شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

با بدرقه مسؤولان دانشگاه انجام شد؛

اعزام دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به روستاهای محروم سربیشه

بیرجند/ اعزام گروه جهادی

گروه جهادی حضرت فاطمه الزهرا(س) بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، اردوی جهادی به مدت هشت روز، از هشتم الی پانزدهم شهریور ماه در روستاهای محروم سربیشه برگزار می کنند.

به گزارش مفدا بیرجند؛ گروه جهادی حضرت فاطمه الزهرا(س) بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صبح روز جمعه هشتم شهریورماه پیش از اعزام به به این اردوی جهادی، به همراه دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه و دکتر عباس جوادی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه، با حجت الاسلام سیدعلیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند دیدار کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند در این دیدار با اشاره به بیمارهای روحی و جسمی که در جامعه وجود دارد گفت: انسان در جامعه به وسیله بیماری های اخلاقی، حرص و طمع، حسد، بی ایمانی و همچنین بیماری های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی تهدید می شود.

حجت الاسلام سید علیرضا عبادی افزود: بسیاری از بیماری هایی که در جامعه اثر می گذارد نیز بیماری های اخلاقی است که متأسفانه هیچ فردی به این موارد نه تنها رسیدگی نمی کند بلکه به توسعه آن کمک می کند و تا این موارد وجود داشته باشد، جامعه سالم نخواهد شد.

وی خطاب به دانشجویان با بیان اینکه شما خدمتگزار جامعه هستید خاطرنشان کرد: همه ی ما از زحمات مردم روستایی، عشایری، صحرا نشین و… برخوردار شده ایم و موفقیت های خود را مدیون دیگران هستیم لذا سزاوار نیست که آن ها را فراموش کنیم بلکه باید خدمت رسانی به آن ها را دو چندان کرد.

نماینده ولی فقیه در استان با اظهار اینکه شما جوانان عزیز که توفیق خدمت به مردم را پیدا کرده اید، در آن چارچوبه ای که تخصص دارید، خدمت برسانید تصریح کرد: اما همه مسائل این نیست، بلکه مردم را در باقی مسائل از جمله در جهت فکری، روانی، اخلاقی، سیاسی و… همراهی کنید و توجه داشته باشید که بسیاری از بیماری ها جامعه در این موارد است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه انسان وقتی که خواب است از خود و تمام مسائل پیرامونش غفلت دارد تاکید کرد: وقتی انسان دچار غفلت می شود، دزدان نفس، فرهنگ، سیاست، آزادی و استقلالش را می دزدند و چون غفلت دارد چیزی متوجه نمی شود.

وی با اظهار اینکه برخی ها به وسیله مال می خواهند برای خودشان اعتماد حاصل کنند، در حالی که اعتماد، به مال حاصل نمی شود. گفت: امروز چه در لباس من، شما، کارمند و… هنگامی که خواب بوده ایم، ایمانمان را برده اند و چون از آن جهت آسیب دیده ایم، متأسفانه متکی به مصالحه و سازش ها می شویم.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه وقتی روح انسان مریض باشد دست به خیانت، کم فروشی، دزدی و سازش کاری می زند. افزود:اگر ما علمی را که فرنگی ها از ما گرفتند را پس می گرفتیم اما فرهنگ خود را حفظ می کردیم، امروز هیچ مشکلی نداشتیم؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظام می خواهد این کار را انجام دهد اما مشکل به خود ما برمی گردد، زیرا دشمن بیرونی کاری از دستش ساخته نیست ولی در داخل هر کسی طبق سلیقه، فکر و سیاست خود عمل میکند و نتیجه آن همینی است که می بینید.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه چشم همه ی دنیا به این انقلاب است، خاطر نشان کرد: انقلاب، آثارش را در شرق و غرب عالم گذاشته است اما آن کسی که به این انقلاب بی توجه است خود ما هستیم.

وی با بیان اینکه مشکلات کنونی کشور، مشکلاتی است که به وسیله دشمنان پشت مرز و یا افرادی نادان در داخل، بر ما تحمیل می شود، گفت: در گام دوم انقلاب باید به کشور، مردم و غنای فرهنگی خود توجه کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان با اظهار اینکه امروز همان هایی که متکی به غرب بودند، می گویند باید تاریخ را به تاریخ قبل از سرنگونی پهپاد آمریکایی و تاریخ بعد از سرنگونی پهپاد آمریکایی تقسیم کنیم عنوان داشت:در گام دوم انقلاب نباید آزمون خطا باشد زیرا جایگاه ما در جهان تثبیت شده و بدون تصمیم گیری ایران هیچ یک از کشورهای غربی نمی توانند در منطقه تصمیمی بگیرند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه گروه های مقاومت منطقه امروز به تأسی از انقلاب ایران اسلامی ایستادگی می کنند، گفت: جوانان ما در گام دوم در کنار این نیروها که همه هستی خود را برای این انقلاب فدا می کنند قرار دارند.

وی در پایان این نشست تصریح کرد: عبادت هفتاد نوع می باشد که از بهترین آن ها خدمت کردن به مردم است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.