شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد

جهادی بسیج

اردوی جهادی در منطقه اوره بخش منج شهرستان لردگان در استان چهارمحال بختیاری به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با هدف محرومیت‌زدایی از سه روستای گود سرد، ده تل و سرکمر برگزار شد.

به گزارش مفدا اصفهان، اردوی جهادی در  منطقه اوره بخش منج شهرستان لردگان در استان چهارمحال بختیاری با هدف محرومیت‌زدایی از سه روستای گود سرد، ده تل و سرکمر برگزار شد.

 این اردوی جهادی با هدف رساندن خدمات درمانی و رفع نیازهای بهداشت و درمانی این مناطق برگزار شد که تلاش شد در کنار دو خانه بهداشت، فعالیت مناسبی جهت ارتقاء سطح بهداشت در مناطق عنوان شده ارائه شود.

پوشش منطقه از نظر خدمات فرهنگی به دلیل دورافتادگی از هرگونه خدمات فرهنگی نیز از دیگر اهداف مهم جهادگران جهت حضور در این مناطق به شمار می‌رفت.

اردوی جهادی فعالان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در منطقه اوره بخش منج شهرستان لردگان در استان چهارمحال بختیاری علاوه بر تیم‌های عمرانی، فرهنگی و بهداشت و درمانی به برنامه‌های ویژه برای تربیت نیروی مومن انقلابی و همراه با مردم بود اختصاص داشت.

بر این اساس دو مبلغ در حوزه برادران و دو مبلغ در حوزه خواهراندر این مدت تلاش داشتند تا آموزش‌های دینی مورد نیاز را به مردان و زنان روستاهای گود سرد، ده تل و سرکمر ارائه دهند.

 در این اردوی جهادی تیم‌های درمانی نیز متشکل از دانشجویان و کارشناس فیزیوتراپی، مامایی، دندانپزشکی، تغذیه، پرستار و بهداشت و شنوایی  حضور داشتند که به خدمت رسانی جهادی به مردم محروم منطقه پرداختند.

ارائه خدمت درمانی توسط دو پزشک عمومی به مدت چهار روز، خدمات تخصصی چشم پزشکی به مدت دو روز، خدمات تخصصی زنان و زایمان به مدت یک روز، خدمات تخصصی داخلی به مدت  دو روز، خدمات روانشناس بالینی به مدت دو روز وخدمات تخصصی جراحی عمومی به مدت دو روز از دیگر برنامه‌های درمانی و بهداشتی ارائه شده در این اردو به شمار می‌رفت.

تیم دندان پزشکی نیز به مدت سه روز و متشکل از ۱۷ نفر دندانپزشک، در این مدت اقدام به فعالیت و خدمت رسانی به مردم در حوزه دهان و دندان نمودند. به علاوه برنامه دیدار خانه به خانه برای تیم‌های درمانی به منظور کمک به مردم ناتوان که امکان حضور در مکان‌های ارائه خدمت را ندارند نیز انجام شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.