یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

بیانیه جامعه اسلامی دانشگاه اصفهان وعلوم پزشکی اصفهان در پی کشتار مسلمانان کشمیر توسط ارتش هند

کشمیر

جامعه اسلامی دانشگاه اصفهان وعلوم پزشکی اصفهان حمایت قاطع و صریح خود را از برادران و خواهران مسلمان کشمیر را اعلام کرد.

به گزارش مفدا اصفهان متن بیانیه بدین شرح است:

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
«مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الْأَرْضِ فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا»«همانا هر کس، شخصی را بدون قصاص و یا بی آنکه در زمین فتنه و فسادی بر پا کند، بکشد، مانند آن است که تمام مردم را کشته است.»(مائده، ۳۲)
رهبر معظم انقلاب: «آن کسی که از قضایا و سرگذشت کشمیر مطّلع باشد، می‌داند که آنچه مسلمانان بیچاره‌ی کشمیر می‌گویند، یک سر سوزن از حق دور نیست. کسانی که آن‌ها را خاموش می‌کنند، ناحق می‌گویند. کسانی که به آنها حمله می‌کنند، عمل ناحق انجام می‌دهند. متأسفانه دنیا هم به این قضایا، با خونسردی نگاه می‌کند».(۱۳۶۹/۳/۴)

بار دیگر قلوب مسلمین و آزادی‌خواهان جهان از ظلم عظیم علیه انسانیت به درد آمده است. مسلمان کشی به جرم اعتراض به لغو قانون خودمختاری- اختیارات حکمرانی-«جامو و کشمیر» که در سکوت و بایکوت خبری رسانه‌ها و مدعیان آزادی و حقوق بشر به وقوع پیوست، نشان از خشم استکبار در پی رشد نهال‌های نوپای نهضت حضرت روح الله در سراسر جهان دارد. تلاش در جهت تغییر تناسب جمعیت و حضور غیر کشمیری ها در منطقه و در نهایت به حاشیه کشاندن مسلمانان، عملا رای هندو مذهبان به الحاق کشمیر به هند را در پی خواهد داشت.
سال‌های سال است مردم مظلوم کشمیر به بهانه‌های واهی مورد خشونت قرار میگیرند اما این اشغال و نقض واضح حقوق بشر نه‌تنها حساسیت نهادهای حقوق بشری را برنمی‌انگیزد بلکه اخبار و تصاویر این کشتار از حصارهای خبری نیز عبور نکرده و دولت هند با قطع سیگنال موبایل و سرویس اینترنت در تلاش است تا مانع انتشار اخبار این منطقه اشغالی به سایر نقاط جهان شود. 
در این میان برخی از روزنامه ها و مطبوعات داخلی نیز که پس از حمله به پاریس با تیترهای متعدد به این اتفاق واکنش نشان دادند صحبتی از کشتار مردم مظلوم کشمیر نمیکنند و همچنان سکوت اختیار کرده اند.
کشتار بی‌رحمانه مردم توسط نیروهای امنیتی، به مصداق آیه کریمه "باَیّ ذَنب قُتِلَت"، بدون هیچ گونه محکومیت و تشکیل دادگاه، نابودی انسانیت و رواج جاهلیت مدرنی را در بین جوامع جهانی نشان میدهد.

تشکل های دانشجویی، کشتار امت واحده اسلامی را محکوم و ضمن اعلام هشدار به سازمان‌های بین‌المللی ومدعی حقوق بشر، از رسانه ها و مطبوعات خواستار پوشش خبری گسترده تر، از این فاجعه انسانی بوده و از دولت محترم و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران اجرای وظایف قانونی، شرعی و انسانی خود در دفاع از مظلوم را مطالبه میکنند. همچنین از مسئولان دستگاه قضایی کشور خواستار اعلام موضع قاطعانه نسبت به این رفتار استکباری جنایتکاران، و پیگیری آن از جایگاه حقوقی در راستای استیفای حقوق اولیه انسانی مردم کشمیر می‌باشند.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی اصفهان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.