یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳

معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد

تعیین تکلیف پرونده‌های نقل و انتقال به دانشگاه‌های داخل تا آخر شهریور

نقل و انتقال دانشجویی

معاون آموزشی وزارت بهداشت از تعیین تکلیف پرونده‌های انتقال دانشجویان پزشکی به داخل تا پایان شهریور خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود ۳۰۰۰ پرونده برای انتقال به دانشگاه‌های داخل را بررسی می‌کنیم.

به گزارش مفدا، دکتر باقر لاریجانی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی که مشغول تحصیل در خارج از کشور هستند باید برنامه ریزی داشته باشند که تا پایان دوره در آن دانشگاه تحصیل کنند، تا بعد از اتمام این دوره در امتحانات ورود به دانشگاه‌های کشور شرکت کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: سیاست وزارت بهداشت این است دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی از بین دانش آموزان استعدادهای برتر انتخاب شوند به همین جهت دانشجویانی که در رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه‌های خارج از کشور هستند برای انتقال به دانشگاه‌های داخل در رقابت سنگینی با دانش‌آموزان کنکوری قرار دارند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه تعداد ۱۰ هزار پرونده از دانشجویان علوم پزشکی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های خارجی برای انتقال به داخل کشور در این وزارت خانه ثبت شده است، افزود: از این تعداد حدود ۷ هزار پرونده از دانشگاه‌ها معتبر است و ۳ هزار پرونده دیگر از سوی دانشجویانی ثبت شده که در دانشگاه‌های غیر معتبر تحصیل می‌کنند و ما برای این افراد پرونده انتقال به داخل تشکیل نداده‌ایم.

لاریجانی با تاکید بر اینکه در حال حاضر پرونده حدود ۳ هزار متقاضی انتقال به دانشگاه‌های داخل در حال بررسی است، اظهار کرد: تاکنون کار نقل و انتقال بیش از ۱۰۰۰ پرونده انجام شده است و ما سعی می‌کنیم تا قبل از پایان شهریور وضعیت تمامی پرونده‌ها تعیین تکلیف شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.