دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰

به همت جهادگران دانشگاه علوم پزشکی ارومیه؛

یک هزار و ۷۰۰ نفر از روستاییان چالدران ویزیت پزشکی و دندانپزشکی شدند

اردوی جهادی

در طول برگزاری اردوی جهادی "گروه مجاهدان خاکی" بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در روستاهای محروم شهرستان چالدران، در مجموع یک هزار و ۷۰۰ نفر از روستاییان ویزیت پزشکی و دندانپزشکی شدند.

به گزارش مفدا ارومیه، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه عصر یکشنبه سوم شهریور ماه در مراسم اختتامیه اردوی جهادی چالدران گفت: از این تعداد یک هزار و ۲۰۰ نفر برای دندانپزشکی تحت معاینه قرار گرفتند.

"علی احمد آقاپور" با بیان اینکه خدمات دهی به مستضعفان یکی از امور فرهنگ ساز دانشگاه‌ها و دانشجوهاست، تاکید کرد: دندان ۷۲۰ نفر کشیده شد و دندان ۲۳۰ نفر ترمیم یا جرم گیری و همچنین ۵۰۰ نفر غربال پزشکی شدند.

وی اظهار داشت: یکی از هدف های برگزاری این اردوها محرومیت زدایی شهرهاست که در سال‌های گذشته برکات و دستاوردهای ارزشمندی برای دانشجویان و مردم به همراه داشته است.

آقاپور خاطرنشان کرد: با فراگیر شدن این حرکت ارزشمند و با برکت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، در اردوهای جهادی نخبگان و استعدادهای برتر نیز حضور دارند که حاکی از رویکرد تخصصی اردوهای جهادی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: سیاست گذاری های وزارت بهداشت در این بخش هموراه بر تبیین و گسترش فرهنگ جهادی در بین دانشجویان و اساتید است، چرا که هرقدر این روحیه ترویج یابد همانقدر امورات مختلف در بخش بهداشتی، درمانی و مدیریتی در آینده با بهتر خواهد شد.

وی افزود: افزایش تجربه، لمس محرومیت مردم منطقه از نزدیک و ماندگاری خاطرات خوب در حوزه های فردی و اجتماعی از برکات و ثمرات این اردوها مابین اعضای حاضر است.

شایان ذکر است، اردوی جهادی گروه مجاهدان خاکی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به مدت ۱۰ روز در هشت روستای هدف چالدران با همکاری بنیاد علوی، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی و برخی نهادهای شهرستان چالدران برگزار گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.