یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳

ارائه خدمات فرهنگی ، بهداشتی، درمانی و داندانپزشکی؛

همکاری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در برگزاری اردو جهادی گروه جهادی شهید ثقفی

اردو جهادی

این گروه جهادی در چهار حوزه ی عمرانی، داندن پزشکی، فرهنگی و پزشکی  در حال ارائه ی خدمات خود به مردم روستا ی صولان از مناطق محروم شهرستان قلعه گنج می باشند.

به گزارش مفدا جیرفت ، امیر حسین اسلامی  مسئول گروه جهادی شهید ثقفی در خصوص زمان و مکان برگزاری اردوی جهادی خاطر نشان کرد:این اردو در منطقه ی صولان شهرستان  قلعه گنج از ۱۷ مرداد ماه آغاز شده  و تا ۲۷ مرداد ماه ادامه دارد.
مسئول گروه جهادی شهید ثقفی تصریح کرد: در این اردو در حال حاضر  ۶۵ نفر از جهادگران در روستای صولان خدماتی ارائه کردند.

وی ادامه داد: این روستا بر روستا های هم جوار مرکزیت دارد وتمام جهادگران و تجهیزات در روستای صولان مستقر است و هشت روستای هم جوار را پوشش و خدمات رسانی می کنند.
اسلامی با اشاره به اهمیت سلامت دهان و دندان مطرح کرد: با توجه به اینکه در روستا ها خدمات بهداشت دهان و دندان محدود است و مردم به خصوص کودکان آموزش کافی را در این زمینه ندارد به همین منظور ۱۰ دندان پزشک خدماتی هم چون  ترمیم و کشیدن دندان ها  و آموزش های بهداشتی ارائه کردند.

وی با بیان اینکه  استقبال مردم از خدمات پزشکی و دندانپزشکی بسیار زیاد بوده است اظهار کرد: تاکنون ۳۰۰ نفراز مردم روستا  خدمات دندان پزشکی دریافت کرده اند.
مسئول گروه جهادی شهید ثقفی در خصوص خدمات پزشکی این گروه توضیح داد: به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی در روستا عفونت و بیماری های انگلی که بسیار شیوع پیدا کرده است دو گروه تیم پزشکی تشکیل شده است  که یک تیم ثابت در روستا باقی می ماند که شامل  یک پزشک، یک ماما و یک پرستار است.

اسلامی در ادامه گفت: به دلیل اینکه استفاده از این خدمات برای افرادی که در روستا های اطراف هستند خیلی سخت است یک تیم پزشکی سیار تشکیل شده است که علاوه بر پزشک یار ها سه مشاوراین تیم را هم راهی می کنند که علاوه بر خدمات پزشکی آموزش های اولیه هم داده می شود.

وی به فعالیت های عمرانی این گروه جهادی اشاره کرد و افزود:با توجه به اینکه در حوزه ی عمرانی تنها چهار نیرو داریم با کمک مردم منطقه تا کنون ۳ عدد سرویس بهداشتی و حمام ساخته شده است.

این جهادگر با بیان اینکه گروه های فرهنگی در چهار رده ی سنی خدمت رسانی کردند، بیان کرد: برای همه ی رده ها ی سنی کلاس های آموزشی برگزار شد از جمله ی این کلاس ها می توان به کلاس های آموزشی انیمیشن، اصول اولیه بهداشتی و مسواک زدن، احکام، قرآن،  آموزش خیاطی، آموزش چهره و نقاشی اشاره کرد.

وی در ادامه افزود یادواره شهید روستا با حضور پرچم حرم حضرت زینب(س) و حرم حضرت ابوالفضل با روایتگری جناب سرهنگ منصوری و با استقبال خیلی خوب مردم برگزار شد.


همچنین جشن بزرگ عید غدیر نیز در روستا با برنامه شاد و متنوع برگزار شد.
 
وی در خصوص پروژه ی اشتغال زایی اظهار داشت: کلاس ساخت دست بند و کیف و نمد دوزی به منظور اشتغال زنان و دختران روستایی برگزارشد که دست بند هایی که در این روستا ساخته می شود توسط این گروه در بازارچه ی خیریه فروخته شود و این روند ادامه داشته باشد تا در آمد زایی ایجاد شود.

مسئول گروه جهادی شهید ثقفی در انتها از زحمات و حمایت های دکتر اصغر مکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و گروه جهادی شهید پایدار بسیج دانشجویی  علوم پزشکی جیرفت جهت همکاری در هماهنگی کامیونت سیار دندانپزشکی و کمک در پشتیبانی اردو تشکر و قدردانی کرد.

شایان ذکر است محمدرضا مشایخی دولت آبادی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز از محل برگزاری این اردوی جهادی بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند برگزاری اردو و نحوه ارائه خدمات فرهنگی ، بهداشتی درمانی و داندانپزشکی قرار گرفتند.

وی در خصوص برگزاری اردوهای جهادی تابستان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان داشت: کانون های جهادی انصارالمهدی (عج) و هلال احمر از تاریخ ۲۶ تا ۳۱ شهریور ۹۸ در منطقه فاریاب و همچنین همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید بسیج دانشجویی با همکاری شورای دانشجویی نظام پرستاری اردوی جهادی برگزار خواهند کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.