یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

همزمان با پنجمین سالگرد تاسیس اورژانس هوایی قم صورت گرفت

بازدید استاندار قم از پایگاه اورژانس هوایی

اورژانس هوایی قم

دکتر سرمست استاندار قم از پایگاه اورژانس هوایی استان قم همزمان با پنجمین سالگرد افتتاح آن بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، مرداد ماه سال ۹۳ بود که در قالب طرح تحول نظام سلامت موضوع اورژانس های هوایی در کشور مطرح شد و همزمان با ۱۴ استان، استان قم توانست به این امر مهم دست یافته و اورژانس هوایی را راه اندازی کند که به همین مناسبت استاندار قم امروز با حضور در پایگاه اورژانس هوایی از خدمات عوامل آن قدردانی کرد.
دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این بازدید ضمن قدردانی از حضور استاندار قم و همچنین تلاش های کادر پروازی و اورژانس هوایی استان گفت: این اقدام در راستای طرح تحول نظام سلامت رقم خورد که با راه اندازی آن خدمات رسانی به مصدومان به ویژه مصدومان بدحال در جاده ها با سرعت بیشتری انجام می شود.
وی بیان داشت: راه اندازی این اورژانس علاوه بر خدمات رسانی به عنوان یک عامل آرامش بخش روحی و روانی برای بیماران و مصدومان نیز مد نظر است که با نهایت تلاش و دقت خدمات رسانی صورت می گیرد.
دکتر ایرانی خواه با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط اورژانس هوایی استان قم طی پنج سال اخیر گفت: در طی این مدت ۵۹۵ سورت پروازی انجام شده است که در مجموع هزار و ۴۳۹ نفر توسط این بالگرد به مراکز درمانی منتقل شده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان داشت: از این تعداد مصدوم منتقل شده هزار و ۳۵۴ نفر، مربوط به مصدومان و مجروحان حوادث جاده ای بوده است که نشان می دهد چه حجم عظیمی از خدمات در جاده های استان توسط اورژانس هوایی انجام می شود.
دکتر سرمست استاندار قم نیز در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش ها و خدمات اورژانس هوایی گفت: اقدامات و خدمات شما را همواره دنبال می کنم و قدردان زحمات شما هستم.
وی بیان داشت: یکی از تاکیدهای بنده راه اندازی پرواز اورژانس هوایی در شب است که باید زیرساخت های آن فراهم و با توجه به موقعیت استان قم نیاز است این پتانسیل نیز برای استان قم فراهم شود.
استاندار قم تصریح کرد: خدماتی که شما انجام می دهید همواره دعای خیر مردم را در بر دارد و از این رو قدر فعالیت و کار خود را بدانید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.