چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲

اولین رویداد تابستانه ای ملی نانو با رویکرد کارآفرینی در سنندج برگزار شد

اولین رویداد تابستانه ملی نانو با رویکرد کارآفرینی در سنندج برگزار شد

اولین مدرسه ملی نانو با رویکرد کارآفرینی به میزبانی و با حمایت دانشگاه علوم پزشکی کردستان از پانزدهم مرداد ماه به مدت چهار روز در سنندج برگزار شد ‍ ‍ ‍

‍ ‍ معاون فناوری و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفتگو با خبرنگار مفدا اظهار داشت:سازمان متخصصان نانو(نئو) با اجرای  تفاهمنامه همکاری با معاونت پژوهشی و فناوری علوم پزشکی کردستان مجری برگزاری اولین مدرسه ملی نانو در سنندج شد.
دکتر ابراهیم قادری در ادامه افزود:راه اندازی این مدرسه با بهره گیری از زیر ساخت های دانشگاه علوم پزشکی کردستان،آزمایشگاه شیمی باکتری و نانو انجام شده است.همچنین در این دوره ۷۰ نفر شرکت کننذه از سراسر کشور حضور داشتند.
معاون تحقیقات وفناوری دانشگاه علوم پزشکی با ابراز امیدواری گفت:در اولین مدرسه نانو استان از دانش و توان علمی بهرام تفقدی نیا، دکتر نادر امینی، مهندس کاتب صابر و مهندس رحیمی بعنوان اساتید استفاده شده است.
‍ ‍ ‍ در ادامه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان به  خبرنگار مفدا گفت:در حوزه سلامت استان دانشگاه از طرح های برتر و برگزیده علمی حمایت خواهد کرد.
دکتر یوسفی نژاد تصریح کرد:در استارت آپ برگزار شده طرح های مختلفی ارائه شد که از میان آنها ۳ طرح مورد تصویب شورای فناوری دانشگاه قرار گرفت.و علاوه بر حمایت های مالی و معنوی  جایزه ویژه به طرح برتر تعلق گرفت.همچنین استان کردستان به عنوان یکی از قطبهای حوزه نانوفناوری در سطح کشور به شمار می رود.
مدیر کارگروه ترویج ستاد ریاست جمهوری در اختتامیه مدرسه ملی نانو در سنندج گفت:ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از سال ۸۲ فعالیت خود را در کشور آغاز کرد. نیروهایی که در المپیاد های نانو استعدادیابی شدند اکنون وارد بازار اقتصادی و مدیریتی کشور شده اند و نقش مثبتی در رونق و گسترش روزافزون علم نانو داشته اند.
عماد احمدوند ضمن قدردانی از رامیار رحیمی بعنوان برگزار کننده چنین رویدادی ادامه داد:این چهره علمی جزو پرورش یافتگان باشگاه نانو و استعدادهای المپیاد نانو هستند.
 دکتر احمدوند ضمن استقبال از پروژه نئو تصریح کرد:آمادگی لازم برای همکاری با سازمان متخصصان نانو  و دانشگاه علوم پزشکی کردستان را داریم.چرا که این دانشگاه می تواند الگوی مناسبی برای سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور برای آغاز فعالیتهای کلیدی در حوزه نانو باشد.
بنیانگذار نانو در کردستان نیز گفت:سازمان متخصصان نانو (نئو) سازمانی غیر دولتی است که با حمایت علوم پزشکی کردستان هسته  اولیه آن شکل گرفتهای است.
رامیار رحیمی ادامه داد:هدف این سازمان شبکه سازی میان فعالان حوزه علوم و فناوری نانو به صورت بین المللی برای ارتباط سازنده است.همچنین مجموعه رویداد هایی را جهت تجمع سالانه و آموزش نیروهای متخصص برگزار خواهد کرد.از این رو برای گسترش بیشتر شبکه دفاتری در سازمان ها و دانشگاه ها برای همکاری بیشتر راه اندازی می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.