پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۸

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در گفت‌وگویی تفصیلی:

سال جدید تراکم خوابگاه‌ها کمتر می‌شود/واریزی حق کارهای دانشجویی درحال پیگیری است

عزیزی فر

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه امسال در مورد ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی با مشکلی روبرو نیستیم، گفت: امسال در تلاش هستیم تا یک مقدار تراکم دانشجویان را در خوابگاه کم کرده و ظرفیت‌ها را افزایش دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، خوابگاه‌های کوثر و امام خمینی(ره) از خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی قم هستند که سالهاست محل اسکان دانشجویان غیر بومی این دانشگاه بوده است.
پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا طی گفت‌وگویی با عزیزی‌فر مدیر امور دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم به بررسی مشکلات این خوابگاه‌ها و برنامه‌های دانشگاه برای رفع این مشکلات پرداخته است.
*برخی دانشجویان از وضع نامناسب نمازخانه خوابگاه برادران گله‌مند هستند آیا برنامه‌ای برای بهبود شرایط خوابگاه برادران دارید؟
دیوارهای نمازخانه خوابگاه رنگ‌کاری و فرشهای نیز شست‌وشو و اتاق تلویزیون نیز از نمازخانه مجزا و به مکان دیگری منتقل شده است تا دانشجویان بتوانند از فضایی کاملا معنوی بهره‌مند شوند.
*فضای سبز خوابگاه برادران به باغبان نیاز دارد آیا فردی برای این امر در نظر گرفته شده است؟همچنین برای خوابگاه برادران دکتر محبی وعده تهیه یک کباب‌پز داده‌اند در این مورد هم توضیح دهید.
پیگیری خواهیم کرد تا یک کباب پز مناسب در خوابگاه برادران مستقر شود اما در رابطه با فضای سبز در چند مرحله درختان هرس شده‌اند اما باغبان نداریم و در مورد فضای سبز خوابگاه برادران با مشکلاتی مواجه هستیم و نتوانسته‌ایم آن را برون‌سپاری کنیم اما تا مهرماه مقداری گل و گیاه در خوابگاه برداران کاشته خواهد شد.
*امکان راه‌اندازی مجدد واحد چاپ و تکثیر وجود دارد؟
برای مجموعه پردیس تعدادی از دانشجویان درخواست راه اندازی واحد چاپ و تکثیر به صورت خودگردان را دارند و ما قول همکاری به آن‌ها را داده و حتی به صورت غیر مستقیم حمایتشان میکنیم اما در خوابگاه دختران ما یک دستگاه چاپ داریم و اعلام می‌کنیم اگر دانشجویی متقاضی است دستگاه را به او تحویل می‌دهیم تا به صورت خودگردان این کار را انجام دهد در خوابگاه پسران هم به علت نزدیکی به مراکز چاپ و تکثیر لزومی به واحد چاپ احساس نمی‌شود اما چاپگر خوابگاه پسران دوباره فعال خواهد شد تا دانشجویان بتوانند با قیمت فوق‌العاده کم جزوات خود را چاپ نمایند.
*آیا برای تنوع غذاها برنامه‌ای دارید؟
تنوع غذا ها نسبت به گذشته بیشتر شده و نیم پرس نیز اضافه می‌شود تا از اسراف جلوگیری شود.
*در مورد تجهیز سالن‌های ورزشی خوابگاه‌ها چه برنامه‌ای دارید؟
سالن ورزشی خوابگاه خواهران به ورزشگاه منتقل شد و در محوطه‌سازی جلو خوابگاه نیز پیست دوچرخه‌سواری، دستگاه‌های ورزشی و زمین والیبال آسفالت ایجاد خواهد شد و در خوابگاه برادران نیز سالن ورزشی گنجایشی برای اضافه کردن وسایل ورزشی ندارد اما تعمیر و بازسازی وسایل دیگر تا مهرماه انجام خواهد شد.
*کارهای دانشجویی تا چه تاریخی واریز شده و باقیمانده تا چه مدت دیگر واریز می‌شود؟
کارهای دانشجویی تا پایان سال ۹۷ واریز شده و سند سه ماهه اول سال ۹۸ نیز صادر شده و پیگیر هستیم تا این امر هرچه زودتر تحقق یابد.
*آیا برای خوابگاه برادران با مشکل کمبود ظرفیت مواجه هستیم؟
خیر، همچنین امسال در تلاش هستیم تا یک مقدار تراکم دانشجویان را در خوابگاه کم کرده و ظرفیت‌ها را افزایش دهیم.
*تعدادی از واحدهای خوابگاه برادران با نبود آب شیرین مواجه هستند تدبیر شما برای رفع این مشکل چیست؟
ما منتظریم تا راه ارتباطی طبقه دوم مجتمع مسکونی و خوابگاه قدیمی با  یک پل برقرار شده و سپس لوله‌کشی آب شیرین را برای این واحد ها انجام دهیم.
*فقط یک آبخوری در خوابگاه کوثر وجود دارد که بیشتر اوقات هم خراب است، آیا امکان افزایش آبخوری‌ها وجود دارد؟
در هر اتاق یک یخچال وجود دارد و لزومی به افزایش آبخوری نیست اما این ابخوری هم تعمیر خواهد شد.
*چرا مایع دستشویی و ظرفشویی پس از اتمام به سرعت جایگزین نمی‌شود؟
همینجا اعلام می‌کنم و این را با تیتر بزرگ بنویسید که خوابگاه هیچ تعهدی برای تامین مایع ظرفشویی ندارد و فقط مایع دستشویی را تامین می‌کند که جایگزینی دیر به دیر آن هم به علت مشکل با پیمانکار بوده و سعی خواهیم کرد این مشکل برطرف شود.
*چراغ‌های حیاط خوابگاه کوثر در طول شب خاموش است دلیل این امر چیست؟
قبلا نورافکن‌ها رو به بالا بودند اما الان آن‌ها را به صورت یکی در میان رو به پایین کردیم و پیگری می‌کنم که در طول شب روشن شوند.
*آیا برای خوابگاه کوثر امکان افزایش ساعت ورود به ۲۱:۳۰ دقیقه وجود دارد؟
طبق آیین‌نامه خوابگاه‌ها برای دانشجویان ساعت ورود و خروج تنظیم شده که به علت دور بودن خوابگاه کوثر از شهر، نسبت به این امر حساس هستیم و از دانشجویان می‌خواهیم که قانون را رعایت کنند اما ساعت ورود خوابگاه در همین تابستان یک ساعت افزایش یافته و قول می‌دهم که با شروع سال تحصیلی جدید با دانشجویان همکاری بیشتری داشته باشیم و خواسته‌های آن‌ها را اجرا کنیم.
*فضای سبز خوابگاه کوثر تا چه زمانی تکمیل خواهد شد؟
فاز یک آن تا حدودی انجام شده و دیگر نمی‌توانیم چیزی به آن اضافه کنیم. اطراف خوابگاه کوثر را فضای سبز ایجاد کردیم و منتظر هستیم از گرمای هوا کاسته شود تا بتوانیم گل‌کاری را نیز انجام دهیم همچنین فضایی ترتیب داده شده تا دانشجویانی که علاقه دارند سبزی کاشته و برداشت نمایند.
*آیا امکان برگزاری کلاس‌های ورزشی از سوی خوابگاه وجود دارد؟
بله، هر چند که در شرح وظایف خوابگاه‌ها نیست چنانچه تعداد دانشجویان به حدنصاب برسد هم سرویس می‌دهیم و هم آقای برخوردار قول می‌دهند که مربی‌هایی را برای ورزش‌هایی که مورد درخواست دانشجوها است به کار گیرند.
*آیا امکان فروش میوه و نان در بوفه خوابگاه کوثر وجود دارد؟
میوه قبلا در این بوفه استفاده شده است اما از سوی دانشجویان مورد استقبال قرار نگرفت برای خوابگاه کوثر نیز روزانه ۷۵ نان اضافه آورده می‌شود و اگر دانشجویان بخواهند به شرط استقبال مجددا میوه به بوفه اضافه خواهد شد.
*آیا امکان افزایش تعداد جاروهای برقی خوابگاه‌ها وجود دارد؟
در هر سوئیت خوابگاه یک جارو برقی وجود دارد و نیازی به افزایش تعداد جارو برقی‌ها نیست.
تهیه شده در سرویس صنفی و رفاهی مفدا
خبرنگاران؛ علی پناهی، عاطفه نورمحمدی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.