پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸

به همت انجمن علمی دانشجویی، مامایی دانشکده شهید بهشتی رشت،

همایش پیشگیری از سرطانهای شایع در زنان برگزار شد

همایش پیشگیری از سرطانهای شایع در زنان برگزار شد

همایش پیشگیری از سرطانهای شایع در زنان با حضور دانشجویان وکارمندان دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز در سالن همایش معاونت بهداشتی برگزار شد.

به گزارش مفدا گیلان، همایش پیشگیری از سرطانهای شایع در زنان با حضور دکتر مهرابیان معاون بهداشتی، فیروز نصیرزاده مدیر فرهنگی و فوق برنامه، دکتر مجید دلاور مسوول انجمن علمی دانشجویی دانشگاه با سخنرانی دکتر زهرا امیدوار جلالی جراح و متخصص زنان و زایمان آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان در دوره‌های اولیه نشانه‌هایی آشکار از خود بروز نمی‌دهند، از این رو ممکن است از سوی افراد مبتلا چندان جدی گرفته نشود اظهار کرد: غربالگری های ویژه بانوان نقش مهمی در تشخیص به موقع سرطان ها دارد. 

دکتر امیدوار جلالی همچنین به تاثیرات ورزش در سلامت زنان اشاره کرد. 

همچنین در ادامه این همایش دکتر فاطمه حاجی هادی جراح و متخصص زنان و زایمان نیز با اشاره به سبک زندگی سالم براساس آموزه های دینی اضافه کرد: ما باید علوم پزشکی را به دین گره بزنیم. 

وی ادامه داد: اگر ما و شما دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولیان سلامت جامعه به مباحث دینی و اخلاقی پایبند باشیم می توانیم در ایجاد جامعه ای سالم نقش مهمی داشته باشیم 

دکتر حاجی هادی متذکر شد: دین در جهت سلامت ما است و کسانی که از دین و دستورات دینی فاصله گرفته اند امروز به بیماری های روحی و جسمی دچار شده اند. 

وی خاطرنشان کرد: آیات زیادی در قرآن داریم که به ما توصیه کرده اند تا چگونه انسان سالمی باشیم.

در ادامه این همایش جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.