یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

آیین تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام

در آیین تکریم معاون سابق و معارفه معاون جدید فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام که با حضور رییس، مسوولان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه برگزار شد، "دکتر اسد میرزایی" به عنوان معاون جدید فرهنگی و دانشجویی معرفی و از زحمات "دکتر روح‌اله استاک" قدردانی شد.

به گزارش مفدا ایلام، در این مراسم که با حضور ریاست دانشگاه، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه، معاونین، مدیران، کارکنان و دانشجویان دانشگاه برگزار شد از زحمات دکتر روح‌الله استاک قدردانی و دکتر اسد میرزایی به عنوان معاون جدید فرهنگی و دانشجویی معرفی شد.

بحث معیشت پرسنل و دانشجویان را با قدرت و جدیت بیشتری دنبال خواهیم کرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام کاهش هزینه‌های دانشگاه به واسطه تحریم‌ها و شرایط سخت اقتصادی را مهم قلمداد و تاکید کرد: این کاهش هزینه‌ها به گونه‌ای باشد که خدمات‌دهی به مردم شریف استان تحت تاثیر قرار نگیرد.

دکتر محمد کریمیان در ابتدای این مراسم ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین(ع)، اظهار داشت: آرزوی قبولی عزاداری همه عزیزان را دارم و امیدوارم همه ما بتوانیم در مسیر شهدای کربلا قدم برداریم.

دکتر کریمیان با بیان اینکه دکتر استاک در معاونت فرهنگی و دانشجویی زحمات زیادی کشیده و دستاورهای خوبی داشته‌اند، اظهار داشت: برحسب نیازهایی که هست و همراهی‌هایی که وجود دارد گاهاً تغییراتی لاز است و ما هم صلاح دانستیم که این کار صورت بگیرد و با توجه به شروع سال تحصیلی جدید حتی لازم بود که این تغییرات زودتر انجام پذیرد تا معاون فرهنگی و دانشجویی جدید با فضا بیشتر آشنا شود و کارهای لازم را برای شروع ترم جدید انجام دهند و الان هم زمان خوبی برای این تغییر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: در مورد معاونت فرهنگی و دانشجویی باید گفت که سال‌های قبل بودجه‌ها و اعتبارت بیشتری وجود داشته و اجرای برنامه‌ها نیز راحت‌تر بوده است اما با توجه به اعمال تحریم‌های اقتصادی و ناجوانمردانه دشمنان، شرایط مدیریتی سخت شده و معاون جدید فرهنگی و دانشجویی باید بداند که در بحث هزینه‌ها مراقبت و دقت بیشتری داشته باشد تا هدر رفت منابع نداشته باشیم و سعی کنیم که با حداقل‌ها سال ۹۸ را به پایان برسانیم و خرج اضافه‌ای به سیستم وارد نکنیم.

وی به انتظارات از معاونت فرهنگی و دانشجویی اشاره کرد و تاکید کرد: انتظار ما از این معاونت اجرای سیاست‌های بالادستی و سیاست‌هایی است که مقام معظم رهبری ابلاغ فرموده‌اند و همچنین توجه به برنامه‌های گام دوم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار دهند و به درستی آنرا اجرا کنیم.

دکتر کریمیان ادامه داد: بحث دیگری که مهم است و مقام عالی وزارت بهداشت هم بر آن تاکید داشته‌اند این است که متاسفانه فضایی در جامعه ایجاد شده و ما الگوهای جامعه را فضاهای مجازی و دیگر نقاط تخریب می‌کنیم و یا الگوهای درستی که از قدیم در کشور و استان داشته‌ایم را نابود می‌کنیم و وظیفه ماست که قدر این الگوها را بدانیم و اجازه ندهیم که جایگاه آنان خدشه‌دار شود و انتظارم این است که معاونت فرهنگی و دانشجویی به این مسائل ورود کنند و اجازه ندهند الگوها و ارزش‌های جامعه ما تخریب شوند.

کریمیان اضافه کرد: موضوع بعدی که باید به آن توجه داشت این است که با توجه به مشکلاتی که وجود دارد احساس می‌شود که توسط دشمن  فضای یأس و ناامیدی در دانشگاه‌ها ایجاد شده است و ما باید سعی کنیم که روحیه نشاط را در بین دانشجویان و مسئولین بیشتر کنیم و لذا بر ایجاد فضای نشاط دانشجویی تاکید داریم و بایستی شرایطی ایجاد کنیم که دانشجویان احساس کنند که ما همراه آنها هستیم و در جاهایی که مشکلی برای انها پیش بیاید به انها کمک می‌کنیم و به عنوان حامی دانشجو باشیم انها را  در ویژه‌ای بر ارتقای سطح حوزه فرهنگ در سطح وزارت دارند و ارج نهادن و تکریم از نخبگان و اندیشمندان را مورد تاکید قرار داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری بحث انتخابات را هم داریم و قطعاً مسائل جناحی هم پیش خواهد آمد و باید شرایطی ایجاد کنیم که هر کسی با هر اندیشه‌ای افکار خود را بیان کند و وارد دانشگاه وارد چالش‌ها و هیجانات دنیای سیاست نشود و از طرفی هم اجازه دهیم که دانشجویان ما توقعات و افکار خود بدون ایجاد تنش در دانشگاه بیان کنند و قطعاً کار سختی خواهد بود ولی باید یک مدیریت صورت گیرد و در عین حال روحیه نشاط و شادابی را هم برای دانشجویان حفظ کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خاتمه، با بیان این مطلب که بحث معیشت پرسنل و دانشجویان را با قدرت و جدیت بیشتری دنبال خواهیم کرد، یادآور شد: علیرغم تمام مشکلاتی که وجود دارد باید در بحث رفاه و خوابگاه دانشجویان تلاش کنیم تا حداقل‌هایی که وجود دارند حذف نشوند وشرایط را برای دانشجویان سخت نکنیم و انتظار دارم که دکتر میرزایی اهتمام ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

دکتر محمد کریمیان در مورد انتخاب معاونت فرهنگی و دانشجویی هم گفت: الحمدالله در دانشگاه نیروهای بسیار شایسته‌ای داریم و دست من برای انتخاب واقعاً باز بود و زمانی که با معاون وزیر بهداشت صحبت می‌کردم گفتم که می‌توانم تا ده نفر هم به عنوان گزینه معرفی کنم و در زمینه معرفی مشکلی وجود ندارد و در نهایت به دو نفر از افراد شایسته رسیدیم و به هر شکل من دکتر میرزایی را برای این معاونت انتخاب کردم و امیدوارم که مسائل و امورات این معاونت را به خوبی پیگیری کنند.

وی در خاتمه با اشاره به فعالیت‌های دکتر استاک، تصریح کرد: آقای دکتر استاک هم با توجه به شخصیتی که دارند در معرض برخی صحبت‌ها بودند ولی دوره‌ای بوده که توانمندی خود را نشان دهند و ضمن تشکر از زحمات وی، از ایشان در قسمت‌های دیگر دانشگاه استفاده خواهیم کرد.

سلامت دانشجویان برای ما بسیار مهم است

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این آیین با تاکید بر اجرای آیین‌نامه‌های دانشگاهی تصریح کرد: چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که سلامت دانشجویان برای ما بسیار مهم است چون خانواده‌ها اعتماد کرده‌اند و دانشجویان را به ما سپرده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر هاشمی در ابتدا با تبریک اعتماد شورای عالی انقلاب فرهنگی به دکتر کریمیان برای سکانداری ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایلام درباره معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، اظهار داشت: شاید گاهی اوقات ما در مورد عملکرد این حوزه از بیرون قضاوت کنیم ولی اگر خودمان در این جایگاه قرار بگیریم متوجه می‌شویم که چقدر کار کردن در این حوزه مشکل است و این معاونت بسیار حساس، پرمشغله و در معرض قضاوت است و باید برای آن دوندگی بسیاری کرد.

حجت الاسلام هاشمی در مورد عملکرد دکتر استاک در معاونت فرهنگی و دانشجویی هم گفت: انصافاً دکتر استاک در این مدت مسئولیت خود هم در بخش دانشجویی و هم در بخش فرهنگی تلاش کردند و عملکرد ایشان خوب بود و وقتی که به این معاونت آمد از وی توقعات زیادی وجود داشت که فشارهای زیادی را به ایشان وارد می‌کرد و من که از پشت صحنه ماجراها خبر داشتم می‌دیدم که دکتر استاک سعی دارد تا این توقعات را تعدیل کند.

هاشمی ادامه داد: بعضی‌ها از دکتر استاک به صورت غیرمنصفانه چهره‌ای درست کرده بودند و حتی زمانی که من به دانشگاه علوم پزشکی نیامده بودم این موضوعات انعکاس داشت و من همان موقع هم از وی حمایت می‌کردم و زمانی هم که در رأس معاونت فرهنگی و دانشجویی قرار گرفت به شدت سعی کرد که توقعات را تعدیل کند و میانگینی از کارها پیش برود.

وی با بیان ضوابط کار در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی، تصریح کرد: ما با آنچه که آیین‌نامه‌ها، بخشنامهها و سندهای بالادستی اقتضا می‌کند تا در داخل دانشگاه انجام پذیرد مخالفتی نداریم ولی انتظار داریم که این آینن‌نامه‌ها و قوانین به معنای واقعی کلمه دیده شوند و اگر هم کسانی هستند که نسبت به برخی اجراها و برنامه‌ها انتقادهایی دارند باید خودشان به صحنه بیایند و در مقام عمل به اجرای طرح و ایده بپردازند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام، ادامه داد: چیزی که در حوزه دانشجویی بر آن تاکید داریم توجه به آیین نامه‌هاست و مدیریت دانشگاه را هم که برعهده گرفته‌ایم براساس همین آیین‌نامه‌ها و چارچوب‌ها بوده و چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که سلامت دانشجویان برای ما بسیار مهم است چون خانواده‌ها اعتماد کرده‌اند و دانشجویان را به ما سپرده‌اند، لذا به هیچ عنوان نمی‌توانیم با برخی ناهنجاری‌های اجتماعی مانند اعتیاد و مصرف مشروبات الکلی که زندگی دانشجویان و خانواده‌های آنها را تباه می‌کند مدارا کنیم چون خیانت به خود آنهایی است که اگر الان با آنها مدارا شود بعدها دیگر امکان نجات‌شان وجود ندارد.

حجت‌الاسلام هاشمی با اشاره به بحث انتخابات در سال جاری هم گفت: ما هیچگونه ابایی از حضور افرادی در دانشگاه که دارای فکر و اندیشه هستند نداریم و از نظر ما در هیئت نظارت، هیچ مشکلی برای صحبت کردن و حضور کسانی که منع قانونی ندارند از هر جناح و طیفی در دانشگاه نیست و اگر واقعاً دارای یک بار فکری و اندیشه‌ای هستند از آن استقبال هم می‌کنیم ولی با جنجال آفرینی به شدت برخورد می‌کنیم اما در چارچوب قانون و بخشنامه‌ها، با روی گشاده پذیرای تمام افکار و سلایق و جناح‌های سیاسی هستیم و قسمت اعظم این موارد هم به آقای میرزایی به عنوان معاون جدید فرهنگی و دانشجویی و برنامه‌های ایشان برمی‌گردد.

وی در پایان ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های دکتر استاک در زمان تصدی معاونت فرهنگی و دانشجویی، برای دکتر اسد میرزایی در این سمت آرزوی موفقیت کرد.

عملکرد معاونت در دو سال گذشته به هیچ عنوان جناحی نبوده

معاون سابق فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن ارائه آماری از دوران مسئولیت خود بر غیرجناحی بودن عملکرد خود در این معاونت تاکید کرد.

دکتر روح‌الله استاک در ابتدا ایام ماه محرم و عزاداری اباعبدالله(ع) را تسلیت گفت و اظهار امیدواری کرد که خداوند همه ما توفیق دهد تا در راستای گسترش فرهنگ عاشورا انجام وظیفه نماییم.

دکتر روح‌الله استاک با اشاره به حادثه چند روز پیش هتک حرمت به موکب‌های عزاداری در ایلام عنوان کرد: امیدوار هستیم که این حادثه جبران شود و دیگر شاهد این گونه حرکات نباشیم چرا که به تعبیر امام راحل عظیم الشان، محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

دکتر استاک در مورد شیوه کار خود در معاونت فرهنگی و دانشجویی هم گفت: زمانی که در سال ۹۲ مسئولیت حوزه فرهنگ را برعهده گرفتم از باب ایجابی به این نتیجه رسیدم که مهمترین موضوعی که نقش پیشران داشته باشد و مورد نیاز قشر جوان در ایلام باشد بحث نشاط اجتماعی در ابعاد گوناگون آن، همچون مشارکت اجتماعی، شادمانی و فرهنگ کار جمعی است چون مستحضرید در مورد یک ملت، تنها با رشد اقتصادی نمی‌توان قضاوت کرد بلکه احساس خشنودی، امنیت، رضایت اجتماعی و شادمانی مردم بسیار مهم است.

استاک ادامه داد: در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله، با درک اهمیت این موضوع، بر لزوم توجه به نیروی انسانی سالم و فراهم کردن زمینه‌های رشد و تعالی استعدادهای انسانی و پرورش انسان‌های سالم، کارا، متعهد و بانشاط تاکید شده است و جالب است بدانید که هم فرهنگ اسلامی و هم فرهنگ ایرانی ما بر موضوع نشاط تاکید بسیاری داشته‌اند.

وی افزود: این که ما در سال ۹۲ آمدیم و تعداد تشکیلات دانشجویی اعم از کانون‌های فرهنگی و هنری و مذهبی، نشریات دانشجویی، تشکل‌های اسلامی، انجمن‌های علمی و ورزشی را از ۶ مورد به ۶۷ مورد ارتقا دادیم بخاطر توجه به مساله نشاط در بُعد کلان بود و این که آمدیم و جشنواره فرهنگی و هنری سیب را با مشارکت همه دانشگاه‌های استان به راه انداختیم و در کمال شگفتی بیش از ۳۰۰۰ اثر به دبیرخانه رسید و آن نمایشگاه بی‌نظیر و اختتامیه باشکوه را به همراه داشت به خاطر توجه به همین مساله نشاط اجتماعی بود.

دکتر روح‌الله استاک تصریح کرد: این که آمدیم و مراسمات را با سبک جدید برگزار کردیم و اختیارات بسیار زیادی به تشکیلات دانشجویی دادیم، اجازه نقد و اعتراض را به آنها دادیم، همیشه در دسترس دانشجویان بودیم به خاطر اهتمام ما به مساله تقویت اعتماد اجتماعی بود که در جامعه تضعیف شده است و ثمره این سیاست را شما در اردیبهشت ماه امسال دیدید که میزان مشارکت در انتخابات شورای صنفی و انجمن اسلامی بسیار بیشتر از سال‌های گذشته بود.

دکتر استاک با اشاره به بکارگیری افراد در پست‌های مختلف هم گفت: عملکرد معاونت در دو سال گذشته به هیچ عنوان جناحی نبوده و افرادی که برای مناصب مدیریت بکارگیری شدند صرفاً براساس توانمندی آنها بود و ما هم از افراد توانمند و معتقد به انقلاب و بدون در نظر گرفتن گرایش‌های سیاسی آنها استفاده کردیم.

وی با بیان اینکه من فکر می‌کنم یکی از وظایف معاون فرهنگی و دانشجویی، فهم، ترویج و اجرایی کردن گفتمان فرهنگی مقام عالی وزارت است، اظهار داشت: الان یکی از موضوعات مورد نظر آقای وزیر، بحث مفاخر ملّی است که متفاوت با بحث مشاهیر است و مفاخر که مایه فخر و مباهات ملت هستند هم حوزه انسانی و هم حوزه پدیده‌ها را شامل می‌شود.

روح‌الله استاک ادامه داد: شناسایی مفاخر می‌تواند موجب تقویت هویت فرهنگی شود چون شناخت مفاخر فرهنگی، علمی و هنری یک ملت و تلاش برای الگوسازی آنها تا حد قابل توجهی در اعتلای هویت فردیف اجتماعی و ملّی آن ملت موثر خواهد بود و ما در راستای اجرایی کردن این سیاست، ابتدا در بُعد بصری در خانه فرهنگ، تصاویر برخی از مفاخر علمی و هنری را به تصویر کشیدیم و قصد داشتیم در چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری سیب، یکی از موضوعات اصلی جشنواره را به مفاخر ملُی اختصاص دهیم که امیدوارم تیم جدید در صورت صلاحدید آن را دنبال نماید.

معاون سابق فرهنگی و دانشجویی در مورد فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه عمرانی هم گفت: ما در حوزه عمرانی بازسازی کامل خوابگاه‌ها را در سال ۹۷ و امسال داشتیم که فیلم و مستندات آنها هم موجود است و باعث شد که آقای دکتر نمکی در فروردین ماه امسال که به ایلام سفر کردند بعد از دیدن این فیلم از دانشگاه تشکر کند.

ایجاد مجموعه خانه فرهنگ آیت‌الله خامنه‌ای و فراهم نمودن محل اسکان تشکیلات دانشجویی، بازسازی و کارآمد کردن سالن ابن‌سینا به گونه‌ای که دومین سالن حرفه‌ای برای هنرهای نمایشی در استان ایلام است، احداث اولین سالن تیراندازی و زمین چمن مصنوعی دانشگاه، بازسازی کامل سلف سرویس‌های دانشجویی از جمله اقداماتی بود که با همکاری کارکنان پرتلاش معاونت فرهنگی و دانشجویی انجام گرفت.

وی در پایان ضمن تشکر از همه کارکنان حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی هم گفت: از همه این عزیزان که صمیمانه و به صورت کامل با بنده همکاری داشتند قدردانی می‌کنم و همچنین از معاونین محترم توسعه، آموزش، غذا و دارو، بهداشت، تحقیقات و فن‌آوری و مشارکت‌های اجتماعی تشکر می‌کنم.

دکتر روح‌الله استاک با بیان اینکه اگر در دوران مسئولیت‌مان هیچ گونه حاشیه‌ای در دانشگاه نداشتیم مدیون زحمات حراست و بازرسی دانشگاه و نیز نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه هستیم، عنوان کرد: جا دارد به صورت ویژه از اداره اطلاعات، سپاه پاسداران، بسیج و مجموعه استانداری تشکر کنم که حقیقتاً در این دو سال کمک‌های فراوانی به ما کردند و در پایان هم از دکتر کریمیان، ریاست محترم دانشگاه تشکر و امیدوارم انشاءالله تیم ایشان و تیم مدیریتی‌شان در ادامه راه موفق و پیروز باشند.

هدف من از آمدن به معاونت فرهنگی، کسب اعتبار برای خودم نیست

معاون جدید فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام هم عنوان کرد: اگر دانشجویان را در کارهای فرهنگی مشارکت دهیم و وادار به فعالیت کنیم، قطعاً یک محیط بانشاط، خوب و آرام خواهیم داشت.

دکتر اسد میرزایی با تسلیت ایام عاشورای حسینی اظهار داشت: امیدوارم همه ما بتوانیم حداقل ذره‌ای از آن الگو و آن خصوصیات، شجاعت، شهامت، اخلاق و تمام شاخصه‌هایی که حضرت اباعبدالله الحسین(ع) داشت را در زندگی خودمان وارد کنیم و براساس آن قدم برداریم.

معاون جدید فرهنگی و دانشجویی با ابراز تشکر از ریاست دانشگاه به خاطر اعتماد به وی اظهار امیدواری کرد که همکار خوبی برای مجموعه دانشگاه علوم پزشکی باشد و سکان معاونت فرهنگی و دانشجویی را بدون حاشیه و دغدغه و تا جایی که امکان همکاری باشد اداره نماید.

دکتر میرزایی با اشاره به برنامه‌های خود برای این معاونت، تصریح کرد: اهم برنامه‌هایی که دارم را به صورت خلاصه عرض می‌کنم و بعداً به صورت تفصیلی خدمت دکتر کریمیان، نهاد مقام معظم رهبری و جاهایی که لازم بود ارائه خواهم داد و مهمترین اصلی که در محیط کارم، به گواهی افرادی که با آنها کار کرده‌ام، اصل آرامش است چون در فضای پرتنش به هیچ وجه نمی‌شود کار کرد، یعنی حتی اگر با منشی هم به تقابل برسید و ایجاد تنش کنید، کارها گره می‌خورند.

میرزایی ادامه داد: من اولین اولویتی که دارم ایجاد یک فضای آرام در مجموعه فرهنگی و همراه با احترام متقابل است. جایی که من می‌خواهم بروم، جای دانشجویی است و من قبلاً به همکارانم گفته‌ام که دانشجو ایده‌آل‌گرا است و حتی اگر خدایی ناکرده فحش هم داد و  یا حتی برخورد فیریکی انجام داد نباید جوابشان را داد چون دانشجو دنبال ایده‌آل‌هاست ولی محدودیت‌ها و معذوریت‌های ما را نمی‌داند لذا درگیری و تقابل با دانشجو بسیار خطرناک و اصلاً درست نیست، اما دانشجو هم نباید به هیچ وجه بی‌احترامی کند، یا مثلاً بخواهد زحمتی را زیر سوال ببرد و یا به طوری بخواهد مجموعه را تخریب کند.

دکتر اسد میرزایی با بیان اینکه به هیچ وجه هدف من از آمدن به معاونت فرهنگی، کسب اعتبار برای خودم نیست، اظهار داشت: شاید یکی از فانتزی‌ترین و معتبرترین جاهایی که در دانشگاه داریم مدیریت هیأت علمی باشد که جای بسیار شیک و باکلاسی هست و من قبل از اینکه به اینجا بیایم در آن قسمت دارای مسئولیت بودم اما بیشتر قصد دارم جایگاه معاونت را ارتقا دهم، البته به کمک کل مجموعه معاونت و کل نهادهایی که با مسائل اجتماعی و فرهنگی جامعه و خصوصاً دانشجویان در ارتباط خواهند بود.

وی افزود: هدف ما خدمت بی‌منت به دانشجویان است و هیچ منتی بر سر آنها نداریم چون در قبال پولی که می‌گیریم خدمت می‌کنیم و وظیفه سازمانی و اخلاقی ماست و براساس همین وظیفه هم استخدام شده و هیچ منتی بر سر کسی نخواهیم داشت.

دکتر میرزایی با ذکر این نکته که ارتقای فرهنگ بومی یکی از مشکلاتی است که ما داریم و مغفول مانده است، تصریح کرد: متأسفانه ما در یک برهه گذر هستیم و در گذر نیز همیشه اتفاق می‌افتد که بعضی چیزها نابود شوند و از بین بروند، فرهنگ بومی ما در سال‌های گذشته به فراموشی سپرده شده است ولی اگر توجه کنیم الان مردم در فضای مجازی در حال رجعت به فرهنگ بومی هستند و کل مجموعه نظام و حاکمیت هم به این نتیجه رسیده‌اند که فرهنگ بومی بسیار در حفظ استقلال کشور، تمامیت ارضی و توسعه کشور کمک کننده است و حتماً در این راه حرکت خواهیم کرد.

وی در مورد دیگر برنامه‌های خود هم گفت: یکی دیگر از اولویت‌های کاری من این است که با تمام مجموعه‌های دانشگاه و خارج از دانشگاه، اعم از سپاه، بسیج، استانداری، ارشاد اسلامی، دفتر امام جمعه و نهاد مقام معظم رهبری چه در دانشگاه و چه در سطح استان همکاری، هماهنگی و همراهی کاملی داشته باشیم در جهت انجام برنامه‌های دولت، نظام و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت عنوان سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور تلاش نمایم.

میرزایی با اشاره به لزوم آموزش و بالندگی دانشجویان در زمینه‌های مختلف، عنوان داشت: یکی از اهداف عالی مراکز آموزشی، تربیت نسلی جوان و پخته است و از اهداف اصلی ما هم این است که دانشجویانی مهارتی، هم از نظر فرهنگی و هم از نظر اجتماعی و هم از نظر زندگی شخصی، آگاه به مسائل سیاسی و منطقه‌ای را تحویل جامعه بدهیم، در واقع باید دانشجو را آماده ورود به جامعه کنیم و این موضوع در تمام جنبه‌های زندگی از اقتصادی و سیاسی گرفته تا اجتماعی، فرهنگی و سبک زندگی را د نظر داریم و ان‌شاءالله با استعدادیابی، حمایت از تشکل‌های دانشجویی، ارتقای مهارت‌های فرهنگی، فردی، اجتماعی و خانوادگی، تکیه بر کار تیمی و حمایت از جانشین پروری این کار را پیش خواهیم برد.

معاون جدید فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، ادامه داد: چه بخواهیم و چه نخواهیم در چند سال آینده کسی به جای ما می‌آید و آن کسی که جای ما بیاید حتماً به بچه‌های ما خدمت خواهد کرد و اگر الان نیروی خلاق، ماهر و مهارتی را تربیت نکنیم دود آن به چشم خودمان می‌رود پس حتماً باید جایگزین‌های خوبی برای خودمان تربیت کنیم که تربیت کردن جایگزین خوب، دقیقاً از طریق همین دانشگاه و از همه جنبه‌ها صورت خواهد گرفت.

اسد میرزایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که الان جامعه ما با آن دست به گریبان هست، مشکلات و معضلات اجتماعی است لذا ارتقای سلامت روان و بهداشت در معاونت فرهنگی دانشجویی جزو اولویت‌های کاری بنده خواهد بود و من همین جا از همه مدیران، روسای محترم دانشگاه‌ها و معاونت محترم تحقیقات به خاطر ایجاد مرکز آسیب‌های اجتماعی کمک می‌خواهم و از آنها خواهش می‌کنم در یاری رساندن به دانشجویان و همراهی و همیاری دانشجویان به ما کمک کنند و ان‌شاءالله طی یک برنامه از آنها دعوت می‌کنیم تا در کنار همدیگر این برنامه را پیش ببریم.

وی اضافه کرد: دانشجویان توقع بسیار بالایی ندارند، درست است که ایده‌آل‌گرا هستند، هیجان دارند، جوان هستند ولی توقع بالایی ندارند و من مطمئنم اگر به دانشجویان احترام بگذاریم، محیطی آرام برایشان فراهم کنیم، به خوابگاه و تغذیه آنها رسیدگی کنیم آنها هم کاری به دیگران نخواهند داشت.

دکتر میرزایی با اشاره به صحبت‌های خود با دکتر سیما سادات‌لاری هم عنوان داشت: من در مصاحبه‌ای که در وزارت بهداشت با خانم دکتر لاری داشتم گفتم که مهمترین کاری که می‌خواهم انجام دهم این است که دانشجو را از خوابگاه بیرون بیاورم چون تا زمانی که دانشجو در خوابگاه است ما به او دسترسی نداریم ولی اگر آنها را در کارهای فرهنگی مشارکت دهیم و وادار به فعالیت کنیم، قطعاً یک محیط بانشاط، خوب و آرام خواهیم داشت و در این راه حمایت از انجمن‌های علمی با کمک دانشکده‌ها و معاونت آموزشی را مدنظر داریم.

میرزایی با تاکید بر ایجاد محیطی آرام و سالم برای انتخابات اسفندماه، گفت: انتخابات یکی از مهمترین رویدادهایی است که من باید در مجموعه دانشجویی فرهنگی از هم اکنون خود را برای آن آماده کنم و حداکثر تلاشم نیز شرکت حداکثری دانشجویان در محیطی آرام و به دور از تنش سیاسی است چون من با سیاسی‌کاری مخالفم ولی کار سیاسی را قبول دارم و معتقدم که دانشجو می‌تواند فعالیت سیاسی داشته باشد، اما اینکه بعدها خواسته یا ناخواسته آلت دست بعضی‌ها شود و یا نیروی گروهک خاصی شود و یا شخصی بخواهد برای دانشگاه حاشیه ایجاد کند را قطعاً نخواهم پذیرفت.

معاون جدید فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، اولویت‌های فرهنگی خود را هم ذکر کرد و عنوان داشت: تکیه بر هویت اسلامی ایرانی و انقلاب کشور عزیزمان ایران، تکیه بر نهاد خانواده و جمعیت، تکیه بر سبک زندگی سالم و اسلامی و اخلاق و فرهنگ عمومی جامعه شامل فرهنگ سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنر، رسانه، نظام فرهنگی و تولید محصولات فرهنگی از اولویت‌های کاری بنده در حوزه فرهنگی می‌باشد و سعی می‌کنم در مجموعه‌ای که هستم با هماهنگی کلیه نهادهای موجود در استان بتوانیم خدمت خوب و شایسته‌ای به کلیه دانشجویان ارائه دهیم.

در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر روح‌الله استاک، دکتر اسد میرزایی به عنوان معاون جدید فرهنگی و دانشجویی معرفی گردید.

دکتر اسد میرزایی دارای مدرک دکترای انگل‌شناسی پزشکی می‌باشد و مسئولیت دفتر توسعه آموزش پزشکی، ریاست کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه، ریاست دانشکده پیراپزشکی، مدیر امور هیئت علمی دانشگاه و چندین دوره انتخاب به عنوان استاد و پژوهشگر برتر را در سابقه خود دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.