چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

مدیر روابط عمومی کانون سلامت دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

با مشارکت دانشجویان در صدد ارتقای سطح سلامت مردم شهر قزوین و مناطق محروم آن هستیم

کانون سلامت

مدیرروابط عمومی کانون سلامت دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: با برپایی ایستگاه‌های سلامت به صورت دوره ای و با مشارکت دانشجویان این دانشگاه، درصدد ارتقای سطح سلامت مردم شهر قزوین و مناطق محروم آن هستیم.

به گزارش مفدا قزوین، "حمید رضا اکبری" با اعلام این مطلب گفت : ایستگاه‌های سلامت  به صورت دوره ای، در راستای تحقق شعار سال ۲۰۱۹ سازمان جهانی بهداشت مبنی بر مراقبت‌های اولیه بهداشتی برای پوشش همگانی که هدف آن پوشش همگانی سلامت  است، در محل‌های تجمع مردم برگزار می‌گردد. از این رو ۲۱ و۲۵ مرداد ماه مصادف با عید سعید قربان و در محل برگزاری نماز جمعه ایستگاه سلامت برپاشد.

وی افزود: این ایستگاه ها که  در دو بخش  آقایان و خانم ها به صورت جداگانه برای ارائه خدمت به مردم برپا می‌شود، همواره با استقبال داوطلبانه اعضای کانون سلامت دانشگاه همراه بوده و فعالیت‌های این ایستگاه‌ها شامل ارائه مشاوره و آموزش های بهداشتی، کنترل فشار خون و معرفی افراد نیازمند به مراقبت های بهداشتی به مراکز بهداشتی می باشد.

حمید رضا اکبری ادامه داد: کانون سلامت دانشگاه علوم پزشکی با برگزاری کمپین های اطلاع رسانی از جمله کمپین ایدز ،هپاتیت، سرطان، همکاری در اجرای بسیج ملی فشار خون  و ... توانسته است گام مهمی در راستای  تحقق شعار مراقبت های اولیه بهداشتی  برای مردم استان بردارد امید است با حمایت بیشتر دانشگاه و همکاری دانشجویان این روند ادامه یابد.

"محمد سلیمان آبادی" دبیر کانون سلامت دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص برپایی این ایستگاه ها اظهار داشت: سلامتی یا تندرستی حالت آسایش کامل جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی است و تنها به نبودن بیماری اطلاق نمی گردد. با تعریف فوق مشخص است که سلامتی از دیدگاه اپیدمیولوژیک و اجتماعی جزء حقوق اولیه تمامی انسان ها می‌باشد.

وی افزود: ایجاد مشارکت دانشجویان رشته‌های پزشکی که در آینده پاسدار سلامت مردم هستند برای برپایی این ایستگاه مناسب ترین راهکار است چرا که آنان با دارا بودن آموخته های علمی و ارتباط  با سایر دانشجویان بهترین نیروها در این زمینه می باشند .

سلیمان آبادی ادامه داد: از سویی دیگر دانشجویان با حضور در فعالیت های داوطلبانه علاوه بر مرتفع ساختن اوقات فراغت و دانش افزایی می‌توانند در تحقق  و ارتقای سلامت جامعه نقش موثری داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.