یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲

راهیابی ۵ اثر از دانشگاهیان علوم پزشکی سبزوار به مرحله کشوری جشنواره بین‌المللی سیمرغ

دکتر دلبری

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: اسامی راه یافتگان به مرحله کشوری جشنواره بین‌المللی سیمرغ از سوی دبیر خانه این جشنواره اعلام شد.

به گزارش مفدا سبزوار / دکتر علی دلبری اظهار کرد: دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با شعار سالم زیستن هنر است در سه بخش آزاد (ویژه دانشجویان،کارکنان و اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی)، فرهنگ سلامت (ویژه دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور) و بخش بین الملل (ویژه دانشجویان سراسر جهان) برگزار شد.

وی با اشاره به کسب موفقیت های دانشگاه در رشته‌های مختلف هنری در جشنواره های فرهنگی وزارت بهداشت،افزود:در این جشنواره تعداد 842 اثر در سامانه دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ توسط اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه به ثبت رسید که از حیث ثبت نام جزو پنج دانشگاه برتر قرار گرفتیم.

معاون فرهنگی دانشجویی ادامه داد: در بخش آزاد جشنواره که ویژه دانشجویان،کارکنان و اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد شرکت کنندگان در 5 بخش تئاتر و هنرهای نمایشی،موسیقی،ادبی،فیلم و هنرهای تجسمی به رقابت پرداختند.

دکتر دلبری با اشاره به راهیابی ۵ اثر از دانشگاهیان علوم پزشکی سبزوار به مرحله کشوری این جشنواره،تصریح کرد: دربخش هنرهای تجسمی رشته پوسترنرگس نخعی با اثر خودزنی در بخش کارکنان،رشته عکاسی اعظم ترابی با اثر نقاب در بخش کارکنان،سید محسن مهری با اثر سیب در بخش کارکنان به مرحله کشوری راه یافتند.

وی اضافه کرد: همچنین در بخش تئاتر و هنرهای نمایشی دررشته مجری گری رضا سلیمانی در بخش دانشجویان و در رشته نمایشنامه نویسی ابوالفضل عصارزاده با اثر یک فنجان قهوه داغ در بخش هنرهای تمایشی ویژه کارکنان از دیگر راه یافتگان دانشگاه به مرحله کشوری این جشنواره هستند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته توسط تیم فرهنگی دانشگاه در این دوره از جشنواره، بیان داشت: اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با شعار "سالم زیستن هنر است" در تهران برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.