سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰

رعایت اخلاق ورزشی بر هر نتیجه ای مقدم است

تیم ورزشی دختران

دکتر نجاتی زاده: اخلاق ورزشی در یک بازی از هر نتیجه ای، مقدم تر ومهم است به طوری که قبل از هر نتیجه ای زودتر در معرض نمایش خواهد بود.

رعایت اخلاق ورزشی بر هر نتیجه ای مقدم است

دکتر نجاتی زاده: اخلاق ورزشی در یک بازی از هر نتیجه ای، مقدم تر ومهم است به طوری که قبل از هر نتیجه ای زودتر در معرض نمایش خواهد بود.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در بدرقه تیم ورزشی دانشجویان دختر به چهاردهمین دوره المپیاد ورزش قهرمانی گفت : رقابت منصفانه، احترام به قوانین، احترام به آیین ها و فرهنگ های یکدیگر در هر مسابقه ای بیشتر خود را به معرض نمایش می گذارد و باید به این مقوله به عنوان یک اصل پرداخت.

دکتر عبدالعظیم نجاتی زاده به اشاره به اینکه ورزش در رشد فردی و اجتماعی تاثیر داشته و ورزش هر جامعه، چون آیینه ای انعکاس دهنده فرهنگ آن جامعه است، افزود: امروزه ورزش تاثیرگذاری خود را در همه عرصه ها گذاشته است به طوری که ورزش مقوله ای است که در یک جامعه می تواند مسایل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... را تحت الشعاع خود قرار دهد.

نجاتی زاده با تاکید بر اینکه بحث فرهنگی و اخلاقی ورزش، موضوعی مهم باید تلقی شود، اظهارکرد: درمیادین مسابقه و مسابقات ورزشی خواه کوچک یا بزرگ باشد، آنچه به آن زیبایی می بخشد، نمایش ارزشهای اخلاقی است.

وی احترام به قوانین، به حریفان، به داوران و تماشاگران، به همراه گذشت، بردباری، جوانمردی، عدم خشونت و تهاجم، به کار نبردن الفاظ زشت از جمله مصادق اخلاق ورزشی دانست.

گفتنی است؛ تیم دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با ۱۷ ورزشکاردر رشته های فوتسال، کاراته و شنادر چهاردهمین دوره المپیادورزش قهرمانی دانشجویان دختر درشهرتبریزشرکت خواهند داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.