شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

دروازه‌بان تیم فوتسال کاشان:

ورزشکاران با روحیه بالاتری در کارشان فعالیت می‌کنند

۲

دوازبان تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی کاشان که با فرزند دو ماهه اش در رقابت‌های المپیاد حاضر شده بود، گفت: تصمیم دارم کودکم همین که شروع به راه رفتن کرد، او را عادت دهم که توپ بازی کند.

به گزارش مفدا، "سحر فدوی" دروازه بان تیم دانشگاه علوم پزشکی کاشان در چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی همراه با این تیم به مقام سومی دست یافت. اما نکته قابل توجه، حضور این ورزشکار با فرزند دو ماهه اش در این مسابقات بود. مفدا تبریز گفت و گویی با این ورزشکار موفق گفتگویی انجام داده است که با هم می‌خوانیم.

مفدا تبریز: در ابتدا خودتان را معرفی کنید؟

سحر فدوی، دانشجوی رشته مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کاشان و دروازه بان تیم فوتسال این دانشگاه هستم. خیلی خوشحالم که به تبریز آمده ام و بازی ها را می بینم و خوشحالم که در بازی هایی شرکت کردم که سطح تیم ها در حد بالایی بود.

مفدا تبریز: از سوابق ورزشی‌تان  بگویید؟

من دو ماه مانده به مسابقات، تمرینات را شروع کردم و در دوره مقدماتی به عنوان بهترین دروازه بان انتخاب شدم. در مسابقات شهرکرد هم به عنوان بهترین دروازه بان برگزیده شدم و به تیم ملی دانشجویان علوم پزشکی دعوت شدم که البته این تیم تشکیل نشد ولی به عنوان اولین انتخابی بودم.

مفدا تبریز: در دوران بارداری چطور به تمریناتتان رسیدید؟

حداکثر سعی ام را کردم؛ اما بعد از زایمان به خاطر درمان مدتی از تمرینات دور ماندم.

مفدا تبریز: در این دوره از المپیاد تیم تان چه مقامی کسب کرد؟

در این دوره از مسابقات تیم ما به مقام سوم رسید.  البته دلیل اینکه نتوانستیم به مقام بالاتر برسیم این بود که تیم مقداری دیر تشکیل شد و در نتیجه تمرینات کمتر بود ولی خب تمام تلاشمان را کردیم.

مفدا تبریز: سطح مسابقات چگونه بود؟

در سطح بسیار بالایی بود و بازی بچه ها طوری بود که احساس می‌شد بازی های  لیگ برتر است،  درحالی که واقعا انتظار نمی رفت بچه های علوم پزشکی با این حجم از  مشغله  درسی، در این حد باشند، واقعا تحسین‌شان می‌کنم.

مفدا تبریز: میزبانی تبریز را چگونه ارزیابی کردید؟

میزبانی خوب بود؛ تمام تلاششان را کرده بودند که بهترین خدمات را ارائه دهند. ولی گاهی اوقات حس می شد مقداری دیر به آنها اطلاع داده شده است. ولی در کل خوب بود و راضی بودیم .

مفدا تبریز: در مورد تاثیر ورزش در زندگی‌تان بگویید؟

ورزش کلا روحیه  فرد را شاد نگه می‌دارد و به نظرم کسانی که ورزش می‌کنند جز افرادی هستند که با روحیه بالاتری در کارشان فعالیت می کنند و من می‌توانم با ورزش کردن و کسب انرژی به بقیه برنامه هایم برسم.

مفدا تبریز: شد که با وجود داشتن بچه  دوماهه، حاضر شدید در این مسابقات شرکت کنید و حتی کودکتان را هم با خود بیاورید.

 به خاطر علاقه زیاد به ورزش و حمایت همسرم و خانواده ام توانستم در این مسابقات حضور یابم. همچنین تشویق های مربی و سرپرست دانشگاه مان من را به حضور در این المپیاد قانع کرد.

مفدا تبریز: به نظر شما لازم است که فرزندتان در آینده ورزشکار شود؟

صد در صد! من تصمیم دارم همین که شروع به راه رفتن کرد، او را عادت دهم که با توپ بازی کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.