یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲

دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به استقبال ۳۵۷ دانشجوی جدید می‌رود/ پذیرش پزشکی ۹ نفر کاهش یافت

دانشگاه. شهرکرد

دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در سال تحصیلی جدید، ۳۵۷ دانشجو را از طریق آزمون سراسری پذیرش می‌کند.

به گزارش مفدا شهرکرد، ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در سال تحصیلی جدید و در مجموع ۱۱ رشته تحصیلی به ۳۵۷ نفر رسید که در مقایسه با ظرفیت تعیین شده سال قبل ۲۹ نفر کاهش داشته است.

بر اساس ظرفیت‌های اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، رشته پزشکی با ۶۷ نفر پذیرش، بالاترین آمار ظرفیت پذیرفته شدگان در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد را به خود اختصاص داده است که باید ظرفیت ۱۰ نفری پذیرش به صورت مازاد را هم به آن اضافه کرد.

پس از رشته پزشکی، پرستاری با ۷۰ نفر پذیرش و تکنولوژی اتاق عمل با ۴۰ نفر در رده‌های بعدی رشته‌های پرظرفیت این دانشگاه قرار دارند.

همچنین در سال تحصیلی جدید و در مجموع رشته‌های بهداشت عمومی، علوم آزمایشگاهی، تکنولوژی پرتوشناسی، مهندسی بهداشت محیط و هوشبری، ۱۱۰ نفر به جمع دانشجویان علوم پزشکی شهرکرد اضافه می‌شود.

رشته‌های مامایی و دندانپزشکی با ظرفیت پذیرش ۱۵ و ۱۳ نفر، کم‌ترین آمار پذیرفته‌شدگان این دانشگاه در سال تحصیلی جدید را به خود اختصاص دادند.

دانشکده بروجن هم به عنوان زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، امسال علاوه بر پذیرش دانشجو در رشته‌های پرستاری و تکنولوژی اتاق عمل، با انجام مصاحبه، ۲۰  دانشجوی مرد را در کاردانی فوریت‌های پزشکی پذیرش می‌کند.

پذیرش دانشجو به صورت ظرفیت مازاد هم در اعلام رشته‌های قابل پذیرش سال ۹۸ دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد دیده می‌شود که نکته قابل‌توجه در آن علاوه بر حذف پذیرش در دو رشته بهداشت عمومی و مهندسی بهداشت محیط ،کاهش ۱۰ نفره‌ی پذیرش در رشته پزشکی است.

گفتنی است، دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در سال تحصیلی جدید در رشته‌های مخصوص استان بومی و دارای تعهد خدمت هم دانشجو می‌پذیرید.

بر این اساس، امسال هفت دانشجوی پزشکی و سه دانشجوی دندانپزشکی متعهد به خدمت در شهرستان لردگان به جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد می‌پیوندند و شهرستان‌های اردل و کوهرنگ هم هر کدام چهار دانشجوی پزشکی را به عنوان سهمیه تعهد خدمت راهی این دانشگاه می‌کنند.

لازم به یادآوری است؛ که در مقایسه آماری میان ظرفیت‌های تعیین شده دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در سال های ۹۷ و ۹۸، پذیرش دانشجو در اغلب رشته‌های این دانشگاه با کاهش بین ۹ تا دو نفر روبرو شده و در مجموع ظرفیت پذیرش این دانشگاه در سال تحصیلی جدید را نسبت به سال قبل، ۲۹  نفر کاهش یافته است.

هم‌اکنون بیش از دو هزار و ۳۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد مشغول به تحصیل هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.