دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵

امروز،

مرحله نخست المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت با معرفی برگزیدگان فوتسال به کار خود پایان می‌دهد

تصاویری از حضور ورزشکاران دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در المپیاد تبریز

مرحله نخست چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی امروز دوشنبه ۲۸ مرداد ماه با معرفی تیم‌های برتر فوتسال و اعطای جوایز و مدال به کار خود پایان می‌دهد.

به گزارش مفدا، مرحله دوم این دوره از المپیاد از روز سوم شهریور ماه در چهار رشته ورزشی تنیس روی میز، بدمینتون، بسکتبال و والیبال در دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز می‌شود. سوم شهریور ماه ورود کاروان های ورزشی و پذیرش تیم‌های حاضر در المپیاد است و بازی های مرحله دوم از روز چهارم شهریور ماه آغاز و تا نهم شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

امسال در چهاردهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر علوم پزشکی‏، ورزشکاران  در نه رشته ورزشی فوتسال، تیراندازی، شنا، دوومیدانی، کاراته، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون در دو بازه زمانی رقابت‌های خود را برگزار می‌کنند.

برای نخستین بار المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با هدف ارائه خدمات بهتر اسکان و سرویس دهی به ورزشکاران و شرکت کنندگان، در دو مقطع زمانی برگزار می شود. رقابت در پنج رشته ورزشی فوتسال، تیراندازی، شنا، دوومیدانی و کاراته در بازه زمانی ۲۲ تا ۲۹ مرداد و رقابت در چهار رشته ورزشی والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون طی روزهای ۳ تا ۱۰ شهریور برگزار خواهد شد.

رشته شطرنج که سالهای گذشته جزو رشته‌های المپیاد قهرمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی بود، برای اولین بار امسال از المپیاد قهرمانی حذف و  مقرر شد از سال آینده این رشته پرمهیچ و پرطرفدار به صورت تک رشته‌ای در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شود.

 المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان علوم پزشکی، بزرگترین رویداد ورزشی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است که با هدف ایجاد انگیزه و افزایش میل و رغبت دانشجویان به ورزش، تحرک و نشاط برگزار می‌شود.  تاکنون ۲۶ دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر و دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی به میزبانی دانشگاه‌های مختلف برگزار شده است.

 مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی بر اساس قوانین و مقررات فنی تعیین شده برگزار خواهد شد و بر اساس مقررات، دانشجویانی که در المپیاد ورزش‌های همگانی سال قبل شرکت کرده‌اند، اجازه حضور در المپیاد ورزش‌های قهرمانی را ندارند.

 در سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دخترکه سال ۹۶ به میزبانی شهرکرد برگزار شد و ۱۸۰۰ ورزشکار از ۵۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور حضور داشتند، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کسب ۱۵۸ امتیار عنوان قهرمانی این المپیاد را از آن خود کرد و دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و ایران به ترتیب در رده‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی نهایی قرار گرفتند.

باید تا روزپایانی مرحله دوم المپیاد چهاردهم صبر کرد و دید چه تیمی عنوان قهرمانی این تورنمنت ورزشی- دانشجویی را از آن خود خواهد کرد و  با کاپ قهرمانی تبریز و محل برگزاری المپیاد را ترک خواهد کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.