دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم:

سه‌هزار میلیارد تومان صرف رفاه دانشجویان شد

وام دانشجویی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: سه هزار میلیارد تومان در چند سال گذشته صرف هزینه‌های رفاهی دانشجویان شد اما فقط ۱۲ درصد از آنها احساس رضایت دارند و ۸۸ درصد احساس عدم حمایت می‌کنند.

به گزارش مفدا، شصت و چهارمین همایش دو روزه معاونان دانشجویی دانشگاه‌های کشور از صبح روز گذشته- یکشنبه - در دانشگاه علامه طباطبایی آغاز به کار کرد.

«ناصر مطیعی» در این همایش به نارضایتی دانشجویان از خدمات رفاهی دانشگاه ها اشاره کرد و اظهار داشت: کمبود امکانات رفاهی در دانشگاه‌ها، افت تحصیلی، کاهش احساس عزت نفس و انگیزه تلاش را در دانشجویان به‌دنبال دارد.

وی بر تعامل و مشارکت در دو حوزه توسعه ظرفیت های رفاهی و مدیریت هزینه‌های رفاهی تاکید کرد و افزود: در سال گذشته هزار و ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار تغذیه و پایان سال هم اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی به دانشگاه‌ها اختصاص داده شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: وام‌هایی هم صندوق رفاه به دانشجویان پرداخت کرد علاوه بر این اعتبارهایی دانشگاه‌ها از محل سایر اعتبارت در حوزه خدمات رفاهی هزینه کردند.
مطیعی همچنین گفت: معادل این موارد در سنوات دو سال قبل هزینه شده است؛ با وجود این سه هزار میلیارد تومانی که در چند سال گذشته صرف هزینه های رفاهی شده است ۸۸ درصد از دانشجویان احساس عدم حمایت می کنند که باید آسیب شناسی شود.
وی ادامه داد: ما سه هزار میلیارد در حوزه رفاهی هزینه کردیم اما فقط ۱۲ درصد از دانشجویان احساس رضایت دارند. بخشی از این نگرش به این بر می گردد که ما تدارکاتچی بودیم.
مشاور وزیر علوم اظهار داشت: برخی معاونان دانشجویی ارتباط نزدیکی با دانشجویان دارند و ودانشجویان رویکرد واقع بینانه تری در قضاوت دارند.
مطیعی تاکید کرد: حفظ کرامت و شان تمام ذی نفعان حوزه دانشجویی مهم است. نگاه سلسله مراتبی از بالا به پایین نداریم.

مطیعی از معاونان دانشجویی دانشگاه های کشور خواست که نماینده خوب برای پیگیری مطالبات حوزه دانشجویی باشند چراکه به همان اندازه که کرامت دانشجویان مهم بوده شان معاونان هم مهم است.
وی تاکید کرد: با اقتباس و تاسی از این وصول مطالبات، توسعه پایدار عدالت بین نسلی یکی از رویکرد های صندوق رفاه است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم‏، رویکرد دوم را تاکید بر برنامه محوری در توسعه زیرساخت های خدماتی رفاهی و نگاه به آینده ذکر کرد و اظهارداشت: طرح رتبه بندی و استفاده از نتایج آن در توزیع منابع، کمکی در ارتقای سراهای دانشجویی و رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها یک رویکرد مبتنی بر وضع موجود است.
مطیعی گفت: هر سرای دانشجویی یا رستوران دانشگاه ها که رتبه پایین تری دارد باید در اولویت قرار دهیم، در سال های اخیر اقداماتی هم در این زمینه انجام شده است و در تابستان امسال هم با همین رویکرد عمل کردیم.
وی تصریح کرد: این رویکرد ناقص است و وقتی حرف از برنامه محوری می زنیم باید نگاه به آینده داشته باشیم. ورودی های دانشگاه ها در حال کاهش است اما در همه دانشگاه ها یکسان نیست و تغییرات جمعیتی جامعه هدف یک رویداد اجتناب ناپذیر است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد:  همه می دانیم تغییر ترکیب دانشجویان کارشناسی تا دکتری در همه دانشگاه ها یکسان نیست و ترکیب جنسیتی ممکن است در دانشگاه های مختلف متفاوت باشد.
مطیعی گفت: تنظیم سندی که با نگاه به آینده علاوه بر وضع موجود رویدادهای آینده جامعه دانشجویی را لحاظ کند یک ضرورت انکارناپذیر است. صندوق رفاه دانشجویان با این وضعیت تنظیم و تهیه سند آمایش خدمات رفاهی دانشجویان را در دستور کار قرار داده است و کارگروهی برای آن مشغول است.

وی ابراز امیدواری کرد نتایج این اقدامات به ما کمک کند که نه تنها در وضعیت موجود بلکه با رویکرد به نگاه آینده این کار را ادامه دهیم دهیم.
مطیعی تاکید کرد: اگر در دانشگاهی اقدام به توسعه فضای رفاهی کنیم و به واسطه کاهش ظرفیت دانشجویی امکان استفاده از آن نباشد، یعنی خسران و ضرر کما اینکه برخی دانشگاه ها خوابگاه خالی دارند در حالی که بسیاری از دانشگاه‌ها کمبود ظرفیت خالی دارند و اصلاح رویکرد از وضعیت موجود به رویکرد توام با نگاه آینده یک ضرورت است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان همچنین اظهار داشت: سومین رویکرد، تاکید بر اصول و معیارهای مدیریت سبز در ارائه خدمات رفاهی در دانشگاه ها است. بحث محیط زیست پاک یکی از استراتژی های همه دولت های جهان از جمله کشور ماست و این رویکرد هم بدون کمک و مشارکت همگانی و بدون عزم ملی تحقق پذیر نیست.
مطیعی تاکید کرد: در حوزه تولید گازهای گلخانه ای و آلاینده ها امروز فاجعه های مختلف را مشاهده می کنیم و به سهم خود در مدیریت حوزه های رفاهی - دانشجویی باید تغییر رویکرد بدهیم تا هدف بهینه سازی آب و انرژی در سراهای دانشجویی و آشپزخانه ها صورت گیرد.
وی همچنین گفت: اولویت دادن به طرح های هوشمندسازی سیستم های روشنایی، گرمایشی، سرمایشی در سراهای دانشجویی و رستوران ها، اولویت دادن به استفاده از تجهیزات شست و شو در آشپزخانه ها با مصرف کمتر آب و اولویت دادن به طبخ غذا با مصرف انرژی کمتر در طرح ارتقا از اهداف اصلی این صندوق است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان یادآور شد: متناسب سازی روند آتی توسعه آموزش و خدمات رفاهی و دانشجویی رویکرد دیگری است که در این صندوق پیگیری می کنیم. در چهار دهه گذشته گسترش سریع آموزش در دانشگاه ها بدون توجه به توانایی پاسخگویی حوزه رفاهی دانشجویی وضع امروز را برای ما رقم زده است.
مطیعی تاکید کرد: در وضعیتی هستیم که امکان پاسخگویی در خور و شایسته به انتظارت فرزندان نداریم. تغییر این روند محتاج یک تعامل نزدیک بین حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم با حوزه دانشجویی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.