شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

دانشگاه‌ها باید مرکز آزاداندیشی شوند/ اختصاص رزیدنت زنان و روان پزشکی به لرستان

photo_2019-09-07_18-44-37.jpg

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در مراسم تودیع و معارفه سه تن از مدیران این دانشگاه بر لزوم برگزاری کرسی های آزاداندیشی تاکید کرد.

به گزارش مفدا لرستان، دکتر نیکبخت در مراسم تودیع و معارفه ۳ تن از مدیران این دانشگاه که در سالن آمفی تئاتر مجتمع آموزشی بهداشت و پیراپزشکی خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، دانشگاه ها باید مرکز آزاداندیشی شوند.

وی با بیان اینکه رهبری تاکید بر برگزاری کرسی های آزاداندیشی دارند، خاطرنشان کرد: دانشجویان باید انتقادات، پیشنهادات و نکات خود را مطرح کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان  در بخش دیگری از سخنان خود به سرعت عمل پرسنل اورژانس اشاره کرد و گفت: انتظار مردم و دانشگاه از اورژانس پیش بیمارستانی این است که در اسرع وقت بر بالین بیماران اورژانسی حاضر شوند.

نیکبخت گفت: وزارت بهداشت هزینه های بسیار زیادی متحمل شد که اورژانس به شکل امروزی در بیاید چرا که در سال های اخیر، توسعه خوبی در بحث اورژانس صورت گرفته است.
وی افزود: اورژانس از مدیریت کشوری به سازمان تبدیل شد و مستقیم زیر نظر وزیر بهداشت قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین گفت: خریداری بالگرد، خودروهای مجهز و جدید، موتورهای ویژه و... برای این است که یک بیمار زودتر به بیمارستان برسد و یا کار احیای آن به خوبی انجام شود.

نیکبخت با تاکید بر اینکه اقدامات قبل از رسیدن بیمار به بیمارستان اهمیت ویژه دارد، خاطر نشان ساخت: همه مردم انتظار دارند به محض اینکه با سامانه ۱۱۵ تماس می‌گیرند شخصیت خوش اخلاقی پاسخگوی آنها باشد.

وی تصریح گرد: مردم انتظار دارند در متوسطِ دقیقه ها، اورژانس در کنار آنها حضور پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: پرسنل اورژانس در ۱۲ ساعت کاری خود، با لباس فرم به صورت آماده در مرکز اورژانس و خودروها حضور داشته باشند و پس از دریافت کمک به محل مورد نظر در اسرع وقت اعزام شوند.

دکتر نیکبخت افزود: در مورد امکانات و تجهیزات و پرداخت مطابلات کارکنان اورژانس به زودی کمک‌های ویژه ای خواهیم کرد. وی یکی از اولویت های کاری دانشگاه علوم پزشکی را، فوریت‌های پیش بیمارستانی دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان  در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بدون مطالعه مسوولی را انتخاب نمی‌کنم، افزود: سوابق افراد، ارتباطات و تعاملات اشخاص بررسی می‌شود و سپس به عنوان مدیر انتخاب می‌شوند.

نیکبخت در ادامه بیان داشت: طی ۲ ماه گذشته ۲۱۸ میلیارد تومان از مطالبات جامعه پزشکی، پرستاران و... را پرداخت کرده ایم که این مبلغ از وزاتخانه، بیمهها و سازمان مدیریت و برنامه ریزی دریافت شده است.

وی همچنین با بیان اینکه کارانه ۶ ماه پزشکان را در ۲ ماه پرداخت کرده‌ایم، افزود: بر همین اساس، انگیزه پزشکان در لرستان نیز افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت:  در بیمارستان بروجرد ۴۰ درصد افزایش درآمد داشته ایم و در بیمارستان شهدای عشایر هم به همین صورت افزایش درآمد داریم.

نیکبخت در پایان اضافه کرد: وزیر محترم بهداشت قول داده‌اند که رزیدنت زنان و روان پزشکی را به لرستان اختصاص دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.