شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

اردوی جهادی "منتظران آفتاب" دانشگاه علوم پزشکی کاشان در دهستان قباد لرستان پایان یافت

گزارش تصویری(۱) اردوی جهادی منتظران آفتاب دانشگاه علوم پزشکی کاشان مرداد۹۸

اردوی جهادی"منتظران آفتاب" بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با حضور ۵۰ نفر از جهادگران خودجوش دانشگاه، در دهستان اولاد قباد از توابع شهرستان کوهدشت استان لرستان به کار خود پایان داد.

به گزارش مفدا کاشان، "وحید باقری" مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ضمن اعلام این خبر گفت: اردوی جهادی منتظران آفتاب با هدف خدمت رسانی به ساکنان محروم دهستان اولاد قباد از توابع شهرستان کوهدشت به پایان رسید.

 باقری اظهار داشت: ۵۰ نفر از جهادگران در کارگروه های برون فرهنگی، دندانپزشکی، آموزشی، مطالبه گری و بهداشتی به ارائه خدمات پرداختند.

وی در خصوص کارگروه مطالبات مردمی بیان کرد: این کارگروه که ذیل آرمان عدالتخواهی، امسال برای اولین بار تشکیل شد و با پیگیری های شهرستان و استانی توانست نقایص را شناسایی کند و پس از ارائه به مسوولین مربوطه بر نحوه صحیح اجرای آن نظارت کند.

پیگیری وضعیت آب روستا و منبع آب، پیگیری تحت پوشش قرار گرفتن افراد واجد شرایط در کمیته امداد، پیگیری وضعیت راه و شهرسازی با حضور رییس اداره راه و شهرسازی کوهدشت و نماینده مدیر کل راه استان، پیگیری برای بهبود بهداشت عمومی و محیط روستا، پیگیری حضور کلینیک سیار دندانپزشکی در منطقه کوهدشت از جمله فعالیت های انجام شده در قسمت مطالبات مردمی می باشد.

باقری در زمینه کارگروه برون فرهنگی با ویزیت ۲۰۰۰ نفر مراجعین تصریح کرد: از این تعداد حدود ۶۰ نفر نیازمند ارجاع شناسایی و به روانشناس، پزشک، کارشناس مذهبی و اورژانس اجتماعی ارجاع داده شد و  برحسب مشکل ویزیت شدند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه در خصوص معاینه های دندانپزشکی گفت:حدود ۱۴۲ نفر ازجامعه هدف کودکان ۶ تا ۱۲ سال مورد معاینه قرار گرفتند و از میان آنها، هرتعداد دندانی که شرایط فیشور سیلانت داشت؛ انجام شد.

وی در قسمت آموزش این کارگروه بیان داشت: کلاس های آموزشی با مباحث تغذیه، مراقبت های دهانی، روش های پیشگیری، بهداشت دهان و... در ۹ جلسه برای گروه های سنی مختلف کودکان و مادران انجام شد.

وحید باقری با اشاره به کارگروه بهداشتی در زمینه های غربالگری، پایش کودکان، سم پاشی و پیگیری بهداشت عمومی روستا افزود: غربالگری طی۳ مرحله و طبق سیستم ارجاع انجام شد که در مرحله اول تمام بزرگسالان توسط ویزیت خانه به خانه معاینه و حدود ۷۷ نفر به پزشک ارجاع و پس از ویزیت پزشک، ۴۹ نفر توسط متخصص ویزیت و تحت درمان قرار گرفتند.

باقری پایش کودکان و ویزیت توسط متخصص اطفال و سم پاشی ۸۰ خانه را از دیگر برنامه های انجام شده در این کارگروه دانست.

وی به برگزاری کلاس‌های قرآنی(حفظ و همخوانی)، داستان‌های قرآنی، نقاشی و طراحی، کاردستی و خلاقیت، فوتبال، بهداشت فردی، شنا ، آموزش کتاب پرسش های اعتقادی کودکانه در کارگروه آموزشی برای ۱۲۰ نفر از کودکان اشاره کرد.

مسئول بسیج  دانشجویی دانشگاه در پایان افزود:  فعالیت کارگروه مطالبات مردمی پس از اردو به فعالیت خود ادامه داده و مصوبات را پیگیری و نتیجه را به اطلاع مردم خواهد رساند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.