چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳

با حضور معاون وزیر و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

نشست خبری چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شد

نشست خبری تبریز

نشست خبری چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور دکتر سیما سادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رئیس ستاد اجرایی المپیاد برگزار شد.

به گزارش مفدا تبریز، در این نشست خبری، مهدی مقدم منش، رئیس اداره ورزشهای قهرمانی وزارت بهداشت، مهندس بهروز رحیمی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، رحمان خدابنده‌لو، مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر محمد آقازاده، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر بهرام جمالی، دبیر ستاد اجرایی چهاردهمین المپیاد و دکتر سید جمال الدین حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز حضور داشتند. 

در نشست خبری چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبرنگاران نشریات، پایگاه های خبری و خبرگزاری ها و صدا وسیما با ارائه توضیحات از سوی دکتر سیما سادات لاری و دکتر محمدحسین صومی و همچنین طرح سوالات خود، در جریان روند المپیاد و برنامه های آن قرار گرفتند. 

مهدی مقدم منش، شروع المپیادهای دانشجویی را از سال ۷۳ خواند و گفت: المپیادهای دانشجویی در اوایل سالانه برگزار می شد اما با توجه به افزایش نفرات و رشته ها و ایجاد مشکل برای تیم های شرکت کننده و میزبان قرار بر آن شد که المپیادها از هر دو سال یک بار برگزار گردد. 

وی در ادامه سخنانش با تقدیر و تشکر از دکتر محمدحسین صومی به خاطر پذیرش میزبانی این دوره از المپیاد دختران در حالی که دیگر دانشگاه ها از این امر طفره می رفتند، ادامه داد: تاکید بر استفاده از خوابگاه های علوم پزشکی تبریز و توجه به ظرفیت آنها یکی از عواملی است که سبب شد این المپیاد در دو مرحله برگزار شود. 

رئیس اداره ورزشهای قهرمانی وزارت بهداشت جوایز نقدی این دوره را چنین برشمرد: به نفر اول شش میلیون، نفر دوم پنج میلیون و نفر سوم چهارمیلیون ریال تعلق می گیرد. 

 مهدی مقدم منش در مورد اعزام دانشجویان ورزشکار به مسابقات بین المللی گفت: این امر در فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی تصمیم گیری می شود که اعضای آن را نمایندگان وزارت بهداشت، علوم، دانشگاه آزاد، علمی کاربردی و پیام نور تشکیل می دهند. 

وی تعداد دانشجویان اعزامی به مسابقات بین المللی از دانشگاه های علوم پزشکی را در مقایسه با دیگر دانشگاه ها کمتر دانست و ادامه داد: علت این موضوع در این است که دانشگاه های دولتی، آزاد و پیام نور دارای سهمیه پذیرش دانشجو هستند و این موضوع در دانشگاه های علوم پزشکی ممکن نیست. 

مهندس بهروز رحیمی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در این نشست خبری جسارت و شجاعت را از ویژگی های مدیریتی دکتر صومی دانست و گفت: طرح پیشنهادی احداث مجتمع دائمی المپیاد از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز مورد حمایت این صندوق است و امیدوارم با استفاده از ظرفیت کمیسیون سرمایه گذاری و صندوق رفاه این مهم به سرانجام برسد. 

وی همچنین با اشاره به احداث خوابگاه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی تبریز، ادامه داد: در تکمیل این پروژه بزرگ در کنار دکتر صومی هستیم. 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اظهار امیدواری نسبت به خارج شدن بودجه فرهنگی از ذیل بودجه آموزشی در بودجه سال آینده، افزود: در این دوره به دنبال آن هستیم که صندوق رفاه را از حالت تمرکزی خارج کنیم. 

در این نشست خبری دکتر بهرام جمالی، مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم با بیان اینکه این دانشگاه با ۹۵ نفر و در نه رشته در المپیاد شرکت می کند، گفت: شانس مدال آوری تیم دانشگاه علوم پزشکی در رشته های دو و میدانی، بستکبال و کاراته زیاد است و امیدوارم در جایگاه سه تیم نهایی این دوره از المپیاد قرار گیریم. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.