سه‌شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۷

کلنگ احداث مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی تربت حیدریه به زمین خورد

کلنگ

آئین کلنگ زنی مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی تربت حیدریه با حضور مدیران ارش شهرستان با هزینه تقریبی ۴۰ میلیاردریال در بخش ساختمانی و ۲۵۰ میلیارد ریال در بخش تجهیزات برگزار شد.

 به گزارش مفداتربت حیدریه، آئین کلنگ زنی مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی تربت حیدریه با حضور رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، معاون فرماندار، جمعی از خیرین حوزه سلامت و مسئولین محلی برگزار شد.  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه  ضمن اشاره به خبر فوق بیان داشت : منطقه جنوب خراسان در بحث مراکز رادیوتراپی و شیمی درمانی جزو مناطق محروم به شمار می رود و خوشبختانه احداث این پروژه که به همت خیر نیک اندیش خانم "زهرا برزگر" صورت خواهد گرفت بار سنگینی را از دوش بیماران منطقه برخواهد داشت.
دکتر سعیدرضا قنبری زاده در خصوص جزئیات این پروژه نیز اظهار داشت : مرکز رادیو تراپی و شیمی درمانی تربت حیدریه در دوفاز با هزینه تقریبی ۴۰ میلیاردریال در بخش ساختمانی و ۲۵۰ میلیارد ریال در بخش تجهیزات احداث خواهد شد که بخش عمده ای از هزینه ساختمانی پروژه توسط خیرین و بویژه خانم برزگر تامین خواهد شد و تجهیزات مرکز نیز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین می شود.
دکتر قنبری زاده افزود : فاز اول این پروژه شامل ۱۵۵۰ متر زیربنا می باشد که مدت زمان دوسال را برای اتمام آن درنظر گرفته ایم و شامل بونکر (دستگاه شتاب دهنده خطی)، سی تی سیمولاتور، بخش شیمی درمانی و سالن انتظار خواهد بود. همچنین در فاز دوم این طرح در نظر داریم تا از بونکر دوم، بخش براکی تراپی و همراه سرای بیماران بهره برداری کنیم.  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در پایان از همراهی خیرین به عنوان بازوی توانمند توسعه سلامت در منطقه نام برد و بیان داشت : در سند توسعه سلامت منطقه نقش ویژه ای برای همراهی خیرین در نظر گرفته ایم و امید داریم با این همراهی بتوانیم افق های روشنی را در فرهنگ سازی سلامت و مجموعا رشد شاخص های بهداشتی و درمانی منطقه شاهد باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.