شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

ضرورت توجه به ظرفیت های گروه همسالان در رشد فرهنگی دانشجویان

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قزوین

گروه همسالان دارای ظرفیت های بالقوه ای هستند و با توجه به تاثیر پذیری فراوان دانشجویان از همسالان خود ضروری است از پتانسیل های این گروه درجهت رشد فرهنگی دانشجویان بهره مند شد.

به گزارش مفدا قزوین، سید مهدی سید صادقی مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اعلام این مطلب اظهار داشت: توجه به گروه همسالان و برگزاری جلسات متنوع با حضور دانشجویان پیرامون اشاعه فرهنگ های صحیحی از جمله مطالعه و گفتگو از مهم ترین برنامه های معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین است.

وی افزود: در مجموعه فرهنگی باید بتوانیم دانشگاه و هویت عمومی که از خود بروز می دهد را به گونه ای به دانشجو انتقال دهیم که رفتارهایی مطابق منش دانشگاهی داشته و به دانشجویان حس هویت دهد و برگزاری جلسات گروه همسالان فضایی مناسب جهت انجام این مهم می باشد.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: در حال حاضر گرو ه های همسالان دانشگاه با علایق و سلایق متنوع شناسایی شده و با همکفری دانشجویان جلسات متنوع با موضوعات مختلف برگزار شده و این اقدام در گسترش حضور طیف های مختلف دانشجویان موثر بود است.

سید صادقی در خصوص کانون های دانشجویی خاطر نشان کرد: با توجه به تاثیرات مهم و اساسی کانون های دانشجویی در تقویت ارتباط دانشجویان با مسئولین دانشگاهی و روحیه مسئولیت های اجتماعی همچنین خودباوری و شکوفایی استعداد، در نظر داریم کانون های دانشگاه را با در نظر گرفتن علایق و سلیقه های متنوع در میان دانشجویان گسترش دهیم.

وی در ادامه گفت: ساماندهی انجمن های علمی از دیگر برنامه های ما می باشد چرا که این انجمن ها در ایجاد احساس هویت، تعلق و انگیزه به رشت تخصصی همچنین معرفی رشت های مختلف به سایر دانشجویان نقش اساسی دارند.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: کیفی سازی نشریات دانشجویی و برگزاری کارگاه های آموزشی در این زمینه و سایر مهارت های فرهنگی نیز از برنامه های پیش رو است.

وی در پایان گفت: از دیگر اقدامات مهم بخش فرهنگی که هدف آن رسیدن به اقدامی مشترک برای رفع چالش های فرهنگی دانشگاه می باشد، برگزاری جلسات برنامه ریزی و بارش افکار با حضور دانشجویان است و تاکنون ۱۳ جلسه تشکیل شده که حضور و مشارکت دانشجویان در شناسایی هرچه بیشتر چالش های فرهنگی موثر بوده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.