شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲

صبح امروز

نشست منطقه‌ای مدیران مفدا در تهران آغاز به‌کار کرد

نشست مفدا

مدیران و دبیران مفدا دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق تهران و البرز مرکزی طی نشستی با حضور جمعی از مسئولان معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گردهم آمدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، نخستین نشست مشترک مدیران و دبیران مفدا دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق تهران و البرز مرکزی در سال جاری، از صبح امروز در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی آغاز به‌کار کرد.

این گردهمایی با حضور مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، مدیران و مسئولان مفدا در هشت  دانشگاه زیرمجموعه وزارت بهداشت و با هدف هماهنگی هرچه بیشتر میان مدیران مفدا و دبیران سرویس‌های مفدا دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق تهران و البرز مرکزی برگزار شد.

در ابتدای این گردهمایی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم بهزیستی و توانمندی تهران طی سخنانی با اشاره به اینکه این دانشگاه در سال ۱۳۷۲ به‌منظور پوشش برخی از خلاها تاسیس شده است، اظهار کرد: یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در تغییر کیفی معاونت دانشجویی و فرهنگی فعالیت‌های روابط عمومی به ویژه مجموعه خبری مفدا بوده که موجب افزایش کمیت و کیفیت برنامه‌های معاونت شده است.

دکترحسن شاکری با بیان اینکه کار امروز مفدا در عرصه ارتباطات و اطلاعات اهمیت بسیاری دارد، تصریح کرد: سامان‌بخشی به اطلاعات، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی از جمله دستاوردهای مفدا است، هر چند امکان دارد نقاط ضعفی وجود داشته باشد چراکه مانور زیادی نسبت به منابع انسانی نداریم و نمی‌توانیم به دنبال استفاده از نیروهای جدید باشیم اما در مجموع کار به شیوه مطلوب در دانشگاه‌های علوم پزشکی دنبال شده است.

وی از منطقه‌بندی شعب مفدا یاد کرد و ادامه داد: خبر حیطه بسیار مهمی است و مهم‌ترین بخش فعالیت‌های ما می‌تواند در مفدا جلوه داده شود اما در این مسیر باید رویکردهای فنی مورد توجه قرار گیرد تا نتایج مورد نظر محقق شود.

همچنین، دبیر شورای هماهنگی مفداهای کشور با اشاره به اینکه نشست‌های منطقه‌ای ویژه مدیران شعب منطقه‌ای از سال ۹۶ دنبال شده است، مطرح کرد: با توجه به اهمیت استمرار برگزاری نشست‌ها و لزوم صرفه‌جویی در هزینه‌ها تصمیم گرفتیم تا نشست‌های منطقه‌ای را با مصوبه وزارتخانه برگزار کنیم تا موارد مهم‌تری نیز در دستور کار قرار گیرد و در این نشست‌ها به خروجی مورد نیز برسیم.

عادل فندرسکی با بیان اینکه این نخستین نشست منطقه‌ای شعب مفدا در سال ۹۸ است، عنوان کرد: مفدا از شهریورماه ۱۳۹۵ با حضور هاشمی وزیر سابق و فراهانی معاون فرهنگی دانشجویی راه‌اندازی شد تا اینکه در سال ۹۶ برنامه‌ریزی‌های لازم انجام و قرار شد که مدیران روابط عمومی در معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی معرفی شود تا به‌عنوان مدیران مفدا فعالیت‌های خود را دنبال کنند و در این راستا نیز کارگاه‌های آموزشی برای مدیران مفدا شعب دانشگاهی برگزار شد.

وی از مفدا به‌عنوان یکی از قوی‌ترین رسانه‌های دانشجویی کشور نام برد و خاطرنشان کرد: تاکنون نزدیک به ۴۰ نفر از مدیران روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی دانشجویی از میان متخصصان حوزه رسانه انتخاب شده‌اند و به عنوان مدیران مفدا درحال فعالیت هستند.

فندرسکی از امضا تفاهم‌نامه‌ای با دانشکده خبر صدا و سیما در دانشگاه علوم پزشکی ایران یاد کرد و گفت: نخستین دوره آموزش خبرنویسی تخصصی با مشارکت دانکشده خبر ۳۰ و ۳۱ شهریورماه برای مدیران مفدا برگزار می‌شود.

خاطرنشان می‌شود، شیوه سوژه‌یابی موضوعات رسانه‌ای، بررسی وضعیت شعبات مفدا و فعالیت هیأت تحریریه در شعب دانشگاهی مفدا از جمله مباحث مورد نظر در این گردهمایی یک روزه خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.