شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

مدیرکل دفتر جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت خبرداد:

  افتتاح ۱۰ بانک شیر مادر در سال جاری در سراسر کشور

شیر مادر

مدیرکل دفتر جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از افتتاح  سه بانک شیر در اهواز، یزد و شیراز خبر داد و گفت: ۱۰ بانک شیر در سال جاری و ۱۶ بانک شیر دیگر نیز در سال آینده افتتاح خواهد شد.

به گزارش مفدا، دکتر سیدحامد برکاتی، در برنامه صبح و گفتگو که از طریق ارتباط تلفنی و با موضوع هفته ترویج تغذیه کودک با شیر مادر، برگزار شد، با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت در حوزه ترویج تغذیه با شیر مادر، اظهار کرد:  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی دو سال اخیر تغییرات اساسی را در برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر و برای ارتقای سلامت جامعه ایجاد کرده است.

مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ادامه داد: تربیت مشاوران شیردهی برای آموزش نکات عملی به مادرانی که نوزاد خود را باشیر خود تغذیه می کنند، برگزاری کارگاه های متعدد در ۱۰ منطقه کشور، برگزاری کارگاه بین المللی در داخل ایران و افتتاح بانک شیر مادر، از جمله اقدامات وزارت بهداشت در این عرصه است.

دکتر برکاتی با اشاره به افتتاح  سه بانک شیر در اهواز، یزد و شیراز عنوان کرد: ده بانک شیر در سال جاری و ۱۶ بانک شیر دیگر نیز در سال آینده افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر اقدامات وزارت بهداشت در این خصوص بیان کرد: طراحی و انتشار پیام هایی از مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه ها و خانه های بهداشت توسط ارائه کنندگان خدمت به مادران، از دیگر اقدامات در زمینه ترویج شیر مادر است. 

فرهنگ سازی در زمینه تغذیه با شیر مادر، نیازمند بازه زمانی طولانی مدت است

گفتنی است، در ادامه این گفتگو، دکتر سیامک مره صدق، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز عنوان کرد: فرهنگ سازی در زمینه تغذیه با شیر مادر، نیازمند بازه زمانی طولانی مدت است و در عرض ده سال نمی توان شاهد تغییرات عمیق در فرهنگ باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، برگزاری دوره های آموزشی مختص مادران در دوران بارداری را اقدامی مثبت از سوی وزارت بهداشت ارزیابی کرد و افزود: مراجعه مادران در دوران بارداری به یک واحد بهداشتی و درمانی خاص و تهیه مواد آموزشی مانند، نوارهای تصویری که نکاتی را به صورت علمی و مدون توضیح می دهد، در ترویج فرهنگ استفاده از شیر مادر موثر است.

به گزارش وبدا، وی با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ تغذیه با شیر مادر در دنیا، خاطرنشان کرد: تمامی کشورهای مرفه و ثروتمند دنیا مردم را به استفاده کودک از شیر مادر، کاهش میزان زایمان های غیرطبیعی و ترویج زایمان های طبیعی توصیه و سفارش می کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.