شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹

مهدی معماری خبرداد

آموزش مدیران مفدا در سطح لیسانس خبرنگاری

معماری

مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: برنامه آموزشی مدیران مفدا در چهار سطح پیش‌بینی شده است که در سطح چهارم، آموزشی در سطح لیسانس خبرنگاری به این افراد ارائه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، مهدی معماری ظهر امروز در نخستین نشست مدیران و دبیران مفدا مناطق تهران و البرز مرکزی که در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد،  هیأت تحریریه کوچک‌ترین واحد کاری، جمع تصمیم‌سازی و اتاق فکر مفداست، اظهار کرد: برگزاری مستمر جلسات هیأت تحریریه به این دلیل است که اگر دستور جلسه و خروجی داشته و به صورت مستمر هفتگی باشد نقش مهمی در افزایش کمیت و کیفیت تولیدات خواهد داشت.
وی از نبود منابع انسانی کارآمد به‌عنوان یکی از مشکلات مفدا نام برد و اضافه کرد: باید فرآیندها و نظم مناسب را ایجاد و خلاء منابع انسانی را رفع کنیم تا به خروجی مورد نظر برسیم.
مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت برگزاری نشست‌های مستمر هیأت تحریریه را عامل موفقیت مجموعه مفدا دانست و مطرح کرد: هر چند ارتباط میان اعضای هیأت تحریریه می‌تواند با استفاده از فضاهای مجازی دنبال شود اما هیچکدام از این ارتباطات جایگزین نشست‌های حضوری هیأت تحریریه نخواهد شد.
وی از برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی با مشارکت دانشکده خبر صدا و سیما خبرداد و گفت: از هر دانشگاه ۶ نفر از اعضای هیأت تحریریه می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.
معماری با اشاره به ابلاغ نظام‌نامه آموزشی برای مدیران مفدا عنوان کرد: برنامه آموزشی مدیران مفدا در چهار سطح پیش‌بینی شده است که در سطح نخست سه روز آموزش به همراه آزمون عملی و کتبی دنبال می‌شود و هر فردی که حداقل نمره را کسب و گواهی دانشکده خبر را دریافت کند می‌تواند مجوز ورود به سطح دو را به دست آورد و در سطح چهار نیز آموزشی در سطح لیسانس خبرنگاری به این افراد ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه در ادامه کار نشست‌های منطقه‌ای، گفت‌وگو میان دبیران سرویس‌های پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و خبری مفدا دنبال می‌شود، عنوان کرد: مفدا در هر دانشگاه پنج سرویس دارد که تقویت دبیران این سرویس‌ها به‌عنوان یک اولویت مهم مورد توجه قرار گرفته است.
انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.