سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

دبیر سابق انجمن علمی دانشجویی داروسازی دانشگاه:

انجمن علمی، بستر بسیار خوبی را برای عموم دانشجویان فراهم کرده است

گیلان

دبیر سابق انجمن علمی دانشجویی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: انجمن‌های علمی بستر بسیار خوبی برای اعضای انجمن از نظر فراگیری مهارت‌های فردی که مهمترین آن، کار تیمی‌ست و همچنین برای عموم دانشجویان به لحاظ بهره مندی از فعالیت‌های علمی- فرهنگی در هر دانشکده برحسب نیاز، فراهم کرده است.

به گزارش مفدا گیلان؛ در دومین بخش از مجموعه مصاحبه های مفدا گیلان با فعالان دانشجویی دانشگاه، خبرنگار مفدا با "صادق رضاپور" دبیر سابق انجمن علمی دانشجویی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مصاحبه ای انجام داده که مشروح این گفتگو به شرح زیر است.

مفدا گیلان: از خودتان بگویید تا خوانندگان بیشتر با شما آشنا شوند؟

صادق رضاپور هستم، دانشجوی ترم ۹ داروسازی در مقطع دکترای عمومی و اهل تالش.

مفدا گیلان: چگونه به فعالیت در انجمن علمی روی آوردید؟

در ابتدای پذیرفته شدنم در دانشگاه به علت علاقه فراوان به فعالیت های علمی-فرهنگی در تشکل‌های مختلف فعالیت می‌کردم و بنابر دلایلی پس از مدتی از آنها خارج شدم؛ در طول گذر زمان، متوجه جای خالی فعالیت های علمی-فرهنگی در دانشکده داروسازی بودم؛ البته این نکته را باید در نظر داشته باشیم که دانشکده داروسازی بنابر علل مختلف که مهمترین آنها تازه تاسیس بودن (تاسیس در سال ۹۱) دانشکده است، هنوز بسیاری از بخش‌های آن طور که باید، فعال نبود و جو آن کاملا بی روح و بدون هیچ فعالیت دانشجویی بود؛ من نیز با مشاهده این وضعیت به عنوان عضوی از این دانشکده به همراه دوستانم تصمیم به راه اندازی این فعالیت‌ها گرفتیم که خدا را شکر، تحت عنوان "انجمن علمی" این هدف را تا حد توان، محقق کردیم.

مفدا گیلان: به جز زمینه علمی در زمینه‌های دیگر دانشجویی فعالیت دارید؟

علاقه بسیاری به ورزش و عکاسی دارم و با توجه به شرایط‌، این فعالیت ها را تا حدی، پیگیری می کنم.

مفدا گیلان: فعالیت انجمن های علمی دانشجویی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

انجمن‌های علمی، بستر بسیار خوبی را از سویی برای اعضای انجمن از نظر فراگیری مهارت‌های فردی که مهمترین آن، کار تیمی‌ست و از سویی دیگر برای عموم دانشجویان به لحاظ بهره مندی از فعالیت های علمی- فرهنگی در هر دانشکده برحسب نیاز آن، را فراهم کرده است.

مفدا گیلان: در زمان انجام مسوولیت به عنوان دبیر انجمن علمی دانشجویی داروسازی، چه کارهایی را به مرحله انجام رساندید؟

برگزاری نشست آینده شغلی داروسازی، جشن تا نسل سه در سال ۹۶ و با همکاری دانشجویان، جشن تجلیل از دانشجویان برتر سال ۹۷، کارگاه تداخلات دارویی،کارگاه پروپوزال نویسی، جشن دانشجویان جدید الورود سال ۹۷ و همکاری در برگزاری جشنواره گیاهان دارویی کارهایی بوده که توفیق انجام آن ها را داشته ایم.

مفدا گیلان: بهترین خاطره دوران دانشجویی شما تا به الان چه بوده است؟

یکی از بهترین خاطرات دانشجویی ام، توفیق همراهی در برنامه خیریه ی "تا بهار دلنشین" که اخیرا به همت دوستان، اجرا شده، بوده است.

مفدا گیلان: مهم ترین انتقادتان به دانشگاه چیست؟

به صورت مختصر و مفید، محافظه کاری بیش از حد برخی مسوولین در مقابل فعالیت های دانشجویی.

مفدا گیلان: بهترین درسی که در دوران دانشجویی گرفته اید، چه چیزی‌ست؟

یکی از مهم ترین تجربه هایی که به عنوان یک دانشجو در فضای دانشگاه، کسب کردم این بود که اگر متوجه فقدان هر فعالیتی در محیط پیرامونم شدم به جای انتقاد از وضعیت موجود و اشخاص مختلف، خود مجری کار و برطرف کننده آن خلا باشم و حس مسوولیت پذیری را در خود تقویت کنم.

مفدا گیلان: و سخن پایانی...

در آخر از مسوولین محترم و دوستانم که در برگزاری فعالیت های انجمن علمی، بسیار بیشتر از بنده زحمت کشیدند، تشکر میکنم.

تهیه مصاحبه: فائزه سبحانی فر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.