سه‌شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

فعالیت ۱۸ انجمن ورزشی دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

انجمن ورزشی

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۱۲ انجمن ورزشی پسران و شش انجمن ورزشی دختران دانشجو به همراه انجمن‌های خوابگاهی در این دانشگاه فعال است.

علی اکبر آج قلی در گفت و گو با خبرنگار مفدا شاهرود، بستن قرارداد با مربیان، اختصاص وقت تمرین به تیم ها و برگزاری مسابقات ترمی در رشته‌های همگانی و قهرمانی را از جمله خدمات دانشگاه به انجمن‌های ورزشی برشمرد و اظهار داشت: پیش بینی سانس استخر و برگزاری کلاس آموزشی شنا، تأمین تجهیزات ورزشی مورد نیاز برای خوابگاه‌ها، پیگیری نیازهای ضروری انجمن‌ها و اعلام تقویم ورزشی منطبق با نیازهای هر انجمن از جمله دیگر اقدامات دانشگاه در زمینه کمک به انجمن‌های ورزشی دانشجویی است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این در رشته‌هایی که تعدادمتقاضیان آنها برای تشکیل کلاس آموزشی و تمرین به حد نصاب نمی‌رسد، دانشجویان به باشگاه‌های سطح شهر معرفی می‌شوند تا با مربیان تأیید شده دانشگاه به تمرین بپردازند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود همچنین به فضاهای ورزشی و امکانات موجود در دانشگاه اشاره کرد و گفت: گرچه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در زمره دانشگاه های تیپ سه به شمار می رود اما از نظر امکانات ممکن است از دانشگاه های تیپ ۲ هم کامل تر باشد.

آج قلی تأکید کرد: می‌توان گفت هیچ مجموعه ورزشی در شاهرود به پاکیزگی و کم استهلاکی مجموعه ورزشی علوم پزشکی نیست و از ابتدا این مجموعه را با این رویکرد به پیش برده ایم که به قوانین موجود احترام گذاشته شود.

وی با بیان اینکه زمین چمن دانشگاه که پیش از این زیرمجموعه خدماتی تربیت بدنی بود، اکنون زیرمجموعه حوزه فضای سبز قرار گرفته، تصریح کرد: مجموعه ورزشی شهید یحیایی با زیر بنای ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع دارای یکهزار و ۴۰۰ متر مربع سالن های ورزشی چند منظوره برای رشته هایی مانند بدنسازی، فوتسال، والیبال، هندبال، دارت، شطرنج، تنیس روی میز، بدمینتون و فوتبال دستی است.

آج قلی افزود: استخر مجموعه نیز با مساحت یکهزار متر مربع دارای تجهیزات رختکن، دوش ها، کریدور ورودی، سونای خشک و بخار، جکوزی و حوضچه استخر است.

وی با اشاره به وجود سه باشگاه بدنسازی در خوابگاه ها هریک به مساحت ۲۰۰ متر مربع وباتجهیزات کامل، یادآور شد: زمین چمن طبیعی با مساحت ۱۱۲ هزار متر مربع در دانشگاه و زمین چمن مصنوعی با مساحت یکهزار متر مربع در خوابگاه سامان در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

آج قلی اضافه کرد: مجموعه ورزشی شهید باهنر نیز به مساحت ۴۰۰ متر مربع برای کلاس های آموزشی دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.