شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۴

آغاز هفته دولت گرامی باد

هفته دولت

از دوم تا هشتم شهریور ماه، به سبب تمامی تلاش ها و رشادت های دولت شهید رجایی در جهت خدمت به اهداف مقدس انقلاب، هفته دولت نامگذاری شده است.

به گزارش مفدا_یاسوج؛ در تاریخ هر ملت، فراز و نشیب‌های تلخ و شیرینی وجود دارد که تعیین‌کننده سرنوشت و سازنده فرهنگ آن ملت است.

همراهی ملت با دولت و پشتیبانی آحاد مردم از آن، از عوامل ثبات دولت و اقتدار آن است و این رابطه، تا هنگامی که دولت یک دولت ارزشی و خدمت گزار باشد، پایدار خواهد بود.

دوم شهریور هر سال آغاز هفته دولت است که روز پایانی آن سالروز شهادت محمد علی رجایی؛ رئِس جمهور و محمد جواد باهنر؛ نخست وزیر وقت ایران در سال 1360 است.

شهیدان رجایی و باهنر تشکیل دهندگان نخستین دولت ایران پس از یکدست شدن جمهوری اسلامی ایران که پس از خروج دولتمردان عصر حکومت موقت و دولت ابوالحسن بنی صدر استقرار یافت. از این جهت دولت رجایی و باهنر آغاز عصر تازه جمهوری اسلامی بشمار میرود و شهادت آنها ضایعه ای است که دولت و مردم ایران هر سال به یاد آن در سوگ می نشینند.

و اما هفته دولت، فرصتی است تا لختی تامل کنیم و به آن چه در گذر شتابزده زمان پنهان مانده، نظر افکنیم. باید رنج و تلاش مسوولان متعهد کشور را ارج نهیم، خدمت های نادیدنی دولت مردان خدمتگزار و صاحب منصبان درد آشنا را سپاس گوییم و به همه تلاش گران و زحمت کشان نظام جمهوری اسلامی خسته نباشید بگوییم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.