شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴

کاتاکاران دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت و گو با مفدا تبریز، از بردشان می‌گویند؛

کسب مقام در المپیاد ورزشی را مدیون حمایت‌های دانشگاه هستیم

1

نسترن عزیزی، سیده زیبا زارعی و یگانه فیجانی اعضای تیم کاراته دانشگاه علوم پزشکی پزشکی شیراز در چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند که در کاتای تیمی مقام نخست را کسب کردند و همچنین نسترن عزیزی صاحب گردن آویز طلا در کاتای انفرادی شد.

به گزارش مفدا، تیم کاراته دانشگاه علوم پزشکی شیراز در چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی در مقام نخست کاتای تیمی قرار گرفت. به این مناسبت گفت و گویی با اعضای این تیم داشتیم که در ادامه می آید.  

در ابتدا خودتان را معرفی کنید.

نسترن عزیزی، دانشجوی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستم و  مقام اول کاتای انفرادی را نیز در این دوره از المپیاد کسب کردم.

سیده زیبا زارعی، دانشجوی رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستم. یگانه فیجانی، دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستم.

از افتخارات ملی و دانشگاهی خود برایمان بگویید. 

نسترن عزیزی: چهاردهمین المپیاد  اولین حضور من در المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور است. همچنین ۳ بار به اردوی تیم ملی دعوت شده ام و مقام طلا و برنز کشوری سبکی را دارم و هم چنین مقام های دیگر در مسابقات مختلف کشوری و استانی را کسب کردم.

زیبا زارعی: اولین بار هست که در المپیاد ورزش های قهرمانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت کردم. در مسابقات کشوری مقام های مختلف دارم و هم چنین در سطح بین المللی در بخش  کاتای انفرادی مقام سوم را کسب کرده ام.

یگانه فیجانی:این المپیاد دومین تجربه حضورم در المپیادهای ورزشی دانشجویی هست که البته در دوره قبل موفق به کسب مدال نشدم. در مسابقات بین المللی مشهد، مقام اول کاتای انفرادی و دوم کاتای تیمی را به دست آوردم. همچنین مقام سوم جام ایران زمین در مسابقات بین المللی WSKF و مقام چهارم انتخابی تیم ملی در سال ۹۴ را در کارنامه ورزشی ام ثبت شده است.

سطح مسابقات را در این دوره از المپیاد چطور دیدید؟

زیبا زارعی: سطح مسابقات نسبت به مسابقات سال قبل در شهرکرد خیلی بهتر بود و تعداد شرکت کننده ها هم خیلی بیشتر بود. درکل مسابقات در سطح خیلی خوبی بود و بردمان هم خیلی شیرین بود.

نسترن عزیزی: به نظر من سطح مسابقات بالا بود؛ قدرت بچه ها زیاد بود و تیم های خوبی شرکت کرده بودند که باعث شد مدالمان خیلی برایمان با ارزش‌تر شود .

یگانه فیجانی: همانطور که مشخص است هر دوره  نسبت به دوره قبل، سطح مسابقات خیلی بالاتر می رود. امسال تعداد شرکت کننده ها خیلی بیشتر بود ولی خب خداروشکر توانستیم مقام اول را از آن خودمان کنیم.

آیا دانشگاه علوم پزشکی شیراز دوره های قبل هم در کاراته موفق به کسب مقامی شده‌بود؟

یگانه فیجانی: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کاراته همیشه به خوبی درخشیده است و درسال‌های گذشته مقام های زیادی را کسب کرده است.

در مورد میزبانی تبریز بگوئید. آیا تا به حال رضایت داشته‌اید؟

نسترن عزیزی: راضی بودیم؛ هم از امکانات و هم از مردم خونگرم تبریز. ولی  زمان مسابقات بسیار طولانی بود و بین مسابقات وقفه‌های زیادی ایجاد شد.  

یگانه فیجانی: مدیریت و برگزاری مسابقات کاراته خوب بود. امسال به علت تغییر سبک داوری از پرچمی به امتیازی، زمان زیادی گرفته شد و باعث  شد ورزشکارها خسته‌تر شوند و انرژی‌شان کمتر شود. در مورد میزبانی باید بگویم  اتاق‌های خوابگاه کوچک بودند و تعداد پله‌های خوابگاه‌ها زیاد بود که این مساله، کار را برای افراد مصدوم همه رشته‌ها سخت می‌کرد. دوری خوابگاه از سلف نکته دیگری بود که هرچند سرویس برای ایاب و ذهاب تدارک دیده شده بود، اما مقداری زمان گیر بود، در مجموع  در بقیه موارد میزبانی عالی بود.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز  چه حمایتهایی از شما کرده است؟

زیبا زارعی:  از همه نظر حمایت کردند و همه امکانات را فراهم کردند. جا دارد از دکتر داودی و دکتر عزیزی و سایر مسئولان دانشگاه سپاس گزاری کنم و از مربی‌ تیم کاراته، خانم کلانتری زاده تشکر کنم که برد امروزمان را مدیون ایشان هستیم.

نسترن عزیزی: همه تجهیزات اختصاصی و عمومی را برایمان فراهم کردند و ما این برد را مدیون دانشگاه هستیم، از مربی مان خانم کلانترزاده  تشکر می‌کنم که واقعا خود را وقف ما کردند و قطعا برد امروز را مدیون ایشان هستیم.

یگانه فیجانی: من به عنوان دومین تجربه ام می‌توانم بگویم دانشگاه علوم پزشکی شیراز حمایت های ویژه‌ای می‌کند.هم از لحاظ اینکه به ما اسکان ویژه دادند از لحاظ درمانی تا آخرین روز فیزیوتراپ و دکترهای خبره در اختیارمان گذاشتند و این باعث شد که بدن ما ریکاوری بشود و بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم در آخر از مربی برجسته ی استان فارس و کشور بسیار تشکر می کنم ، ایشان از کودکی استاد من بوده اند و این از افتخارات من هست .

در مورد تاثیر ورزش در زندگی تان بگویید و اینکه چطور عمل کردید که تاثیر منفی بر درس‌هایتان نداشته باشد؟

زیبا زارعی: وقتی ورزش می کنم انگیزه‌ بیشتری برای درس خواندن دارم و در کل ورزش و درس را کنار یکدیگر دوست دارم.

نسترن عزیزی: من از دوم ابتدایی کاراته کار می‌کنم، از همان موقع ورزش جزئی از  زندگی من شده‌است و  درنتیجه همیشه برنامه‌ریزی می‌کنم و خانواده ام هم خیلی در رسیدن به این هدف تاثیر داشتند. ورزش در آرامش ذهنی ام  کمک می‌کند و باعث افزایش سطح انرژی بدن می‌شود.

یگانه فیجانی: طبق گفته بقیه دوستان واقعا تاثیر مثبت دارد؛ چرا که روحیه شکست ناپذیری را در همه زمینه ها در فرد گسترش می‌دهد به ویژه اینکه ما در این دوره، از مشاوره و روانشناس ورزشی هم استفاده کردیم. ایشان در زمینه های مختلف ورزشی و درسی به ما کمک می کردند؛ علی الخصوص در دوره امتحانات، تعادل بین ورزش و درس را توانستند برای ما ایجاد کنند. واقعا از ایشان تشکر می‌کنم. و این فرد کسی نیست جز خانم کلانترزاده که البته بر روی تیم های دیگر هم تاثیر داشتند.

خیلی ممنون از شما، موفق باشید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.