چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴

در اولین روز چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختران

نشست مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد

۱

نشست مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و هیات همراه، رئیس و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رئیس اداره ورزش‌های قهرمانی  و رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت صبح امروز  در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

به گزارش مفدا تبریز، مهدی مقدم منش، رئیس اداره ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت، جلسه را با خوش آمدگویی به معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و همراهان و مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های شرکت کننده آغاز و از رئیس و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز به خاطر قبول میزبانی المپیاد تشکر و قدردانی کرد.

دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز  نیز با خوش آمدگویی به میهمانان برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه دکتر سیما سادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تبریک اعیاد قربان و غدیر  و تشکر از دکتر محمد حسین صومی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای میزبانی المپیاد ، خرسندی خود از حضور در جمع مدیران تربیت بدنی ابراز کرد

وی همچنین ازتلاش، پیگیری و آمادگی همه دانشگاه‌های حاضر برای آماده سازی و اعزام دانشجویان تشکر کرد و خواستار توجه ویژه دانشگاه‌ها به ورزش همگانی در کنار ورزش قهرمانی و تشکیل انجمن‌های ورزشی به عنوان فرصت مناسب برای اعتلا و کمک به تربیت بدنی دانشگاه‌ها شد.

رحمان خدابنده‌لو، مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، نیز در این مراسم پس از تشکر از حضور مدیران تربیت بدنی دانشگاه های علوم پزشکی و میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز وعده داد با حضور خود و تشکیل جلساتی در آینده برای شنیدن مشکلات تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای توسعه بیش از پیش ورزش دانشگاهی گام بر خواهد داشت

دکتر محمد رضا حق شناس، معاون  فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز که همراه کاروان ورزشی مازندران وارد تبریز شده است  نیز در این مراسم بیان کرد: ورزش محل حضور و فعالیت همه دانشجویان با هر تفکری است.

در ادامه نشست مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، دکتر بهرام جمالی، مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ریاست دانشگاه به جهت قبول برگزاری المپیاد ورزشی دختران قدردانی کرد.

 دکتر حسین پورغریب، مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز از دانشگاه علوم پزشکی تبریز به سبب میزبانی المپیاد  تشکر کرد.  

دکتر محسن داودی، مدیر تربیت بدنی دانشگاه شیراز در سخنانش در این نشست با تاکید به اهمیت مقوله ورزش از معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درخواست کرد محل برگزاری المپیادهای آینده  برای پرهیز از ناهماهنگی‌ها، در زمان مناسب و به موقع به اطلاع دانشگاه‌ها رسانده شود.

دکتر جهانگیر کریمیان، مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این نشست درخواست کرد جلسه دبیران تربیت بدنی مناطق با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تشکیل شود تا به جهت اشراف بیشتر دبیران تربیت بدنی مناطق به مشکلات راهکارهای عملیاتی اتخاذ شود.

وی همچنین خواستار  بازنگری در برنامه‌های فوق برنامه دانشگاه ها شد و شکایات خود در مورد عدم رسیدگی کامل وزرات به زیرساخت‌های ورزشی دانشگاه ها را بیان کرد.

دکتر محمدرضا ساده، دکتر منصوری، خانم خوئینی، آقایان اسماعیلی، علیزاده، بشیرپور، صلح جو، خلج ، حبیبیان همگی تشکر خود را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز بابت میزبانی اعلام داشتند. آنها همچنین در سخنانشان از وجود مشکلاتی چون عدم اجرایی شدن دستورالعمل ارسالی از وزارت در مورد حق الزحمه سرپرستان تیم ها، کمبود بودجه ورزشی در دانشگاه ها، دشواری و موانع در  اعزام ورزشکاران وشکل نگرفتن رشته تکواندو برای دختران را اشاره کردند. 

دکتر سیما سادات لاری پس از شنیدن مشکلات و انتقادات مطرح شده در این نشست، گفت: باید مدیریت بودجه محور داشته باشیم و شرایط روز و نیاز دانشجو و رویکردهایش را بسنجیم و سیاست گذاری های خود را تغیر دهیم و با همفکری با یکدیگر ، تحولاتی در این حوزه را رقم بزنیم. وی افزود: اولویت ما بر روی دانشگاه های کم برخوردار هست .

اداره جلسه به علت بازدید دکتر سیما سادات لاری از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در ادامه با  مهدی مقدم منش رئیس اداره ورزش های قهرمانی وزارت بهداشت و دکتر کوشکی ادامه پیدا کرد.

ساعات پایانی نشست با گفت و گو و بحث درخصوص برگزاری مسابقات بازی‌های فکری ، ذهنی ، رایانه‌ای درکنار دیگر رشته‌های ورزش های همگانی پیش رفت.

دکتر کوشکی رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت گفت : با توجه به فواید بازی‌های ذهنی، فکری و بازی های مجازی که امروزه در جهان با استقبال بسیار گسترده‌ای روبرو است و با توجه به اعلام نظر مدیران مناطق در خصوص ایجاد و ترویج  بازی‌های فکری برنامه ریزی خواهیم کرد.

این جلسه با بیان انتقادات و مشکلات در خصوص این موضوع از جانب مدیران تربیت بدنی دانشگاه های علوم پزشکی پایان یافت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.