شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

اردوی جهادی علوم پزشکی اصفهان در منطقه چنارود شهرستان چادگان برگزار شد

اردوی جهادی

به همت کانون جهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اردوی جهادی متشکل از پنج تیم سیار و سه تیم تخصصی، در منطقه چنارود شهرستان چادگان با تمرکز بر ویزیت خانوار عشایر برگزار شد.

به گزارش مفدا اصفهان این اردوی دو روزه با تاکید بر آموزش سلامت به ویژه پیشگیری از بیماری های غیر واگیر و سلامت دهان و دندان و غربالگری در منطقه چنارود  برگزار شد.
پنج تیم سیاری جهت ویزیت خانوار عشایر به صورت چادر به چادر در محل ییلاق عشایر بختیاری و سه تیم تخصصی شامل تیم‌های تخصصی روانپزشکی، زنان و زایمان و ارتوپدی فنی در مراکز بهداشت فراموشجان و اورگان مشغول به خدمت رسانی شدند و اقلام دارویی مورد نیاز در دسترس اهالی این منطقه قرار گرفت.

تیم فرهنگی کانون جهاد سلامت نیز در این اردو، برنامه های فرهنگی و معنوی متنوعی برای کودکان خانواده های عشایری و روستایی برگزار کرد. برگزاری دو محفل قرآنی در جمع اهالی روستاهای اورگان و فراموشجان با حضور نخبگان قرآنی عضو کانون جهاد سلامت دانشگاه که با استقبال خوب مردم منطقه بویژه نوجوانان و جوانان همراه بود، از مهمترین برنامه های فرهنگی اجرا شده در این اردوی دو روزه بود.

گفتنی است، منطقه چنارود از بخش‌های تابع شهرستان چادگان در غرب استان اصفهان است که شامل بخش شمالی به مرکزیت فراموشجان و بخش جنوبی به مرکزیت اورگان است و با احتساب جمعیت حدود ۴۰۰۰ نفری عشایر ۱۲۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.