شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

گپ و گفت با دکتر حاجی محمدی

سراب

دکتر جمیله حاجی محمدی پزشک متخصص بیماریهای داخلی و عضو اصلی هئیت مدیره مجمع خیرین سلامت و نظام پزشکی سراب از خودگذشتگی را ویژگی اصلی یک پزشک عنوان کرد.

خانم دکتر جمیله حاجی محمدی از پزشکان متخصص شهرستان سراب که همواره مشی انسانی و اخلاقی اش زبانزد عام و خاص است، در گپ و گفت صمیمیاز مراحل مختلف زندگی اش می گوید :

سال اخذ دیپلم و دبیرستان محل تحصیل؟ 
در سال ۱۳۶۵ دیپلم تجربی از دبیرستان شهید رجائی سراب
در کنکور سراسری چه رتبه ای آوردید و چرا رشته پزشکی را برای تحصیل انتخاب کردید؟ 
رتبه ۲۵۰٫ از کودکی به پزشکی و کار در بالین بیمار علاقه مند بودم ودر دوران دبیرستان همیشه روی دستیابی به این هدف تمرکز داشتم. 
اگر زمان به عقب برگردد باز این رشته را انتخاب می کنید؟

بله، با وجود اینکه تحصیل در پزشکی سخت است ولی باز همین رشته و همین مسیر شغلی را انتخاب می کردم. 
چه سالی وارد تخصص شدید و چرا رشته ی داخلی را برای تحصیل انتخاب کردید؟ 
سال ۱۳۷۴ در آزمون تخصص قبول شدم. رشته ی داخلی جز سخت ترین رشته های پزشکی برای ادامه تحصیل است و در عین حال درآمد کمتری دارد ولی این رشته مادر طب محسوب می شود و من علاقه ی زیادی به کار در بالین بیمار داشتم، به همین دلیل این رشته را انتخاب کردم.

دکتر نادی سرپرست دانشکده علوم پزشکی و تجلیل از خانم دکتر حاجی محمدی


لطفا یک خاطره شیرین و یک خاطره تلخ از دوران اشتغال تعریف کنید؟
تقریبا ده سال قبل بیماری بیهوش با مشکل کلیوی شدید داشتم. از ساعت ۱۲ شب تا ۵ صبح در بالینش بودم و بهبودی ای در وضعیتش حاصل نشده بود. ساعت ۵ صبح با ناامیدی بیمار را به پرستار سپردم. یک ساعت بعد با من تماس گرفتند که مریض به هوش آمده و کارکرد کلیوی اش را دوباره به دست آورده است و این اتفاق یکی از بهترین اتفاقات دوران اشتغالم بود. 
خاطره ی تلخ در این شغل زیاد است. یکی از خاطرات تلخم مرگ یک بیمار ۴۵ ساله و از آشنایان بود که ناراحتی قلبی داشت و در باشگاه دچار ایست قلبی شده بود و با وجود تلاش های فراوان موفق به احیا بیمار نشدیم.

دکتر حاجی محمدی با رای قاطع پزشکان به عنوان عضو هئیت مدیره نظام پزشکی سراب انتخاب شده و همچنین با رای مجمع عمومی مجمع خیرین سلامت عضو اصلی این مجمع است.

آیا پزشک بودن با وظیفه ی مادری منافات دارد؟

طبیعتا هر شغل سختی مخصوص به خود را دارد. نه فقط پزشک بلکه هر مادر شاغلی باید برای رسیدگی به امور زندگی و فرزندان برنامه ریزی کند و بتواند وظایف مختلفش را مدیریت کند. من هم با وجود تمام سختی های این شغل نمی گذارم به وظیفه مادری ام خدشه ای وارد شود. 
احساستان به این کلمات را توصیف کنید
پزشک: از خود گذشتگی 
بیمار: هدف اصلی ما بهبود بیمار 
شیفت و آنکالی: سخت ترین لحظات زندگی 
سراب: عشق من 
مادر: فداکاری

گفتگو از :انیسا عیاری-مفدا سراب

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.