شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

معاون فرهنگی وزیر بهداشت:

فعالیت قانونمند تشکل‌های دانشجویی را گسترش خواهیم داد/آخرین وضعیت تشکیل اتحادیه "تادا"

تشکلات اسلامی

معاون فرهنگی وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه هنوز فضای تشکیل اتحادیه "تادا" را به خوبی ارزیابی نکردم،‌ گفت: معتقد هستم تشکیل اتحادیه تادا موجب می‌شود فعالیت این تشکل‌های دانشجویی شفاف‌تر شده و آنها در برابر فعالیت‌های خود پاسخ‌گو باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، دکتر سیما سادات لاری ضمن بیان این مطلب در خصوص آخرین وضعیت تشکیل اتحادیه "تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌های کشور" (تادا)، اظهار کرد: برای تشکیل این اتحادیه صحبت‌هایی صورت گرفته است، اما هنوز فضای تشکیل این اتحادیه را به خوب بررسی نکردم، ولی این موضوع یکی از اولویت‌های برنامه ما است که امیدوارم بتوانم مقدمات تشکیل این اتحادیه را فراهم کنم.

معاون فرهنگی وزیر بهداشت تاکید کرد: من معتقد هستم تشکیل اتحادیه تادا موجب می‌شود فعالیت این تشکل‌های دانشجویی شفاف‌تر شده و آنها در برابر فعالیت‌های خود پاسخ‌گو باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه معاونت فرهنگی وزارت بهداشت رابطه بسیار خوب و نزدیکی با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها دارد، همچنان که در گذشته ارتباط خوبی با مسؤولان فعلی نهاد در دانشگاه همدان داشتیم و فعالیت‌های خوبی را انجام دادیم. به همین جهت فضای نهاد را فضای بسیار خوب و بازی می‌بینم.

معاون فرهنگی وزیر بهداشت تاکید کرد: اخیرا با مسؤولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری چند دانشگاه بزرگ نشستی داشتیم و در این نشست فکرها به هم نزدیک شد و تعامل خوبی بین مسؤولان این دو حوزه به وجود آمد. ضمن اینکه رویکرد من در وزارت بهداشت تعامل خوب و جلب اعتماد بین دو طرف است تا از این طریق هم‌افزایی بین فعالیت‌ها شکل بگیرد.

دکتر لاری بر ضرورت گسترش فعالیت‌های قانونمند تشکل‌های دانشجویی در آستانه انتخابات تاکید کرد و گفت: تلاش می‌کنیم بستر آزاداندیشی و فعالیت قانونمند تشکل‌های دانشجویی در سال جاری گسترش یابد و ضمن تعامل بیشتر با نهادهای موثر در فعالیت‌های تشکل‌ها، تلاش خواهیم کرد موانع پیش روی فعالیت‌های تشکیلاتی را در دانشگاه‌ها مرتفع کنیم.

انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.