یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷

به همت جهادگران دانشگاه علوم پزشکی ارومیه؛

۴۲۰ نفر از روستاییان چالدران ویزیت پزشکی و دندانپزشکی شدند

اردوی جهادی هرمزگان

در نخستین روز از فعالیت گروه جهادی "مجاهدان خاکی" دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، ۴۲۰ نفر از مردم روستاهای چالدران تحت ویزیت پزشکی و دندانپزشکی قرار گرفتند.

به گزارش مفدا ارومیه، "نجیبه قنبری" رئیس اداره فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفت گو با خبرنگار مفدا گفت: هشت روستا به طور مستقیم و ۲۴ روستای فرعی در این اردوی جهادی تحت پوشش خدمات درمانی، آموزشی و فرهنگی قرار می گیرند.

قنبری تاکید کرد: ترویج روحیه جهادی یکی از وظایف دانشگاهیان و فعالان دانشجویی است، همچنین باید به نحو احسن این روحیه را در بین جوانان تبیین کرد.

وی خاطرنشان کرد: علت انتخاب چالدران به عنوان هدف اردوی جهادی محرومیت این منطقه و لزوم برقراری عدالت در سلامت است، البته سال های گذشته نیز در این شهرستان اردو برگزار کرده بودیم.

رئیس اداره فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تصریح کرد: برگزاری برنامه های فرهنگی در روستاهای هدف یکی دیگر از اقدامات این اردو خواهد بود.

قنبری اظهار داشت: همچنین سایر برنامه های فرهنگی مانند برگزاری جشن غدیر و محفل انس با قرآن در طول این اردو برای مردم و اعضای شرکت کننده جهادی اجرا می شود.

تیم ۸۰ نفری دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی برای اجرای طرح غربالگری بیماری‌ها و همچنین ارائه خدمات پزشکی رایگان از امروز ۲۷ مرداد ماه به طور رسمی فعالیت خود را در روستاهای چالدران آغاز کردند.

گفتنی است، این تیم به مدت ۱۰ روز در روستاهای چالدران حضور می‌یابد و خدمات پزشکی و دندانپزشکی ارائه می‌کند.

شایان ذکر است، دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و اتاق عمل در آن حضور دارند و جمعیت حدود سه هزار و ۵۰۰ نفری، خدمات درمانی خود را ارائه خواهند کرد.

   

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.