چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

در قالب تفاهم نامه با بنیاد نخبگان؛

دانش‌آموختگان برتر در دانشگاه تهران جذب می شوند

دانشگاه

دانشگاه تهران و بنیاد ملی نخبگان با هدف جذب دانش‌آموختگان برتر دوره دکتری (جایزه دکتر آشتیانی)، تفاهم‌نامه منعقد کردند.

به گزارش مفدا بهعشتی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، به‌منظور فراهم کردن تسهیلات و زمینه‌های جذب هدفمند دانش‌آموختگان برتر دوره دکتری، بین دانشگاه تهران و بنیاد ملی نخبگان تفاهم‌نامه منعقد شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، مبلغ دوازده میلیارد ریال به‌عنوان اعتبار «رتبه پژوهشی و رتبه تجهیزات دکتر کاظمی آشتیانی» برای جذب ۳۰ تن از دانش‌آموختگان برتر این دانشگاه اختصاص یافت.

این اعتبار  به ازای هر یک از برگزیدگان جایزه دکتر کاظمی آشتیانی برابر با ۴۰۰ میلیون ریال است که ۲۰۰ میلیون ریال آن بابت راتبه پژوهشی و ۲۰۰ میلیون ریال بابت رتبه تجهیزات تخصیص می‌یابد.

چنانچه دانش‌آموخته برتر پیش از برگزیدگی به‌عنوان «دانش‌آموخته برتر»، به عضویت هیأت علمی دانشگاه درآمده باشد، صرفاً از اعتبار رتبه پژوهشی بهره‌مند می‌شود.

نظرات

  • ناشناس ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ - ۱۵:۱۹
    0 0
    متاسفانه در دانشگاه های تراز اول ایران، مشکلی که وجود دارد اینست که حقوق داوطلبان جذب غالبا ضایع میشود. مثلا اگر نخواهند فرد قوی را جذب کنند دلایل مسخره می آورند، مثلا چرا فوق دکتری نداری (در صورتیکه پسا دکتری بعنوان مدرک تحصیلی محسوب نمیشود و طبق قوانین وزارت علوم، بالاترین مدرک دانشگاهی phd است و فوق دکتری صرفا یک دوره برای تقویت رزومه و دلخواه است)، یا بیا مدتی برای ما کار کن ببینیم چقدر توانایی علمی داری (علیرغم اینکه فرد رزومه بسیار درخشان در طول بیش از 10 سال تحصیل دانشگاهی دارد و خود را بارها اثبات کرده)، یا اینکه مثلا مدرک لیسانس شما از دانشگاه غیر از دانشگاههای مادر بوده و با اینکه مدارک ارشد و دکتری شما از دانشگاههای درجه یک است و رزومه بسیار درخشان پژوهشی دارید اما مدرک لیسانس وتو کننده است. و در مقابل فردی را جذب کرده اند که گاها با داشتن مدرک در هر سه مقطع از دانشگاههای مادر، از نظر پژوهشی و توانایی تدریس بسیار ضعیف است. واضحا این خلاف قانون است، چون برای جذب هیات علمی، جدولی برای امتیاز دهی پارامترهای مختلف وجود دارد و هر پارامتر امتیاز خود را دارد و اگر مثلا فردی معدل لیسانسش پایین است خب امتیاز آن قسمت مربوطه را نباید بگیرد و نباید به صورت وتویی به این موارد نگاه شود و همه چیز باید در کل سنجیده شود نه سلیقه ای.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.