چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت عنوان کرد؛

دانشگاه علوم پزشکی تبریز در عرصه های فرهنگی و ورزشی در میان دانشگاه علوم پزشکی زبانزد است

نشست خبری تبریز

دکتر سیما سادات لاری در نشست خبری چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز در عرصه های فرهنگی و ورزشی در میان دانشگاه علوم پزشکی زبانزد است و شایسته است از تلاش های ریاست و معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه تقدیر و تشکر کنم.

به گزارش مفدا تبریز، دکتر سیما سادات لاری در ادامه سخنانش به روند انتخاب تبریز به عنوان میزبان این دوره از المپیاد دختران وزارت بهداشت اشاره کرد و ادامه داد: یکی از دغدغه های اصلی ام در چند ماه آغازین مسئولیت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت، بحث معطل ماندن میزبانی این المپیاد و عدم قبول آن از سوی دانشگاه های مختلف بود که در حاشیه جلسه ای این موضوع را با دکتر صومی در میان گذاشتم و وی با روی گشاده استقبال کرد. 

وی با اشاره به سختی های فراوان میزبانی این چنین المپیادهایی، گفت: برای کاستن از این سختی ها، طلب سال گذشته المپیاد و نصف هزینه های این دوره از المپیاد را پرداخت کرده ایم. 

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، توجه به امر وزرش را از اهداف این معاونت دانست و ادامه داد: انسان محور توسعه است و یکی از شاخص های توسعه ورزش است و انسان سالم، جامعه سالم را می سازد و دانشجویان رشته های پزشکی هم که متولی سلامت جامعه هستند بایستی سالم باشند. 

دکتر سیما سادات لاری سرانه دانشجویی و فرهنگی در بودجه امسال را ۳/۲میلیون تومان اعلام کرد و افزود: جز چند دانشگاه، عملا در اکثر دانشگاه ها این سرانه پایین تر از این مقدار است و وزیر محترم بهداشت قول داده است این کسری را تا میزان ۳/۲ میلیون تومان جبران کند. 

وی از تلاش این معاونت برای خارج کردن بودجه فرهنگی از ذیل بودجه آموزشی خبر داد و گفت: وزارت به دانشگاه های کم برخوردار نگاه ویژه ای دارد. 

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت وضعیت خوابگاه های دانشگاه های علوم پزشکی را نامطلوب خواند و ادامه داد: فرسودگی این خوابگاه ها و هزینه بالای بازسازی آنها، فقدان سند ملکی و هزینه زیاد ایاب و ذهاب به سبب دوری محل خوابگاه ها از دانشگاه ها از جمله مشکلات در این زمینه است و به دنبال آن هستیم با استفاده از تسهیلات وامی، خوابگاه های نیمه تمام را تمام کنیم و به پایان برسانیم. 

دکتر سیما سادات لاری با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی دانشجویی در حالت استاندار جهانی ۲/۵متر مربع است و این سرانه در ایران نزدیک  ۱ متر مربع است، گفت: از سال ۹۳ تا امروز در این زمینه کارهای بزرگی انجام شده است و شاهد رشد ۴۷درصدی بودیم و امروز در حدود ۱۷۵هزار متر مربع فضای ورزشی در دسترس است اما همچنان با وضعیت ایده آل فاصله داریم. 

وی با اشاره به چهار طرح بزرگ این معاونت چون پیمایش سرمایه فرهنگی و پرسش نامه سبک زندگی، افزود: نتایج این پژوهش ها در برنامه ریزی های مورد نظر قرار خواهد گرفت. 

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در مورد تاثیر وضعیت اقتصادی کشور در امر تغذیه نیز گفت: با سهمیه بندی مواد اولیه برای دانشگاه ها از جانب وزارت و درآمد دانشگاه های علوم پزشکی در این مدت تغییری در کیفیت غذاهای ارائه شده به وجود نیامده است و وزارت در نظر دارد  با وام تغذیه در کوتاه مدت و طرح هایی چون آشپزخانه مرکزی در بلند مدت موضوع تغذیه را مدیریت کند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.