دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۷

آغاز به کار بزرگترین رویداد مطبوعاتی دانشگاهی کشور

تیتر۱۱

یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی (تیتر۱۱) از امروز(دوشنبه چهارم شهریورماه) در محل باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران آغاز به کار می‌کند.

به گزارش مفدا، پس از پذیرش دانشجویان و اهالی نشریات دانشگاه‌های سراسر کشور، امروز آیین آغازین بزرگترین جشنواره سراسری مطبوعات دانشگاهی کشور برگزار می‌شود. در این مراسم دکتر مجید سرسنگی(معاون فرهنگی و اجتماعی  دانشگاه تهران)، محمد خدادی(معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد)، دکتر غلامرضا غفاری(معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم) و دکتر سیما سادات لاری (معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت) سخنرانی می‌کنند و پس از آن کارگاه‌های مختلفی در حوزه خبرنویسی و رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود.

بزرگترین جشنواره سراسری مطبوعات دانشگاهی کشور با شرکت بیش از ۲۸ هزار نشریه و اثر در پنج بخش نشریات برتر، آثار برتر، بخش ویژه، نویسندگان برتر و فضای مجازی برگزارمی‌شود. از مجموع از تعداد ۲۸ هزار و ۲۴۹ اثری که به دبیرخانه جشنواره نشریات دانشجویی تیتر ۱۱ ارسال شده است، ۱۳ هزار و ۳۷۵ اثر متعلق به دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی است که نشان می‌دهد علی‌رغم این که این دانشجویان تنها پنج‌درصد دانشجویان کشور را تشکیل می‌دهند اما در این جشنواره بیش از ۴۷ درصد آثار را به خود اختصاص داده‌اند.

داوری جشنواره در سه مرحله و توسط کارشناسان، صاحب نظران مطبوعات و استادان روزنامه‌نگاری انجام شده است. از مجموع کل آثار ارسالی در هر رسته، ۱۰ درصد آثاری که بیشترین امتیاز را در مرحله اول کسب کردند به مرحله دوم داوری راه یافته و از بین آثار و نشریات راه یافته به مرحله دوم، تعداد ۱۰ اثر در هر رسته برای انتخاب آثار و نشریات برگزیده به مرحله نهایی داوری راه پیدا کرده است.

گفتنی است این جشنواره مطبوعاتی به صورت نوبتی یک دوره توسط وزارت بهداشت و یک دوره توسط وزارت علوم برگزار می‌شود که امسال یازدهمین دوره آن به میزبانی وزارت علوم  در روزهای سوم تا پنجم شهریور ماه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

نشریات دانشگاهی یکی از ارکان اساسی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان و عامل مهمی در  بسط فرهنگ گفتگو و ایجاد فضای نقد، آگاهی‌بخشی، اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و طرح و بحث موضوعات مختلف در دانشگاه‌ها هستند. از این‌رو، حمایت و تقویت این حوزه از فعالیت‌های دانشجویی سبب ایجاد بستر مناسبی برای رشد فضای پویا و با نشاط فکری، فرهنگی و اجتماعی و افزایش توانمندی و مشارکت دانشگاهیان در عرصه‌های مختلف زندگی اجتماعی فراهم می‌کند. جشنواره سراسری نشریات دانشجویی به منظور تقویت زمینه‌های فعالیت و مهارت‌های دانشجویان در حوزه نشریات و رسانه‌های دانشجویی برگزار می‌شود. با توجه به اینکه یکی از پیش‌شرط‌های محوری در فعالیت‌های حرفه‌ای در حوزه رسانه، انعکاس واقعیات بدون افزودن حواشی و یا کاستن از آن و ارائه تحلیل‌های منصفانه و جسارت در بیان مطالبات است شعار این دوره از جشنواره «عینیت در خبر، انصاف در تحلیل، آزادی در بیان» انتخاب شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.