چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

رئیس ستاد اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور مطرح کرد:

بالاترین سخاوت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تلاش شبانه روزی و کار سه شیفته برای برگزاری المپیاد است

نشست خبری تبریز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رئیس ستاد اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در نشست خبری المپیاد گفت: این دوره از المپیاد در دو مرحله طی روزهای بیست و دوم تا بیست و نهم مرداد و سوم تا دهم شهریور برگزار می شود. 

به گزارش مفدا تبریز، دکتر محمدحسین صومی تعداد ورزشکاران شرکت کننده در مرحله اول المپیاد را ۱۱۵۰ نفر و مرحله دوم را ۹۵۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد: در مرحله اول شاهد بازی های رشته های فوتسال، کاراته، دو و میدانی، شنا و تیراندازی و در مرحله دوم شاهد بازی های رشته های والیبال، بستکبال، بدمینتون و تنیس روی میز خواهیم بود. 

وی در این نشست خبری با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی پیش تر دارای جایگاه چندان مناسبی در المپیادهای ورزشی دختر و پسر نبود، افزود: از سال ۹۳ شاهد رشد چشمگیر جایگاه تبریز در المپیادهای دانشجویی هستیم و در سال ۹۳ در المپیاد مقام سوم را مشترکا با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کسب کردیم و سال گذشته میزبان سیزدهمین المپیاد دانشجویان پسر بودیم و امسال هم میزبان چهاردهمین المپیاد قهرمانی دختران هستیم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز رشد این دانشگاه را تنها در حوزه ورزشی ندانست و گفت: در المپیادهای علمی دانشجویی هم این دانشگاه دارای رشد قابل توجهی است و در بررسی های معاونت تحقیقاتی وزارت، مرکز تحقیقات دانشجویی این دانشگاه با فاصله بسیار از دیگر دانشگاه ها در مقام نخست قرار دارد. 

دکتر محمدحسین صومی  از حجم گسترده برنامه های این دانشگاه خبر داد و گفت: در فاصله بین دو مرحله المپیاد هم کنفرانس بین المللی جامعه ایمن برگزار خواهد شد. 

وی با بیان اینکه جز درموارد اندک، این المپیاد با امکانات دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می شود، ادامه داد: سعی می کنیم المپیاد را با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برگزار نماییم. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از سیاست این دانشگاه مبنی بر استفاده از امکانات این دانشگاه برای رشد جسمانی دانشجویان خبر داد و در مورد هزینه های چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: قرار است جز در مواردی که وظایف دانشگاه است، بقیه اعتبارات را وزارت بهدشت تامین کند و  از سوی دیگر هزینه در چنین مواردی عملا ماندگار است و از خدمات و امکانات شکل گرفته در این المپیاد، دانشگاه و دانشجویان علوم پزشکی تبریز در طول سال ها بهره خواهند برد. 

دکتر محمدحسین صومی  با اشاره به کار سه شیفته خود و همکارانش در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای میزبانی مطلوب این المپیاد، گفت: بزرگترین سخاوت ما در این المپیاد تلاش های شبانه روزی بنده و همکاران است. 

وی با اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای احداث مجتمع دائمی المپیاد، ادامه داد: از دو سال گذشته نامه نگاری های مرتبط را با وزیر بهداشت پیشین و فعلی انجام داده ایم و قول مساعد آنها را گرفته ایم و در تلاشیم در سال آینده اعتبارات آن را در ردیف بودجه جای دهیم که در این صورت در دو سال با هزینه ۶۰میلیارد تومانی این مهم را به سرانجام خواهیم رساند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه سخنانش در مورد احداث مجتمع دائمی المپیاد خواستار همکاری و همراهی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت شد که دکتر سیما سادات لاری در واکنش به این درخواست گفت: قول می دهم همه توانم را به کار گیرم تا مجتمع دائمی المپیاد به سرانجام برسد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.