شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی :

با سلامت و جان آدم ها نمی شود بازی کرد/ مخالف طرح افزایش ظرفیت های پزشکی هستم

روز پزشک - مفدا اسفراین

دکتر هادی قوامی در جمع پزشکان اسفراینی با بیان اینکه از مخالفان طرح افزایش دو برابری رشته های پزشکی است گفت : با سلامت و جان آدم ها نمی شود بازی کرد.

به گزارش مفدا اسفراین، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در جمع پزشکان اسفراینی افزایش ظرفیت رشته های پزشکی را یک حرکت سایه ای که جز نمایش و فرسایش چیزی را عاید جامعه نمی کند گفت : با این طرح مخالفم ،زیرا با سلامت و جان آدم ها نمی شود بازی کرد و این طرح نه تنها هیچ آسایشی را با خود به همراه ندارد بلکه موجب هدر رفت سرمایه ها می شود.

دکتر هادی قوامی با بیان اینکه تاکنون دولت تعهدات خود را در  عرصه سلامت به خوبی پرداخت نکرده است افزود : یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده سهم وزارت بهداشت است که در تلاش هستیم برای صیانت مالی این وزارت خانه دو  قانون دائمی تصویب کنیم .

وی ایجاد بیش از ۱۵ هزار متر مربع زیر ساخت های سلامت در اسفراین را ناشی از استقلال دانشکده علوم پزشکی اسفراین عنوان کرد و افزود : این دانشکده در ردیف بودجه ای با عنوان دانشگاه در نظر گرفته می شود.

نمانده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد با ایجاد ۳ دانشکده و جذب هیئت علمی و مهیا کردن زیر ساخت ها ی مناسب این دانشکده به دانشگاه علوم پزشکی ارتقا یابد و در یک دوره بلند مدت شاهد حضور دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی در اسفراین باشیم.

دکتر هادی قوامی ایجاد بلوک زایمانی را یکی از طرح های موفق این دانشکده در عرصه سلامت در شهرستان اسفراین عنوان کرد و گفت : بودجه این بیمارستان تک تخصصی با ردیف مستقل تامین شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.