یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶

در آخرین روز از یازدهمین دوره المپیاد قهرمانی ورزشی دختران وزارت بهداشت؛

مشهد، قهرمانی والیبال و شیراز قهرمانی بسکتبال را کسب کردند

المپیاد

در آخرین روز از یازدهمین دوره المپیاد ورزشی دختران وزارت بهداشت، دیدارهای فینال و رده‌بندی مسابقات بسکتبال و والیبال دختران برگزار شد، که در نهایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز قهرمان مسابقات بسکتبال و دانشگاه علوم پزشکی مشهد قهرمانی مسابقات والیبال را از آن خود کردند.

به گزارش مفدا، مسابقات بسکتبال چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت صبح امروز با برگزاری مسابقه فینال و رده بندی به پایان رسید.

در آخرین روز از یازدهمین دوره المپیاد ورزشی دختران وزارت بهداشت دیدارهای فینال و رده بندی مسابقات بسکتبال دختران با شور و هیجان بالای تیم‌های شرکت کننده برگزار شد که در نهایت در رقابتی تنگاتنگ تیم دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان قهرمانی را کسب کرد و تیم‌های اصفهان و تبریز به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم ایستادند.

بر این اساس در این دوره از المپیاد ورزشی دختران  تیم دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان قهرمانی، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عنوان نائب قهرمانی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز عنوان سومی را کسب کردند و تیم های همدان و ایران به ترتیب مقام های چهارمی و پنجمی را به دست آوردند.

در بازی نهایی بسکتبال، تیم های دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اصفهان مقابل هم قرار گرفتند و در پایان این بازی، تیم شیراز توانست با نتیجه ۶۸ بر ۲۸ از سد تیم اصفهان بگذرد و قهرمان بسکتبال این دوره از المپیاد نام بگیرد و تیم اصفهان هم نائب قهرمان مسابقات شد.

 بازی رده بندی را هم دو تیم دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همدان برگزار کردند و تیم تبریز در این بازی موفق شد با نتیجه ۴۹ بر ۴۰ تیم همدان را شکست دهد و عنوان سومی بسکتبال چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت را از آن خود کند و تیم دانشگاه علوم پزشکی همدان هم چهارم شد.

گفتنی است آیین اختتامیه رشته‌های والیبال  روز گذشته نهم شهریور ماه، با حضور شرکت کنندگان و مسؤولان، در محل سالن ۲۹ بهمن تربیت بدنی دانشگاه (محل پذیرش تیم‌ها) برگزار شد.

با انجام بازی‌های فینال و رده بندی والیبال المپیاد، تیم دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد و شهید بهشتی و اصفهان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را از ان خود کردند.

در ادامه بازی های روز آخر رشته والیبال چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت در سالن استاد شهریار دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

مهمترین بازی را دو تیم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در فینال این رقابت‌ها برگزار کردند و تیم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دو گیم متوالی با نتایج ۲۵بر۲۰ و ۲۵ بر ۲۱ توانست  شهید بهشتی را شکست دهد و عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را به خود اختصاص دهد. با این نتیجه تیم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در جایگاه دوم قرار گرفت.

بازی رده بندی این دوره از رقابت ها را دو تیم دانشگاه علوم پزشکی ایران و اصفهان برگزار کردند و تیم اصفهان در دو گیم متوالی و با نتایج مشابه ۲۵ بر ۲۱ از سد تیم ایران بگذرد و مقام سوم والیبال المپیاد را به خود اختصاص دهد و با این نتیجه، دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان چهارمی را کسب کرد.

گفتنی است قبل از این مسابقات دانشگاه علوم پزشکی یزد و کرمان برای کسب مقام پنجمی این رقابت‌ها به مصاف هم رفتند و در پایان، تیم یزد با نتیجه ۲ بر ۱ توانست تیم کرمان را شکست دهد و عنوان پنجمی را از آن خود کند و به این ترتیب  دانشگاه علوم پزشکی کرمان ششم شد.

لازم به ذکر است تیم بهزیستی نیز با نتیجه ۲ بر ۰ توانست یاسوج را شکست دهد و در جایگاه هفتمی رقابت ها بایستد.

گفتنی است آیین اختتامیه رشته های والیبال راس  ساعت ۱۵ عصر نهم شهریور ماه، با حضور شرکت کنندگان و مسئولان، در محل سالن ۲۹ بهمن تربیت بدنی دانشگاه (محل پذیرش تیم ها) برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.