شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

رییس تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

باید انگیزه ی ورزشی را در میان دانشجویان افزایش دهیم

1

رییس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به این که کاروان ورزشی این دانشگاه توانست نتایج درخشانی را در چهاردهمین المپیاد ورزشی کسب کند،خاطرنشان کرد:اگر مسابقات منطقه ای در سراسر کشور برگزار گردد،می توانیم شاهد افزایش حضور دانشجویان علاقه مند در این رقابت ها باشیم و هم کیفیت تیم های اعزامی در رقابت ها هرساله رشد بیشتری نسبت به سال قبل پیدا خواهد کرد و به این شکل انگیزه ی ورزشی در میان دانشجویان نیز بیشتر خواهد شد.

کیومرث فیض بشی پور در گفتگو با خبرنگار مفدا کرمانشاه خاطر نشان کرد:در چهاردمین المپیاد ورزشی دختران که امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار گردید،خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه توانست نتایج درخشانی را در این رقابت ها به دست آورد.هم چنین از نظر رنکینگ تیمی نسبت به سال های گذشته توانستیم رشد قابل توجهی داشته باشیم.

بشی پور ادامه داد:در رشته ی شنا،با کسب مدال های رنگارنگ توانستیم موفقیت های قابل توجهی را کسب کنیم.هم چنین در رشته ی فوتسال توانستیم جزو چهار تیم برتر در این رقابت ها باشیم.

وی افزود:مسابقات امسال در سطح بالایی برگزار گردید،اما در میزبانی متاسفانه کوتاهی هایی صورت پذیرفت که ما در طول این رقابت ها اعتراضات خود را به مسئولین برگزاری انتقال دادیم که تا حدودی و نه به صورت کامل،در این زمینه احقاق حق صورت گرفت.با توجه به شرایط پیش آمده همین امر سبب نارضایتی سایر دانشگاه های شرکت کننده در این مسابقات نیز گردید که امیدواریم در آینده شاهد این مشکلات نباشیم.

رییس تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم چنین با اعلام آمادگی این دانشگاه برای برگزاری المپیاد ورزشی در سال های آینده خاطرنشان کرد:با توجه به برگزاری مسابقات منطقه ای غرب کشور که با حضور دانشگاه های علوم پزشکی ایلام،کردستان،همدان و کرمانشاه برگزار گردید،تیم های اعزامی به المپیاد از نظر کیفی موفق حاضر شدند و همین امر موجب کاهش هزینه ها و افزایش آمادگی تیم های شرکت کننده گردید.

بشی پور در پایان تصریح کرد:با توجه به اینکه مسابقات المپیاد ورزشی هر دوسال یکبار برگزار می گردد،برای دانشجویان شرکت کننده در این رقابت ها دارای ارزش مادی و معنوی قابل توجه ای  می باشد.از نظر بنده اگر مسابقات منطقه ای در سراسر کشور برگزار گردد،می توانیم شاهد افزایش حضور دانشجویان علاقه مند در این رقابت ها باشیم و هم کیفیت تیم های اعزامی در رقابت ها هرساله رشد بیشتری نسبت به سال قبل پیدا خواهد کرد و به این شکل انگیزه ی ورزشی در میان دانشجویان نیز بیشتر خواهد شد.

گفتنی است در چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که در شهر تبریز برگزار شد،کاروان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با ۴۸ ورزشکار و در رشته های شنا،دو و میدانی،فوتسال،کاراته و تیراندازی در این مسابقات شرکت کرد که عناوین کسب شده در این مسابقات به شرح زیر می باشد:

در مسابقات شنای این المپیاد،شناگران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مواد؛

۴*۵۰متر مختلط تیمی:حسنا ویسی،هستی سرابی کیا،نگین نجفی و نگین احمدی،مقام دوم

۴*۵۰متر آزاد تیمی:هستی سرابی کیا،پگاه نقشبندی،ماهک تدبیری و نگین احمدی،مقام دوم

۵۰ متر آزاد:نگین نجفی مقام اول و ماهک تدبیری مقام ششم

۱۰۰متر آزاد:نگین نجفی مقام‌ دوم و نگین احمدی مقام ششم

۲۰۰متر آزاد: نگین نجفی مقام سوم وماهک تدبیری مقام ششم

۵۰ متر قورباغه:هستی سرابی کیا مقام سوم

۱۰۰مترقورباغه:هستی سرابی کیا مقام سوم

۲۰۰متر قورباغه:هستی سرابی کیا مقام سوم و پگاه نقشبندی مقام‌ هشتم

۵۰ متر کرال پشت:نگین احمدی مقام پنجم

۱۰۰متر کرال پشت:پگاه نقشبندی مقام یازدهم

۴*۲۵متر مختلط:نگین احمدی مقام‌ ششم را کسب کردند و در نهایت،تیم شنا در مجموع امتیازها در بین ۳۴ تیم به مقام سوم مسابقات دست یافت.

در رشته کاراته،بخش کومیته انفرادی در وزن منهای ۵۰ کیلوگرم فاطمه میرزایی و در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم رضوان امیری مقام سوم را  به دست آوردند.

در رشته فوتسال نیز تیم دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به مقام چهارم رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.