یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶

به طور همزمان با سراسر کشور

برگزاری هفتمین دوره آزمون صلاحیت های بالینی دانشجویان پزشکی سبزوار

آزمون صلاحیت های بالینی دانشجویان پزشکی سبزوار

برگزاری هفدهمین دوره آزمون صلاحیت های بالینی دانشجویان پزشکی همزمان با سراسر کشور در سبزوار وهفتمین دوره این آزمون در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با نظم وآرامش برگزار شد.

به گزارش مفدا سبزوار  - دکتر باغانی اول از برگزاری هفدمین آزمون صلاحیت بالینی دانشجویان این دانشگاه خبر داد و گفت:این آزمون برای ارزیابی صلاحیت بالینی پزشکان و دانشجویان پزشکی اجرا می‌شود.

رئیس دانشکده پزشکی سبزوار در گفتگو با مفدا سبزوارضمن بیان اینکه هفدهمین دوره آزمون سراسری صلاحیت بالینی دانشجویان پزشکی کشور به منظور ارزیابی صلاحیت بالینی پزشکان و دانشجویان پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد، ابراز داشت: آزمون صلاحیت‌های بالینی علاوه بر امتحانات و ارزیابی‌های پایان‌بخش‌های بالینی، برای ارزیابی توانمندی بالینی دانشجویان و دانش‌آموختگان دکتری پزشکی عمومی در پایان مرحله کارورزی انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه شرکت و کسب نمره لازم در آزمون صلاحیت بالینی برای فارغ‌التحصیلی دانشجویان و انجام امر طبابت پزشکان عمومی و همچنین شرکت در امتحانات دوره تخصص ضروری است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار توانست هفت دوره  مجوز برگزاری این آزمون را دریافت کند که تاکنون مجری شش دوره این آزمون بوده است.

رئیس دانشکده پزشکی بابیان اینکه پیش از این هم شش دوره از این آزمون در دانشکده پزشکی این دانشگاه برگزارشده است، ابراز داشت: ۲۵ مردادماه سال جاری  با حضور 13 نفر از دانشجویان و داوطلبین پزشکی عمومی در محل سالن پراتیک و مرکز آزمون صلاحیت های بالینی پردیس دانشگاه برگزار شد .

دکتر باغانی اول بابیان اینکه 13 نفر استاد آزمون گر، چهار بیمارنما و ۱۳ نفر از عوامل اجرایی در این آزمون مشارکت داشتند، تصریح کرد: شرط شرکت در این آزمون اتمام مرحله کارورزی و یا حداقل سپری شدن شش ماه از شروع دوره کارآموزی است و همچنین باید گفت آزمون صلاحیت بالینی، آزمونی عملی به روش ساختارمند با تاکید بر مهارت‌های ارتباطی، تصمیم‌گیری بالینی مبتنی بر اخذ شرح حال و معاینه فیزیکی و انجام مهارت‌های عملی تشخیصی درمانی برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه هدف از برگزاری این آزمون ارزیابی توانمندی بالینی دانشجویان و دانش‌آموختگان دکتری پزشکی عمومی است، افزود: این آزمون فاقد نمره است و نتایج آن به صورت رد یا قبول شرکت کننده به وی اعلام می‌شود و به قبول‌شدگان گواهی صلاحیت بالینی اعطا خواهد شد.

وی اضافه کرد: آزمون مهارت‌های عملی بالینی به صورت هم‌زمان و متمرکز در مراکز واجد صلاحیت مناطق آمایشی کشور برگزار می‌شود که این واحد دانشگاهی جزو معدود دانشگاه‌های کشور است که این آزمون در آن برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.