چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۱

لزوم توجه مسؤولان به بحران بی آبی در شهرستان هیرمند

زابل

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل در بیانیه ای خواستار پاسخگویی مسئولان مربوطه از جمله استاندار سیستان و بلوچستان نسبت به مطالبات اخیر مردم و دانشجویان و هم چنین ورود سریع و جدی به بحران بی آبی شهرستان هیرمند برای مرتفع شدن این مشکل است.

به گزارش مفدا زابل، در بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل مبنی بر مشکلات بی آیی شهرستان هیرمند، آمده است: مدتی است خبرهایی مبنی بر مطالبات اقشار مختلف مردم، از جمله دانشجویا ن فعالین رسانه ای و ... درباره مسئله کم ابی و بی ابی شهر و روستاهای شهرستان هیرمند (از شهرستان های سیستان) به گوش می رسد.

شهرستانی که به سبب دارا بودن اراضی وسیع کشاورزی، استخرهای پرورش ماهی، بازارچه های مرزی و مهمتر ان که ، حضور سکنه مرزی ، حائز اهمیت استراتژیک بالایی است، چنانچه سیستان از منظر مقام معظم رهبری ، تنگه احد تلقی می شود.

اما برخلاف آن که سال بارشی خوبی را پشت سر گذاشته ایم، اخبار حاکی از آن است که مردم این منطقه در گرم ترین ماه های سال ، در کنار طوفان های ۱۲۰ روزه ، از این نعمت حیاتی محروم اند، تا انجا که بعضا از ماه رمضان تاکنون بی ابی را تحمل کرده و تنها راه دسترسی ان ها به اب، معدود تانکرهای ابی است که هر ۲-۳ روز یک بار ابرسانی می کنند ؛ و چه بسا مشکلات عدیده ای از جمله مشکلات بهداشتی برایشان ایجاد شده است.

نکته قابل توجه ان است که برخلاف مطالبات حقیقی و مجازی اقشار جامعه ، هنوز پاسخی از مسئولین مربوطه به گوش نمی رسد.

بسی جای تعجب و تاسف است ، مسولینی که دم از لب تشنه سالار شهیدان کربلا حضرت ابی عبدا...الحسین (ع) می زنند، این چنین بی تفاوت نسبت به تشنگی محروم ترین مردم کشورشان عبور می کنند، مردمی که برخلاف مظلومیت، هنوز هم صبورانه سوء مدیریت مسئولینشان را تحمل می کنند.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل، با توجه به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه احساس مسئولیت مسئولان امری فوری ، ضروری و واجب است، قاطعانه خواستار پاسخگویی مسئولین مربوطه از جمله استاندار سیستان و بلوچستان نسبت به مطالبات اخیر مردم و دانشجویان و هم چنین ورود سریع و جدی به بحران بی ابی منطقه هیرمند جهت مرتفع شدن این مشکل است تا شاهد رنج بیشتر مردم محروم این منطقه نباشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.