگاه علوم پزشکی تبریز سبب شده است که در بحث میزبانی المپیادها و جشنواره ها همواره نگاه مسئولان وزارت به این دانشگاه باشد و دانشگاه علوم پزشکی تبریز همیشه انتخاب اول وزارت بوده است. 

وی با اشاره به تلاش، پیگیری و رایزنی دیگر دانشگاه های علوم پزشکی برای کسب میزبانی المپیاد ها و جشنواره ها  افزود: وزارت با ملاحظه موقعیت ممتاز دانشگاه و اهتمام و توجه ویژه ریاست دانشگاه در برگزاری مطلوب المپیادها و جشنواره ها همواره دانشگاه علوم پزشکی تبریز را گزینه نخست میزبانی ها می داند. 

نائب رئیس کمیته اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت در ادامه سخنانش دو مورد خوابگاه با ظرفیت بالا و محل دائمی بازی ها را از ویژگی های یک میزبانی مناسب دانست و گفت: با افتتاح خوابگاه جدید دانشگاه با ظرفیت ۲۵۰۰ نفر، گنجایش خوابگاهی این دانشگاه به ۴۰۰۰نفر خواهد رسید که در مجموعه های علوم پزشکی منحصر به فرد است. 

وی خوابگاه جدید دانشگاه را از دو بعد کیفی و کمی ممتاز خواند و ادامه داد: با توجه به امکانات و تجهیزات در نظر گرفته شده برای این خوابگاه، سطح کیفی آن با هتل ها و حتی بالاتر از آنها خواهد بود؛ به گونه ای که باور این امر برای بسیاری غیر ممکن است. 

دکتر محمد آقازاده با بیان اینکه امکانات و سالن های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی پاسخگوی حدود ۶۰ درصد نیازهای المپیادهای ورزشی است، افزود: موضوع محل دائمی المپیاد در دانشگاه مد نظر است که با مسئولان وزارت در میان گذاشته شده و مورد استقبال آنها قرار گرفته است. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه سخنانش در مورد محل دائمی المپیاد با اشاره به اینکه این موضوع در زمان وزارت دکتر هاشمی توسط دکتر صومی، رئیس دانشگاه، با وزیر آن زمان مطرح و مورد توافق قرار گرفته شده است، گفت: قول اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی اخذ شده که در بودجه امسال اعتبار ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و ۵۰۰ میلیون آن پرداخت گردیده است. 

وی از انتخاب مشاور برای اجرای این طرح خبر داد و از مدیریت تربیت بدنی دانشگاه خواست با تعامل و هماهنگی با دفتر فنی و مشاور درخواست های این دانشگاه در مورد محل دائمی المپیاد را به صورت منطقی در اختیار مسئولان عالی وزارت قرار دهند. 

دکتر محمد آقازاده با اشاره به حذف ردیف های اعتباری احداث و خرید خوابگاه های دانشجویی، ادامه داد: وزارت در مورد خوابگاه ها، دانشگاه ها را به ده منطقه تقسیم  و دانشگاه علوم پزشکی تبریز را به عنوان مرکز شمال غرب انتخاب کرده است و در تلاشیم در این مورد با احیای ردیف های بودجه و انتقال تجربیات دانشگاه علوم پزشکی تبریز در احداث خوابگاه ۲۵۰۰نفره ایفای نقش کنیم. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تلاش ها برای استقلال ردیف بودجه اعتباری معاونت دانشجویی و فرهنگی خبر داد و گفت: با توجه به حضور دکتر نمکی، وزیر بهداشت، در سازمان برنامه و بودجه در سال های گذشته به تحقق این امر امیدوارم و وزیر محترم، سرانه دانشجویی و ردیف بودجه مستقل را برای سال آینده پذیرفته است. 

وی از اختصاص اعتبار ۳/۲ میلیون تومانی برای سرانه دانشجویی خبر داد و افزود: البته سرانه پرسنلی در این مورد لحاظ نشده است و چنانچه سرانه پرسنلی هم مد نظر باشد بایستی سرانه دانشجویی تغییر یابد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.